Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?  (Posjeta: 30111 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #120 : 05 Prosinac, 2011, 18:05:32 »
bega je na ditech bloku imao 12mm bolcnu..

Kaj nema italkit sa 10mm bolcnom :dontknow:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #121 : 05 Prosinac, 2011, 18:05:47 »
bega je imao bgm evo 12mm na c16 i italkit

ja sam imao bgm evo 10mm na roost sprintu i metrakitu...

uglavnom,dobra odluka...samo mhr lezaj gore i nema zime,ako je meni 300km izdrzao lezaj od 10mm na 13 000+ okretaja,tebi ce drzati bez ikakvih problema 5 000 kilometara na 10 000+ okretaja...

samo mjenjaj iglicasti svakih 5-6000km radi sigurnosti,sretno  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #122 : 05 Prosinac, 2011, 18:08:57 »
Kaj nema italkit sa 10mm bolcnom :dontknow:
ja sam slagao i begin i pralasov blok pa znam ;D

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #123 : 05 Prosinac, 2011, 18:14:37 »
radilica 10mm je taman do slabijeg miderace, koji trenutno i imaš...

al bik jean, kombinacija 12mm radilica i kupis kasnije italkit klip za Piaggio koji je 12mm bolcen i na to sve mozes koji oces spuh staviti i razlika je nebo i zemlja cim stavis jaci auspuh. klip za pia ti je nekih 39eu, za italkit.

al moras donejti odluku jel oces ostat na tom slabijem mideraceu ili ces kasnije jaci spuh ili jaci kit i itd...zavisi kolko dugo budes vozio trenutni set up...al kazem , ako idem na novo sve, onda bi to tako bilo...da sam znao prije te stvari, nebi napravio takve greske i izbio si lovu iz djepa

al oke, kako got odlucis, dobro je :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #124 : 05 Prosinac, 2011, 18:15:57 »
pa to i ja velim kad ide nova radilica, metni 12mm... jbt kupi u stihlu onaj ležaj koji ti taman paše unutra..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #125 : 05 Prosinac, 2011, 18:38:05 »
radilica 10mm je taman do slabijeg miderace, koji trenutno i imaš...

al bik jean, kombinacija 12mm radilica i kupis kasnije italkit klip za Piaggio koji je 12mm bolcen i na to sve mozes koji oces spuh staviti i razlika je nebo i zemlja cim stavis jaci auspuh. klip za pia ti je nekih 39eu, za italkit.

al moras donejti odluku jel oces ostat na tom slabijem mideraceu ili ces kasnije jaci spuh ili jaci kit i itd...zavisi kolko dugo budes vozio trenutni set up...al kazem , ako idem na novo sve, onda bi to tako bilo...da sam znao prije te stvari, nebi napravio takve greske i izbio si lovu iz djepa

al oke, kako got odlucis, dobro je :)

Kit ne mislim mjenjat, jedino i jedino mislim stavit C16 ali definitivno ne ove ni druge godine...a do onda ko živ ko mrtav

Zel bi ja BGM EVOLUTION 12mm radilicu, ali me jebe taj stage 6 ležaj, odnosno radilica, ak nisu istih dimenzija onda imam k**ra* na batini, a pljunul sam 120€.

Ove Stihl lagere ni ne znam di da nabavim, a i ko zna kakvi su... niko živ ih nije vozil na skuteru, nije isto pila i skuter.

Ivan, ti nisi slučajno izmjeril tu BEGINU radilicu? Da znaš koje dimenzije ima pesnice?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #126 : 05 Prosinac, 2011, 18:42:07 »
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639050272&category1=A&category2=CAT&lang=en

Evo, upala je ova na sniženju 105€, vidim da ima dvije rupe za podmazivanje malog igličastog ležaja, to ni kod jedne nisam videl, ako dobro podmaziva onda i dulje traje ležaj jel tako?

Ne želim eksperimentirat sa 12mm radilicom i redukcijskim ležajem, jer možda nejde jedno u drugo i kaj sam onda...ovako za 10mm radilici imam dva skoro nova MHR ležaja.

Trebala bi biti dobra radilica, a igličasti ionako mijenjam nakon sezone(nekih 5000km). Mislim da imaju tu radilicu i BEGA i Pralas(imal) i nisu im pukli ležaji(dobro Pralas je kratko vozil), a BEGA ima jači setup, tj C16 pa mu se vrtil 12 000okr sigurno, i sve 5.





nije uopce upitno da ce to drzat na tim okretajima koje ti planiras (mada mislim da bi i seriska bila stabilna do 11 s obzirom da je u ok stanju)
ja se sjecam da si ti napisa kad si stavija trofija 17,5 i laser da je to to, pa je poslje uletija 19mm, pa je poslje i yasuni, pa i italkit, a svaki put je to bilo zadnje a lagano si isa dio po dio
i zbog toga ti mi sugeriramo 12mm klipnjacu, jer se nikad nezna....
odvozis sezonu sa redukciskim lezajem i kad bude izmjena klipa uzmes 12mm bolcnu i bok

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #127 : 05 Prosinac, 2011, 18:43:50 »
probat cu ti nac negdje te dimenzije pa zemi tu radilicu BGM EVOLUTION 12 i miran si jbt

da je netko drugi, nebih mu nit ista odgovaral nit obracal paznju i tipkal tu...al si ti u pitanju pa ajde :laughing7:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #128 : 05 Prosinac, 2011, 18:55:19 »
probat cu ti nac negdje te dimenzije pa zemi tu radilicu BGM EVOLUTION 12 i miran si jbt

da je netko drugi, nebih mu nit ista odgovaral nit obracal paznju i tipkal tu...al si ti u pitanju pa ajde :laughing7:

 :love7:


@Josip
-bila bi i serijska 100% dobra, ali rastavljal sam blok radi radilice, sad bi me bilo sram da zatvorim blok a ne izmjenim ju.
:) Možda sam i rekel, ali tad mi nisu bile neke stvari baš jasne...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #129 : 05 Prosinac, 2011, 19:04:37 »
:love7:


@Josip
-bila bi i serijska 100% dobra, ali rastavljal sam blok radi radilice, sad bi me bilo sram da zatvorim blok a ne izmjenim ju.
:) Možda sam i rekel, ali tad mi nisu bile neke stvari baš jasne...

pratim ja projekt, ne brini, sve znam  :icon_thumright:
ali nemoj da te bude sram ako stavis 10mm klipnjacu  :toothy12:
a i cini se meni da tebi opet neke stvari nisu jasne :icon_biggrin: ako mislis da ces na ovom ostat, mislim oces (ali samo neko vrijeme :toothy9: :toothy9: :toothy9:)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #130 : 05 Prosinac, 2011, 19:08:36 »
zamijeni samo sad lagere i vozi, pa onda skupiš za iduću sezonu jače dijelove... nova radilica sa 10mm bolcnom je neisplativa, pogotovo jer postoji sa 12mm..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #131 : 05 Prosinac, 2011, 19:19:54 »
pratim ja projekt, ne brini, sve znam  :icon_thumright:
ali nemoj da te bude sram ako stavis 10mm klipnjacu  :toothy12:
a i cini se meni da tebi opet neke stvari nisu jasne :icon_biggrin: ako mislis da ces na ovom ostat, mislim oces (ali samo neko vrijeme :toothy9: :toothy9: :toothy9:)

Dobro, svašta se more dogoditi, ali kak veliš zasad je tak. Nemam od jednom 1000€ pa da složim, neg moram dio po dio. Uzel sam taj Italkit ali već tad sam znal da ću uzet na zimu radilicu, samo sam mislil da je HPC 10mm radilica uvrh glave...nisam razmišljal o 12mm verziji...

Čekam doritosa da provjeri tu BGM evolution, ak na nju ide taj stage 6 redukcijski nju bum uzel 100%, ak nejde onda  :dontknow:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #132 : 05 Prosinac, 2011, 19:49:49 »
BGM evolution postoji samo sa 10mm bolcnom... BGM pro je sa 12mm al i klipnjačom 85mm..
Stage 6 HPC je normalna radilica sa 12mm bolcnom i redukcijski igličasti paše u nju..
http://www.scootparts.nl/Crankshaft-Stage-6-HPC-Minarelli-horizontal-p12-S6-8016600-12/en/product/66705/

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #133 : 05 Prosinac, 2011, 20:05:00 »
ak će ti šta pomoći na malossi hpc ti paše taj stage6 ležaj normalno i sve funkcionira ok.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #134 : 05 Prosinac, 2011, 21:05:34 »
BGM evolution postoji samo sa 10mm bolcnom... BGM pro je sa 12mm al i klipnjačom 85mm..
Stage 6 HPC je normalna radilica sa 12mm bolcnom i redukcijski igličasti paše u nju..
http://www.scootparts.nl/Crankshaft-Stage-6-HPC-Minarelli-horizontal-p12-S6-8016600-12/en/product/66705/

a kaj je ovo
osim sta je 120 jurica

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
« Zadnja izmjena: 05 Prosinac, 2011, 22:00:59 ivanm »

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #136 : 05 Prosinac, 2011, 23:16:42 »
i ta je 120€ eto, nek naruči onda tu

http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&product_id=768&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=142

Pa da, za tu sam i pital BGM EVOLUTION 12mm, isto košta kao i 10mm. Samo KAŽEm, meni je problem jel stage6 igličasti stane u nj, jer u Motoforce 12mm ne stane kad je radilica 16mm umjesto 17mm, a me razmete :icon_thumright:

Meni je bitno zbog ležaja, sve one su 12mm i svaki 12mm ležaj stane u nju, ali ne stane u svaku stage6 ležaj 10x17x13.

U Motoforce Evolution 12mm DEFINITVNO NE STANE....ali za BGM ne znam...pa JEL ITKO OD VAS ZNA DIMENZIJU PESNICE BGM EVOLUTION RADILICE :icon_scratch:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #137 : 06 Prosinac, 2011, 07:05:01 »
od oka sjećam se da je ležaj bio manji od piaggiovog, tak da računaj da je vanjski fi 16mm a ne 17mm ko na piaggiu..
ali naravno, 100% tek nakon mjerenja... pitaj begu koja je vanjska dimenzija njegovog igličastog jer su klipnjače iste na toj suzuki ditech i tvojoj 12mm klipnjači.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #138 : 06 Prosinac, 2011, 09:36:03 »
Pa da, za tu sam i pital BGM EVOLUTION 12mm, isto košta kao i 10mm. Samo KAŽEm, meni je problem jel stage6 igličasti stane u nj, jer u Motoforce 12mm ne stane kad je radilica 16mm umjesto 17mm, a me razmete :icon_thumright:

Meni je bitno zbog ležaja, sve one su 12mm i svaki 12mm ležaj stane u nju, ali ne stane u svaku stage6 ležaj 10x17x13.

U Motoforce Evolution 12mm DEFINITVNO NE STANE....ali za BGM ne znam...pa JEL ITKO OD VAS ZNA DIMENZIJU PESNICE BGM EVOLUTION RADILICE :icon_scratch:

jel problem zamolit efz-a da posalje mail na sc i pita njemca da izmjeri? ocu ja to napravit?
ako ti jer reka gumi da pase na malosi hpc a vanjski fi lezaja malossi je 17 a malossi lezaj pase nabgm klipnjacu eto ti rjesenja  :icon_thumright:
sve pase, al svejedno cu ja pitat erotika  :toothy12:

Offline s_f_2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Visoko
  • Moj Skuter: Speedfight2
  • Moja Kaciga: Marushin carbon
  • MojSetup: kit serijala,stage 6 usis,dell 19+e53,malossi multivar
  • MojSpuh: ZX
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #139 : 06 Prosinac, 2011, 22:22:33 »
..
« Zadnja izmjena: 06 Prosinac, 2011, 23:22:07 s_f_2 »