Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4T skuteri – podešavanje karburatora Keihin CVK za noobove  (Posjeta: 14748 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
1. Podešavanje mješavine: (odnos benzina i zraka, bitan za sretan, zdrav i politički korektan rad motora…….- inače vam svjecica može dobiti boju poput afroamerikanca….što pravi arijevski Hrvat nikako ne smije dozvoliti…)

Daklem: prvo zatvorite vijak mješavine, odnosno postavite ga na  nulu, a onda ga okrenite za  2 i po kruga ( 2 ½ kruga ) …..Postavite skuter na centralnu nogaru ……..dobro zagrijte motor na tzv. leru . Sad polako okrečite vijak mješavine dok motor ne počne raditi "grubo"….e, sad počnite polako okretati vijak mješavine na suprotnu stranu dok motor ne počne raditi "glatko" na največoj brzini okretaja…I to je to..podesili ste mješavinu.

ono za dva i po kruga nije univerzalno ..ovisi od skutera do skutera, ali dva i po kruga je dobra početna točka za orijentaciju, a za neke skutere i idealno podešena mješavina

Vijak mješavine na slici :


2. Podešavanje okretaja u leru

Okretaje u leru podešavamo na ovom vijku ( tzv vijak lera )  ( vidi sliku )



-   zagrijte skuter i postavite ga na centralnu nogaru…….Ler podešavamo tako da okrećemo vijak taman toliko da bude okrenut onoliko do točke malo prije nego se zadnji kotač počne okretati…….I to je to..podesili ste ler…

 :hello:

« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2008, 00:33:13 Agil »

Offline svastar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kymco agility 50
Odg: 4T skuteri – podešavanje karburatora Keihin CVK za noobove
« Odgovori #1 : 03 Travanj, 2008, 08:48:42 »
sve 5 al ja imam jos jednu diznu na svom za sarafit a nigdje ne mogu naci kaj je to
Mili Zagreb imam rad,
I vu megli bel je sad.
Pariz nema kaj ti imaš,
Jer si lepi i jer si naš.