Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)  (Posjeta: 64125 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #140 : 16 Veljača, 2012, 15:37:48 »
tjuneri kad vec svi navijate za drugi kit...hehe..

sta kazete za ovaj:

https://www.scooter-attack.com/shop/#!/en/Aprilia/Area-51-50/Cylinders/70cc-Sport/S67416602-Cylinder-Stage6-Sport-Pro-MkII-70cc.html

posto mi je replica preskupa...ovaj mi se cini dosta dobar...pa da utrpam duju nekom malo nadoplatim i da uzmem njega mozda bi bolje radio s replicom onda vec due+...a cijen je ok...

taj kit izgleda ok, samo njemci su se dosta zalili na njega
to ti je opet kit koji radi s PRO spuhom mislim oko 12t rpm
pise da su ga unaprijedili i da se moze izvuc 15-ak ks, a gledao sam projekte na stranim forumima i znaju s ostalim HE komponentama dobit i 20-ak ks

posto imas spuh koji je na oko 10t rpm mozda malo vise, najbolja bi ti solucija bila da uzmes streetrace (giza, 2 prstena...)
identicna sport pro samo prilagodena tome da je gus i da ima dva prstena iako su kanali dosta slicni ko na sport pro
cak i pise da je mozda 0,5 ks slabija ali vrti na 10t rpm i ima dosta momenta

to ti je moja topla preporuka  :icon_thumright:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #141 : 16 Veljača, 2012, 16:02:13 »
A vidjet cu jos...svida mi se ovaj sport pro...mozda posluje i uzmem jaci spuh...vidjet cu....hvala na pomoci

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #142 : 16 Veljača, 2012, 16:07:47 »
A vidjet cu jos...svida mi se ovaj sport pro...mozda posluje i uzmem jaci spuh...vidjet cu....hvala na pomoci

sve zavisi za sta slazes

ako ti je za svakodnevnu voznju defintivno streetrace,

a ako si vec odlucija neki jaci setup opet si ogranicen spuhovima jer ne pasu bas zbog tog nosaca

kako god ti odlucis pomoc cemo ti koliko god nam je u mogucnosti  :glasses9: :icon_thumright:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #143 : 16 Veljača, 2012, 16:12:42 »
Pa nez iz ovog vide ovaj sport pro sa pro replicom ide fino....lako je izabrat koji kit uzet da mi je prvo onda podat due plus...jer ak ne prodam due onda ce on ici poso necu imat od ceg kupit drugi kit ak ovaj ne rjesim...


Neko ako znas mi odg na ono pitanje u vezi one distance sto sam pito...

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #144 : 16 Veljača, 2012, 16:35:00 »
Pa nez iz ovog vide ovaj sport pro sa pro replicom ide fino....lako je izabrat koji kit uzet da mi je prvo onda podat due plus...jer ak ne prodam due onda ce on ici poso necu imat od ceg kupit drugi kit ak ovaj ne rjesim...


Neko ako znas mi odg na ono pitanje u vezi one distance sto sam pito...

ima ucinka, mmario73 je to objasnjava kad je radio onog matrix-a za produzivanje grane, utjece na rezonancija ali kako neznam tocno
kod njega je bio yasuni c20 i stage6 racing kit, moje misljenje je da na slabijem setupu igra manju ulogu dok na jacem vise se osjeti (bar mi je tako logicno :dontknow:)

ide onaj setup jako fino, samo ako nisu uskladeni kit i auspuh neide kako bi trebalo

jer ako taj kit najbolje radi na 12t rpm (a mora radit jer ima 1 kariku i tako dobiva na kompresiji tj na snazi) onda sigurno ne radi dobro na 10-10,5t rpm
a kad bi ga vrtio na vise, to je overrev za auspuh i auspuhu pada snaga poslje tih okretaja i opet ti nije to to, ako me kuzis sta pricam  :dontknow:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #145 : 16 Veljača, 2012, 16:53:36 »
Znaci bolje bi radio i malo slabiji kit s jacim spuhom vec jaci kit s slabijim spuhom...a sto se tice te distance mislis da bi igralo veliku ulogu ili nesto sitno

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #146 : 16 Veljača, 2012, 17:07:47 »
Ako vec uzimas kit onda uzmi slobodno taj stage6 pro sport, dobro ce raditi sa spuhom sto sad imas! A sto se tice distancera, Bega je isto stavio na Italkit kad je montirao C16 za Minarelli pa je to opet 1.5-2 mm od grane i radio mu super!

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #147 : 16 Veljača, 2012, 17:12:32 »
Da da to mi je bas danas palo ba pamet pa sam ledo u bebinoj temi ...znaci to nece nista puno utjecat...a taj kit cu uzet sigurno sam dok prodam due plus

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #148 : 16 Veljača, 2012, 17:21:30 »
Da da to mi je bas danas palo ba pamet pa sam ledo u bebinoj temi ...znaci to nece nista puno utjecat...a taj kit cu uzet sigurno sam dok prodam due plus
Giz je imao na TGB-u, znam da ne mozemo usporediti posto je Morini masina + AC kit, ali on ga vrtio sa Tecnigasom RS2 i iso je dobro a tvoj spuh je puno jaci!

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #149 : 16 Veljača, 2012, 17:34:55 »
Giz je imao na TGB-u, znam da ne mozemo usporediti posto je Morini masina + AC kit, ali on ga vrtio sa Tecnigasom RS2 i iso je dobro a tvoj spuh je puno jaci!

nije njegov auspuh puno jaci, tu su negdje, sve jako blizu

Znaci bolje bi radio i malo slabiji kit s jacim spuhom vec jaci kit s slabijim spuhom...a sto se tice te distance mislis da bi igralo veliku ulogu ili nesto sitno

bi ali ne sad neka ogromna razlika, bitno da se krivulje  snage poklapaju (i trophy radi s nardom :icon_biggrin:)
vjerojatno nisi mislio na base kit i HE spuh


Da da to mi je bas danas palo ba pamet pa sam ledo u bebinoj temi ...znaci to nece nista puno utjecat...a taj kit cu uzet sigurno sam dok prodam due plus
Ako vec uzimas kit onda uzmi slobodno taj stage6 pro sport, dobro ce raditi sa spuhom sto sad imas! A sto se tice distancera, Bega je isto stavio na Italkit kad je montirao C16 za Minarelli pa je to opet 1.5-2 mm od grane i radio mu super!

a gledaj, radit ce to i vise nego dobro, samo sam tija rec da taj kit nije puno slabiji i razlicitiji od due+
a auspuh sport pro je raden bas za taj kit, ati imas reolicu na kojoj pise da joj je preko 10t rpm overrev (mozda dok je blokiran, jer ima E-mark)
posto imas replicu, a kit ces tek kupovat, ja bi ti radije preporucio da uzmes streetrace, jer ce bit ko stvoreno jedno za drugo, i nece bit nista slabiji nego sport pro kit sa pro replica spuhom, dapace bit ce jos bolji iz nizih okretaja, a u konacnici ce ic identicno iz razloga sta sam gore naveo jer je samo za 0,5 hp slabiji od sport pro, samo sta je konstruiran i dizajniran da tu snagu izvlaci na 10t rpm

teoretski se iz streetrace-a moze izvuc i 16hp tako da taj kit uopce nije slab, a u startu je jaci od ostalih base kiteva
samo sam tija rec da bi na tvom trenutnom spuhu bi bolje radio streetrace nego sport pro, a ti odluci koji ces uzet :icon_thumright: jer bar bi meni bilo svetogrde takvom kitu ne iskoristit puni potencijal jer ga gusi spuh :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2012, 17:48:45 Josip »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #150 : 16 Veljača, 2012, 17:47:34 »
gus sa 2 karike 16ks stock? :o  mislim da je to malo prenapumpano...
a iz dueta se stock da izvuć 15ks..
mhr replica daje cca 12-13ks max, polini corsa oko 14ks..

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #151 : 16 Veljača, 2012, 17:51:11 »
gus sa 2 karike 16ks stock? :o  mislim da je to malo prenapumpano...
a iz dueta se stock da izvuć 15ks..
mhr replica daje cca 12-13ks max, polini corsa oko 14ks..

vidis da sam napisa teoretski, a i dao sam ti link gdje je mmario73 to pisa
vjerojatno bi morao bit klip s 1 karikom
a i na stranici pise da je to identican kit ko sport pro samo je prilagoden tome da je gus i da ima 2 karike, a iz sport pro se da dosta izvuc uz ostale popratne komponente  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #152 : 16 Veljača, 2012, 17:54:42 »
teoretski se svaki kit može naturpijat na toliko pogotovo ako staviš klip sa jednom karikom... bitno da ima mjesta za turpijanje..

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #153 : 16 Veljača, 2012, 18:18:43 »
Ma ak rjesim due plus uzet cu taj sport pro....ic ce optimlno dobro a mozda poslije ubacim neki jaci auspuh na njega pa ce ga onda zavrtit kak treba...:)

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Aprilia Area 51
« Odgovori #154 : 16 Veljača, 2012, 18:29:16 »
Ako mislis taj Stage6 PRO mkll uzimati, to se opet mora vrtiti da bi islo, znači bar 11 i nesto hiljada da bi islo kak spada i dodjes na isto?  MOJ savjet ti je da uzimas sa 2karike termogrupu da se vozis ko covjek. Nesto ko taj Streetrace il Polini sport, ide od nule jako dobro, pouzdano i ne moras ga vrtiti da bi islo. SVE sto je 1karika se mora vrtiti iznad 10-11 . A sad se ti odluci kaj oces. Ja sam za jači base 2karike i bok.

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #155 : 16 Veljača, 2012, 18:33:52 »
Ma sam da uspijem utrpat due plus...pa cemo onda vidjet sta i kako...jer al njega ne rijesim sve pada u vodu...

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #156 : 16 Veljača, 2012, 18:39:23 »
moja pedesetka je imala replicu (dvije karike) i dobivao sam skutere sa istim setupom samo sa due + koji je jedna karika.. tak da ono sta ja znam.. mislim da kitevi s jednom karikom nemaju same prednosti nego im se nade i koja mana jer je poznato da imaju daleko losiju kompresiju... pa sad razmisli koliko ti se isplati ulagati i koliko ces time dobiti.. nekazem ja da je replica bolja od MHR-a s jednom karikom i njegovim popratnim dijelovima samo ocu reci da je replica super izdrzljiv kit i motor moze ici solidno s njimea pored svega je i aluminijski kit

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Aprilia Area 51
« Odgovori #157 : 16 Veljača, 2012, 19:08:13 »
Ma svi ti s jednom karikom sa slabijim spuhom nemaju smisla za po gradu i za svaki dan. Bzvz i nis koristi! MHR racing, Stage6 Racing i slični su više za skuter trke di ih moš terat 12-13hiljada okretaja, jer su ti cilindri same za pun gas ispod toga nista. Robi zemi nes razumno i vozit ces se svaki dan i trosit ce 4,5 litara a i imat ce snage za preticanja. Tebi najvise treba kvalitetan prenos i skut ide puno bolje. Polutke 128mm sa ravnim kutem, mhr vario i duzi primar 13% i ides ko kralj :)

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #158 : 16 Veljača, 2012, 19:20:11 »
Nista onda vidjet cemo da nekak rjesim da uzmem taj streetrace...ajd ako neko od vas zna nekog da oce uzet due plus pa da to sredim

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51 tetsuya harada replica...update...:)
« Odgovori #159 : 17 Veljača, 2012, 23:10:22 »
Ej jebaci trebam pomoc...jel zna netko nesto o ovom polini speed control variu...kakav omjer ima tezine rolica i okretaja...to jest koje bi rolice trebo za tih nekih 11000 okretaja...

Posto ce izgleda za pocetak ostat seriska polutka i kvacilo...pa koji set up prenosa predlazete...ja sam mislio ovo: 4 grama rolice, zuti centralni i crvene oprugice