Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tecnigas Next R - iskustva?  (Posjeta: 14757 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Tecnigas Next R - iskustva?
« : 12 Ožujak, 2008, 20:38:13 »
ovako...

pošto nisam uspeo da pronađem ni zx da kupim (a kamoli yasuni,laser itd..), a već sam odlepio interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovim auspuhom i kakav je? (a pritom je i mnogo jeftiniji od konkurencije - 100eur)
Da li da se strpim ili je taj spuh ok za serijalu? ? ?



setup je kao i da ga nema, sve serijala osim:
multivar
lakše rolne
dizna 60+
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #1 : 12 Ožujak, 2008, 20:41:44 »
ima ga frend na raneru, ugl. 2 ista ranera (od frendova) ovaj sa zx.om ga sije oba serijale samo spuhovi gore

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #2 : 12 Ožujak, 2008, 21:15:34 »
ne valja nista za serijalu, za kit je odlican, imao ga je hellboy_90 sa foruma, posle njega stavio ZX-a, skut se preporodio...
Nije mi jasno kako ne mozes u NS da nadjes??!! Vidi u markosu, kod Steve ili Misike
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #3 : 12 Ožujak, 2008, 22:04:09 »
to je slabiji midrace spuh, nije za serijalu, eventualno prerađenu, ali i onda treba znat poštelat..

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #4 : 12 Ožujak, 2008, 22:36:27 »
imao ja na dr evolution(kopija tp trophy-a) 70ccm kitu na sf2 i bio sam totalno zadavoljan njime...

evo kako je išao... vx sa shakalom mi nije mogao ništa do moje krajnje, a serijski mi je malo ranije počeo bježati...
evo race protiv sr-a


i naravno.. nehrđa ko zx  :toothy9:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #5 : 12 Ožujak, 2008, 23:01:25 »
ne valja nista za serijalu, za kit je odlican, imao ga je hellboy_90 sa foruma, posle njega stavio ZX-a, skut se preporodio...
Nije mi jasno kako ne mozes u NS da nadjes??!! Vidi u markosu, kod Steve ili Misike

u markosu nemaju ništa za pežoa a kod steve upravo taj! (ne znam ko je misika?)...

Onda ništa od tecnigasa, ovo mi je bilo bitno da čujem da ne bacim bezveze pare...! Moram potražiti neki drugi..

bruno lepo to ide ali nemam kit a do tada mi treba spuh za serijalu a to je verovatno cela sl sezona!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #6 : 12 Ožujak, 2008, 23:07:46 »
kako ne znas ko je Misika?? kao naj majsor u NS, aj raspitacu se za tel, pa ti javim, a Steva nabavlja tuning delove, bice i sad na sajmu od 13-19, imace svoj stand
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #7 : 13 Ožujak, 2008, 01:59:53 »
ja sam sebi uzeo next r dok sam imao samo multivar... ali mi je za 2 dana zaribala serijala i onda uzeo kit tako da ti ni nemogu reči kakav je dojam na serijali.. ugl dost sam gledao po njemačkim forumima i na 1. mjestu je yasuni z, pa na 2. next r u toj klasi... ja bi uzeo i za serijalu next r kao što sam i bio uzeo ;)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #8 : 13 Ožujak, 2008, 07:38:10 »
zapravo to je base spuh, da..
TGRS70 je za kit..
trebalo bi se dat uštelat ovaj gore bez beda na serijali..

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #9 : 13 Ožujak, 2008, 09:09:34 »
sad ste me opet bacili u razmišljanje šta da radim, uglavnom nemam puno izbora ili da čekam nedelju dve za ZX ili da uzimam tecnigas? ? ?

ivane: na koji način bi se dao uštimati ako je preotvoren za serijalu?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #10 : 13 Ožujak, 2008, 10:55:12 »
...ZX ili da uzimam tecnigas? ? ?


Nema velike razlike medju njima. Uzmi bilo koji.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #11 : 13 Ožujak, 2008, 10:58:21 »
Novo pitanje:

Imam ponudu za LaserXpro, jako mi se sviđa auspuh i mislim da bi trebalo da dobro radi na serijali...E sad problem je (ili nije problem) što je za TDSI (dir. ubrizgavanje) a ja imam karburator...
Pa me sad zanima da li se auspuh u svojoj konstrukciji nešto razlikuje i da li bi mi odgovarao na karburator? što se tiče držača to je najmanji problem, to se da prepraviti...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #12 : 13 Ožujak, 2008, 11:06:11 »
Vjerojatno im je geometrija drugacija obzirom da je karb model rezo spuh. Pitanje na kojim okretajima bi sa ovim drugim imao rezo frekvenciju. Da li je grana drugacija (duza)? Da li imas nacrt sa dimenzijama oba spuha?

Na Leo Vince web stranicama se lijepo vide nacrti i spuhovi za karb se razlikuju.

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #13 : 13 Ožujak, 2008, 11:08:55 »
nije preotvoren za serijalu... i mene je zbunio... on je mislio na tecnigas rs70 koji je preotvoren za serijalu, a next r ti je ok i za serijalu i za base kit ... ja bi bez razmišljanja uzeo, pogotovo ako je 100€ samo cijena.. ja sam dao 1000kn za njega.. zx je dobar, al previše ih je na cesti i hrđaju ko blesavi... ja svoj nikad nisam održavao(pranje poslije vožnje, prešpricavanje wd40 i sl) imao sam ga godinu dana i nije počeo hrđati, a onaj dio od grane do širenja nije imao zaštitni lak uopče(izgorilo) + ja sam ga još išmirglao jedan veči dio jer mi se taj zaštitni lak istopio, ali opet je odbio hrđati  :toothy9:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #14 : 13 Ožujak, 2008, 11:18:27 »
Na Leo Vince web stranicama se lijepo vide nacrti i spuhovi za karb se razlikuju.

aj pregledaću malo ako je tako onda mi ne vredi...

nije preotvoren za serijalu... i mene je zbunio... on je mislio na tecnigas rs70 koji je preotvoren za serijalu, a next r ti je ok i za serijalu i za base kit ... ja bi bez razmišljanja uzeo, pogotovo ako je 100€ samo cijena.. ja sam dao 1000kn za njega.. zx je dobar, al previše ih je na cesti i hrđaju ko blesavi... ja svoj nikad nisam održavao(pranje poslije vožnje, prešpricavanje wd40 i sl) imao sam ga godinu dana i nije počeo hrđati, a onaj dio od grane do širenja nije imao zaštitni lak uopče(izgorilo) + ja sam ga još išmirglao jedan veči dio jer mi se taj zaštitni lak istopio, ali opet je odbio hrđati  :toothy9:

da,da mislio sam na next R! znači trebao bi se dati uštelati za serijalu! znači nije hteo rđati - prijatno iznenađenje...uzeću ga u slučaju da mi ovaj Laser ne odgovara!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #15 : 13 Ožujak, 2008, 11:32:19 »
Sad sam gledao na scooter centru, Laser x pro za karb i za ajnšpric su potpuni isti, mislim isti je broj artikla proizvoda. Da se razlikuju ne bi ih imali pod istim brojem proizvoda, zar ne?

Aj još neko za savet? ? ?  jer ako uzmem pa ni ne bude dobro radio upucaću se...   :tuptup: pa ćete me imati na duši  :laughing7: :laughing7:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Lule_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 153
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka-dv
  • Moj Skuter: sr 50
  • MojSetup: trophy 70
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #16 : 13 Ožujak, 2008, 11:59:55 »
evo da ne otvaram novu temu ako ima ko iskustva sa spuhom STAGE6 PRO REPLICA CE, gledam ga malo i citam da je za midrace,ne kosta puno kojih 115 eura, kako bi radio na serijali i kako bi radio sa trophyem 70??? :icon_scratch: :toothy10:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #17 : 13 Ožujak, 2008, 12:04:35 »
evo da ne otvaram novu temu ako ima ko iskustva sa spuhom STAGE6 PRO REPLICA CE, gledam ga malo i citam da je za midrace,ne kosta puno kojih 115 eura, kako bi radio na serijali i kako bi radio sa trophyem 70??? :icon_scratch: :toothy10:
na serijali verovatno nikako ne bi radio a na trophyu pretpostavljam da se da naštelati...

a sad jel ima neko još da me posavetuje za moje pitanje?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #18 : 13 Ožujak, 2008, 12:38:19 »
evo ti usporedba lasera sa zx-om

Citat:
The power diagramm shows the power of a Laser XPro pipe on a Speedfight LC with standard cylinder in comparison with the standard exhaust and a LeoVince ZX.

The restricted Laser comes with a homologation, so power is only increased marginally while topspeed even went down. As far as performance is concerned the restricted pipe even accelerates worse that the standard one.

Derestricted it’s a completely different cup of tea though, remove the conical reduction in the downpipe and power goes up some 100% and topspeed is increased by 20%. Acceleration from a standstill is not to bad either, from 15 km/h then any standard scooter is left far behind.

Rpm of maximum power is 250 or so down on the ZX pipe. The exhaust is very torquey, so setting the engine up is an easy thing to do. For our dyno tests we got best results with weights of 10g. On the road, depending on the weight of the rider, half a gram less may not be wrong.

Off the line and with acceleration up to 80km/h the Laser is much better than the ZX. Up to 55 km/h in particular the Laser is up to 18% up on the ZX in terms of power.

Finish is excellent, the downpipe does not touch the radiator hose, mounting is easy and the muffler is a solid construction. Sound is very nice too, sounds like a proper two-stroke without being to noisy.

Yet another motivation for buying the pipe is the fact that it’s also available in a chromed version, which not only looks nice but also is a better corrosion prevention that a layer of paint.




Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Tecnigas Next R - iskustva?
« Odgovori #19 : 13 Ožujak, 2008, 12:41:24 »
znam video sam to, trebalo bi da je jači malo ali mi to opet ne rešava problem... da li je Laser auspuh iste konstrukcije za karb i za ubrizgavanje (to me muči)?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd