Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: još malo o EU  (Posjeta: 2655 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: još malo o EU
« Odgovori #20 : 17 Prosinac, 2011, 17:43:11 »
EU je najbolje sto se Hrvatskoj moze dogodit.
Pa ipak, iz svojih specificnih (prakticnih i sebicnih) razloga sam protiv. NEbi u detalje.  ;D

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: još malo o EU
« Odgovori #21 : 17 Prosinac, 2011, 17:51:31 »
podjeli to s nama,svatko ima koristi od eu,neki vise neki manje,neki nikakve :toothy9:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: još malo o EU
« Odgovori #22 : 17 Prosinac, 2011, 17:58:23 »
EU je najbolje sto se Hrvatskoj moze dogodit.


hrvatskoj možda al ne i hrvatima ;)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: još malo o EU
« Odgovori #23 : 17 Prosinac, 2011, 18:02:29 »
podjeli to s nama

Objektivna prednos ulaska je uvodjenje reda u sva podrucja. Disciplina i smanjivanje korupcije. Svakome po zaslugama - ko ce u sebe ulozit, taj ce to i naplatit i zivit bolje. Oni drugi ce krepat od gladi (evolucija u najljepsem mogucem obliku). Mogucnost sirenja poslova bez administrativnih prepreka, skolovanje u EU itd.


A moje razloge protiv EU nebi navodio. Specificni su i sebicni (cisto ekonomske naravi)




EDIT:
ako ne udjemo - meni dobro. Ako udjemo - kad tad ce bit bolje i opet dobro. win-win situacija  ;D
« Zadnja izmjena: 17 Prosinac, 2011, 18:06:49 3alfa3 »

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: još malo o EU
« Odgovori #24 : 17 Prosinac, 2011, 18:10:30 »
znaci ide ona poslovica,samo najjaci opstaju :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: još malo o EU
« Odgovori #25 : 17 Prosinac, 2011, 18:11:52 »
znaci ide ona poslovica,samo najjaci opstaju :)

To je jedino prirodno.

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: još malo o EU
« Odgovori #26 : 17 Prosinac, 2011, 18:32:13 »
1.) Hrvatska će imati manje od 1% pravo glasa u europskom parlamentu
2.) Hrvatska će morati plaćati članarinu u visini od 4 milijarde kuna godišnje
3.) Poskupljenje duhanskih i naftnih derivata vjerovatno i alkoholnih proizvoda
4.) Ograničavanje proizvodnje na normu koju će odrediti EU parlament (npr. u Slavoniji postoje tri šećerane koje će svoju proizvodnju morati smanjiti za 35% što znači zatvaranje jedne od tri šečerane)
5.) Hrvatska nema pravo na gospodarski pojas u Jadranskom moru (talijani imaju pravo loviti u našem moru i vaditi naftu iz istoga, napomenimo da su svoj dio Jadrana izlovili zato što posjeduju ogromnu i najmoderniju brodicu na mediteranu)
6.) Hrvatska se obvezuje na izgradnju i dodjelu stanova onima koji su 1991. godine napustili Hrvatsku i sudjelovali u agresiji na nju
7.) Pristanak na pretvaranje velikosrpske agresije u građanski rat i s tim u vezi odustajanje od ratne odštete
8.) U procesu tzv. pregovora Hrvatska je izložena ucjenama (prodaja ili predaja nacionalnih bogatstava, teritorijalne ustupke susjedima, otvaranje tržišta nelojalnoj konkurenciji i monopolima, prodaju poljoprivrednog zemljišta i dr.)
9.) EU fondovi financiraju što je u interesu EU, a ne što je u interesu RH
10.) Za Hrvatsku su predviđeni višestruko manji iznosi EU fondova za RH u odnosu na zemlje koje su nedavno postale nove članice
 
1.) Hrvatska ima 4.4 mil stanovnika,EU bez Hrvatske oko 500 mil.
2.)Od kud ti to?
3.)I trebaju poskupit, jer alkohol i cigarete su same po sebi luksuz.Jos ako uzmem u obzir koliko drzava potrosi na liječenje alkoholicara i osoba oboljenih od karcinoma sve bi svima trebalo bit jasno. Mislim da goriva ne bi trebala poskupit jer automobil ipak nije svima samo luksuz(mislim na stanovnike izvan gradova koji ne mogu zivjet normalno bez auta)
4.)Od kud ti to? po 2. put. Kakve logike ima IKOME ogranicavat proizbodnju osim svome neprijatelju?? Mislim da je ovo glupost,sve se svodi na trzisnu utakmicu.
5.) O ovome nisam previse informiran,samo mogu potvrdit da je riba iz Jadrana izlovljena.
6.)Podrzavam ako se radi o protjeranim ljudima kojima su unisteni domovi i ako ce srbija morat uzvratit istom mjerom.
7.)Ne podrzavam u potpunosti, ali smatram da bi EU morala poradit na pokusaju potpunog pomirivanja na balkanu.
8.)1- dokazi mi
    2.-MIlsim da si u pravu.
    3.-loool,pa nismo u komunizmu da ćemo bit gospodarski izolirani  ::).
    4.-Prodaju kome? Obratite paznju koliko se poljoprivrednih povrsina ne obrađuje poslije rata. Pa kamo sreće da se ta zemlja nekome proda i pocne obradivat.
9.)Ovo je valjda argument za ulazak u EU.Daj razmisli malo,naravno da ce fondovi financirat ono cega treba i od čega će bit dobiti,a ne npr. ulagat milijune u WC-e kraj autoputa
10.)Imaj na umu da je europa trenutno na rubu financijskog sloma.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: još malo o EU
« Odgovori #27 : 17 Prosinac, 2011, 19:29:34 »
@Faba očito si za ulazak u EU

meni nije jasno ako se ove "velike" države žale, stalno su prosvijedi,očito onaj koji ima više mora dati onima koji imaju manje,  znači li to da bi mi kao "mala" država mogli imati koristi?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline pOha

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: u djelovima
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: ispilan
Odg: još malo o EU
« Odgovori #28 : 17 Prosinac, 2011, 22:56:00 »
@ Faba
Na prvoj stranici imas mob pa zovi, ako nisi vidia ja samo prosljedujem poruku.

p.s. Grčka se raspada, Englezi bježe van, Španjolci i Talijani žele van... Ne znam zašto  :dontknow:  :laughing7:

Ajde ti meni nabroji pozitivne strane EU-a ,tj. pozitivne strane za nas "male" ljude
Došao unuk-narkoman kod babe i pita:
 - Baba, jesi li vidjela one moje tabletice sa stola?
Na to kaže baba:
 - Ma kakve tabletice, jesi ti vidio one zmajeve u kuhinji?!?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: još malo o EU
« Odgovori #29 : 18 Prosinac, 2011, 09:26:58 »
@ Faba
Na prvoj stranici imas mob pa zovi, ako nisi vidia ja samo prosljedujem poruku.

p.s. Grčka se raspada, Englezi bježe van, Španjolci i Talijani žele van... Ne znam zašto  :dontknow:  :laughing7:

Ajde ti meni nabroji pozitivne strane EU-a ,tj. pozitivne strane za nas "male" ljude

evo ja cu ti ih nabrojat:
-
eto...  :icon_thumright:

Offline bosko_matica

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 452
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brdovec
Odg: još malo o EU
« Odgovori #30 : 18 Prosinac, 2011, 17:32:18 »
@ Faba
Na prvoj stranici imas mob pa zovi, ako nisi vidia ja samo prosljedujem poruku.

p.s. Grčka se raspada, Englezi bježe van, Španjolci i Talijani žele van... Ne znam zašto  :dontknow:  :laughing7:

Ajde ti meni nabroji pozitivne strane EU-a ,tj. pozitivne strane za nas "male" ljude

neke od...
-to kaj možeš otić van kupit nešto bez straha da ce te majmun na granici j**at sat vremena radi neke gluposti...,
-to kaj će se ipak, mislim, stat na kraj mamićima, bandićima i ostalim takvim igračima koji su nas doveli u ovakvu nezavidnu situaciju, a taj je razlog već i alfa          napiso...
-mislim da ce nam se ipak otvorit tržište i da će možda bit lakše plasirat neke proizvode na inozemna tržišta, normalno da se to neće dogodit samo po sebi nego će trebat uložit znanja i napora za to napravit, ali mislim da će ipak startna pozicija bit povoljnija nego sada...
- puno bolje za mlade visoko-obrazovane ljude koji će htjet započet karijeru negdje van ove vuko**bine
- i mislim da nama običnim ljudima i šljakerima neće bit drastično niti bolje niti gore...

+ kaj se tiče ovih predpristupnih fondova i tih stvari, tu se uz prave projekte i ideje moglo/moze izvuć jako puno stranih novaca, samo treba imat ideju i ne samo d*kat k doma(ko ja) nego se trgnut i pokušat izmust nešto...i to je dosta pozitivna strana...

usprkos tome, glasat cu protiv ali ce to na referendumu sigurno proc kad-tad, i ak ne prođe od prve, što čisto sumnjam, proć će kad tad jer će se ponavljat referendum dok god to ne prođe, sigurno....
kak´ taj svemir i sve to...??

Offline bosko_matica

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 452
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brdovec
Odg: još malo o EU
« Odgovori #31 : 18 Prosinac, 2011, 17:59:51 »
p.s. Grčka se raspada, Englezi bježe van, Španjolci i Talijani žele van... Ne znam zašto  :dontknow:  :laughing7:

još nešto, u grčkoj su nesposobni ljudi bili na vlasti, vlast je radila po svom i to je jedan od uzroka onih prosvjeda, nisu htjeli prihvatit mjere štednje, isplačivane su prevelike plaće za određene poslove,  a na kraju krajeva ona izreka dužan ko grčka ti sve govori o njima jos od davnina...

Englezi naravno da žele izać jer ne žele izvlačit iz govana zemlje poput grčke, koje samo tonu i jer neznaju baratat novcima, i ne žele oni ispaštat radi tuđih propusta i to je skroz uredu...a i oni sami nemaju tolko da bi mogli poklanjat drugima...

Talijani priča za sebe, mafija i krivi ljudi su bili na rukovodečim pozicijama, i žalosno da su se uz takav potencijal, proizvodnju i sve ostalo doveli u tu situaciju...

Mediji u tome imaju veliku ulogu, objavljuju i okreću priče kak njima paše, nahrane ljude sa svim i svačim a oni sve progutaju, ko svinje...tak da netreba vjerovat svemu kaj se vidi na televiziji...
kak´ taj svemir i sve to...??

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: još malo o EU
« Odgovori #32 : 18 Prosinac, 2011, 18:23:49 »
talijanima dok je bilo lire i njemcima dok je bilo marke, oni su živjeli bolje, sad žive gore

ja opet pitam da li to znači da će nas ekonomski stabilnije države izvuć iz naših sranja i ako hoće pod koju cijenu?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: još malo o EU
« Odgovori #33 : 18 Prosinac, 2011, 18:31:52 »
 
 Mos mislit, Eu kad cuje "Hrvatska" odmah se useru koliko smo mi neki bitan faktor, pa ni neznaju di smo mi, e zato mi imamo more, ravnice, pitku vodu, parkove,šume, ljepotu, i naravno nebunimo se kad nas drugi jebaje, e zato oni nas vole i hoće!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: još malo o EU
« Odgovori #34 : 18 Prosinac, 2011, 18:34:59 »
talijanima dok je bilo lire i njemcima dok je bilo marke, oni su živjeli bolje, sad žive gore

ja opet pitam da li to znači da će nas ekonomski stabilnije države izvuć iz naših sranja i ako hoće pod koju cijenu?

Njemci sada zive bolje nego ikad.
Niko nas nece izvlacit. Ali ce nam se pruzit prilika da sami to napravimo.

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: još malo o EU
« Odgovori #35 : 18 Prosinac, 2011, 19:09:00 »
EU će se raspast jel su sve veće korporacije prebacile proizvodnju u Kinu, tako da i oni nemaju posla, a kako ce ga nama dati. Jedino ćemo moć raditi za siću!
hhhhhhhh

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: još malo o EU
« Odgovori #36 : 18 Prosinac, 2011, 21:51:57 »
mislim da nam gore nemože bit, u zadnjih 20 godina od kad smo samostalni sjebali smo sve što se moglo
industrije i proizvodnje više nema, ono malo što je ostalo grca u dugovima i radi s gubitkom ili radnici nedobivaju plaće(npr brodogradnja, koja smatra da je uspjeh ugovorit brod s gubitkom 5mil kn koje financira država tj mi)
poljoprovreda i ribarstvo se temelji na poticajima, i čim su manji ili ih nema ili kasne seljaci i ribari prosvjeduju i prijete tko zna čime(tko daje poticaje ugostitelju npr)
izvoz je minimalan, i jedina kako tako uspješna je turistička usluga kao izvozni proizvod, preko koje dolazi ovo malo stranog novca
i tako dalje i tako dalje, neda mi se više nabrajat što je sve trulo kod nas, ali 99% toga ne štima

mi neznamo sami vodit svoju državu ni gospodarstvo, i to smo dokazali više puta kroz povijest, pa mi i pomisao da će glavešine sa zapada sve "vodit" i da budemo "robovi" u vlastitoj zemlji nije toliko loša ako će bit bolje nego sad, jer mi smo samostalno sjebali sve što se da, i možda 5% ljudi živi dobro, a 95% preživljava i to većina njih jako loše
rab

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: još malo o EU
« Odgovori #37 : 18 Prosinac, 2011, 22:04:12 »
mislim da nam gore nemože bit, u zadnjih 20 godina od kad smo samostalni sjebali smo sve što se moglo
industrije i proizvodnje više nema, ono malo što je ostalo grca u dugovima i radi s gubitkom ili radnici nedobivaju plaće(npr brodogradnja, koja smatra da je uspjeh ugovorit brod s gubitkom 5mil kn koje financira država tj mi)
poljoprovreda i ribarstvo se temelji na poticajima, i čim su manji ili ih nema ili kasne seljaci i ribari prosvjeduju i prijete tko zna čime(tko daje poticaje ugostitelju npr)
izvoz je minimalan, i jedina kako tako uspješna je turistička usluga kao izvozni proizvod, preko koje dolazi ovo malo stranog novca
i tako dalje i tako dalje, neda mi se više nabrajat što je sve trulo kod nas, ali 99% toga ne štima

mi neznamo sami vodit svoju državu ni gospodarstvo, i to smo dokazali više puta kroz povijest, pa mi i pomisao da će glavešine sa zapada sve "vodit" i da budemo "robovi" u vlastitoj zemlji nije toliko loša ako će bit bolje nego sad, jer mi smo samostalno sjebali sve što se da, i možda 5% ljudi živi dobro, a 95% preživljava i to većina njih jako loše

:icon_thumright: :icon_thumright:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: još malo o EU
« Odgovori #38 : 18 Prosinac, 2011, 22:09:04 »
mi neznamo sami vodit svoju državu ni gospodarstvo, i to smo dokazali više puta kroz povijest, pa mi i pomisao da će glavešine sa zapada sve "vodit" i da budemo "robovi" u vlastitoj zemlji nije toliko loša ako će bit bolje nego sad, jer mi smo samostalno sjebali sve što se da, i možda 5% ljudi živi dobro, a 95% preživljava i to većina njih jako loše

i misto da se poboljsamo, ti bi da nam saka pedera iz europe diktira :icon_scratch:
a možđana ranati... :sad3:

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: još malo o EU
« Odgovori #39 : 18 Prosinac, 2011, 22:22:33 »
i misto da se poboljsamo, ti bi da nam saka pedera iz europe diktira :icon_scratch:
a možđana ranati... :sad3:

ma di ćemo se mi poboljšat. otkad je samostalne hrvatske svake je godine sve gore i gore!
pa što smo mogli smo uništili i zatvorili, pa kud bolje da netko to kupi i da posao smrtnicima koji trenutno skupljaju boce i kopaju po kontejnerima
ja ne kažem da će nas europska unija spasit, ali neka bar 20% ljudi bude napredovalo a ostali ostanu tamo di jesu, već je bolje nego da tih istih 20% propadne kao što će se dogodit ako nastavimo s našim trendom
rab