Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Variomat, rolice, remen  (Posjeta: 1561 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dejvid

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
  • Znam da ništa ne znam
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
  • Moj Skuter: Runner VX
Variomat, rolice, remen
« : 12 Ožujak, 2008, 08:45:36 »
Jel je moguće da mi je remen otišao nakon 3500 km? Serijski remen, recimo brutalno vožen. Nešto mi se skuter ne želi razvrtiti do kraja pa pitam, možda je zbog hladnoće, ne znam, stane na cca 8 400 o/min a trebao bi ipak više  :help:

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Variomat, rolice, remen
« Odgovori #1 : 12 Ožujak, 2008, 09:14:17 »
remen ne odlazi sam tak nakon nekog vremena...mislim moguce je al ti se remen po nekoj logici treba rastegnut i puknut i ak imas srece nece ti nis sjebat, remen se rastegne i pukne u roku odma a ne da se neko vrijeme vozis...ovo ti je do neceg drugog, il si tom brutalom unistio kvacilo il si "prokockao" rolice...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Variomat, rolice, remen
« Odgovori #2 : 12 Ožujak, 2008, 10:04:26 »
remen tesko da ce puknuti ako je konac citav... pojacano se trosi ako su polutke ostecene pa onda grebu po njemu...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat, rolice, remen
« Odgovori #3 : 12 Ožujak, 2008, 22:11:46 »
potrošeni remen rezultira rupom u ubrzanju, promjeni i njega i rolice.. kad zatopli rupa se produbljava jer se cijeli prijenos grije..
i ja trebam novi remen..
srećom, imam drugi doma..

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Variomat, rolice, remen
« Odgovori #4 : 12 Ožujak, 2008, 22:32:55 »
eh da, moguce je da si spalio remen ako si isao paliti gumu a skuter i nema bas snage pa onda remen proklizava u polutkama... rezultat zagrijavanje kompletnog prijenosa, pregrijavanje i intezivno trosenje remena...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline dejvid

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
  • Znam da ništa ne znam
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
  • Moj Skuter: Runner VX
Odg: Variomat, rolice, remen
« Odgovori #5 : 13 Ožujak, 2008, 21:14:40 »
ne palim ja gume  :glasses9:
nego, ima neki bolji remen, znam da ima malossi kevlar ali čujem da nije nešto, da proklizava, postoji x-belt ili special belt? Kakvi su oni?

Vjerojatno ću sad preko praznika staviti Malossi Multivar ili Polini Speed Control, nije ništa sigurno, pa nemojte se ljutiti ako ne bude ništa od toga.
Čitam da je bolji Polini u obradi, a kako razvija snagu, bolje ili lošije od Malossija? To3cutter je na Beverly stavio multivar i zadovoljan je s njime, kaže čak da je dobio i krajnje. Nadam se da ću i ja to staviti, sprječava me jedino mehaničar, ne znam kome da to dam da mi stavi i koliko će mi love uzeti i jel mi ostaje garancija, valjda ostaje.  :notworthy:

Offline dejvid

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
  • Znam da ništa ne znam
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
  • Moj Skuter: Runner VX
Odg: Variomat, rolice, remen
« Odgovori #6 : 16 Ožujak, 2008, 18:25:52 »
Ajde, Polini ili Malossi  :help:
Da stavim rolice koje mi dođu ili da kupujem novi komplet i koliko grama, sa Polinijem ne dobijem centralnu oprugu, jel mi treba to? Trebam promijeniti i opruge na kvačilu ili ne?
Ako nađem mehaničara onda ću to naručiti slijedeći tjedan.
Jandro  :help:  :notworthy: