Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pitanje pdv ??  (Posjeta: 567 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Pitanje pdv ??
« : 24 Siječanj, 2012, 19:09:24 »
Ovako evo me trenutno kod rodjaka u Zagrebu..i uzeo sam nesto za auto u vrijednosti od ukupno 450 eura...dva racuna po 220 i nesto eura....jel ja mogu kad sutra krenem kuci na granici trazit povrat pdv kao strani drzavljanin ?? i jel moram robu onda prijavit na bh granici i ponovo platit pdv ili ?? kako to vec ide ?? mogul kako uzet povrat pdv a da ne prijavim na bh granici i da ostavim pdv u dzepu :D ?? hitno mi treba odgovor ..hvala
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanje pdv ??
« Odgovori #1 : 24 Siječanj, 2012, 19:14:36 »
Morao ti je prodavac napravit dokumentaciju za povrat PDVa koju potvrdis na izlazu iz HR kod Hrvatskog carinika. S tako potvrdjenim racunom se vracas u ducan di si kupio robu i dobis povrat poreza.

Da li ces robu prijavljivat cariniku BiH, to ostaje na tebi. Ako ne prijavis, moguca je kazna (uz placanje davanja za uvoz) ukoliko je cifra veca od dopustene za unos robe bez placanja davanja

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Pitanje pdv ??
« Odgovori #2 : 24 Siječanj, 2012, 19:59:17 »
Ja sam u HR ostvario povrat poreza iz Austrije u posti. E sada kako ide u Bosni neznam, ali je gore opisan slucaj.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pitanje pdv ??
« Odgovori #3 : 24 Siječanj, 2012, 20:07:59 »
ja mislim da u bosni još vrijedi ono zlatno pravilo iz starih vremena.. 50€ cariniku.. :icon_biggrin:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Pitanje pdv ??
« Odgovori #4 : 24 Siječanj, 2012, 21:40:37 »
Ja sam u HR ostvario povrat poreza iz Austrije u posti. E sada kako ide u Bosni neznam, ali je gore opisan slucaj.
Ti si dobio plavi TaxFree obrazac a to nemaju svi, kod nas u obicnom ducanu auto dijelova je pitanje dali imaju i obican primjer obrasca..........uglavnom kako je alfa reko sa tim nazovimo ga obicnim potvrđenim obrascem povrat dizes u trgovini gdje si kupio rob i dobijes puni iznos PDVa tocno u lipu, dok kod ovog obrasca s kojim si digo u posti dobijes manje jer si uzmu proviziju! 
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Pitanje pdv ??
« Odgovori #5 : 24 Siječanj, 2012, 21:43:07 »
Ti si dobio plavi TaxFree obrazac a to nemaju svi, kod nas u obicnom ducanu auto dijelova je pitanje dali imaju i obican primjer obrasca..........uglavnom kako je alfa reko sa tim nazovimo ga obicnim potvrđenim obrascem povrat dizes u trgovini gdje si kupio rob i dobijes puni iznos PDVa tocno u lipu, dok kod ovog obrasca s kojim si digo u posti dobijes manje jer si uzmu proviziju! 

nisam vidio proviziu, isplatili su mi tocno koliko sam dobio, samo im je tecaj malo, hmmm, manji, oko 7.38. Dobijes cijelu potvrdu i nema nikakve provizije.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Pitanje pdv ??
« Odgovori #6 : 24 Siječanj, 2012, 21:44:51 »
nisam vidio proviziu, isplatili su mi tocno koliko sam dobio, samo im je tecaj malo, hmmm, manji, oko 7.38. Dobijes cijelu potvrdu i nema nikakve provizije.

Dobijes onoliko koliko pise na tom obrascu ali to nije iznos PDVa kao sa racuna, uvijek je nesto manji


znam o cemu pricam jer sam mali milion puta kupovao u SLO i Austriji i uvijek je tako bilo
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Pitanje pdv ??
« Odgovori #7 : 24 Siječanj, 2012, 21:45:49 »
Dobijes onoliko koliko pise na tom obrascu ali to nije iznos PDVa kao sa racuna, uvijek je nesto manji

ok, da, jedan je bio iz Louisa, i tamo na racunu pise 9.10 tako nesto ali ja sam dobio 9 eura... Uglavnom jako malo manje, ali svako isplativo.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Pitanje pdv ??
« Odgovori #8 : 24 Siječanj, 2012, 21:47:02 »
ok, da, jedan je bio iz Louisa, i tamo na racunu pise 9.10 tako nesto ali ja sam dobio 9 eura... Uglavnom jako malo manje, ali svako isplativo.

na iznose oko 100tinjak € bude manje i do 5-10€ uglavnom cim je veci iznos vise uzmu...........draze mi je kad dobijem sve  ;D
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Pitanje pdv ??
« Odgovori #9 : 24 Siječanj, 2012, 22:02:23 »
na iznose oko 100tinjak € bude manje i do 5-10€ uglavnom cim je veci iznos vise uzmu...........draze mi je kad dobijem sve  ;D

Povrat poreza kada bude 100tinjak eura ili? Toliko puno ne planiram prijaviti :)