Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Update:Ledice ispod i na repu & novi zadnji zmigavci!str.3  (Posjeta: 6820 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #20 : 05 Ožujak, 2008, 18:39:58 »
ima frend na runneru...ja sam pak mislio da dunlop nema pa sam se iznenadio
dobre su te gume

Dunlop onda ocito postoji, ali Molas i Sava (MC29 Sporty) nema u 14 cola.

ok, ako vidim i slikam, stavim ovdje, pozz


Ovo na slici gore na prednjem kotacu nije MC29 Sporty (na zadnjem kotacu je, ali on je 13 cola). Imao sam tu gumu zadnju pa znam. Dapace, te gume nema cak ni u dimenziji 120/70-13 koja je meni trebala.


Ovo su dimenzije MC 29 koje postoje:



Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #21 : 05 Ožujak, 2008, 18:46:49 »
kako god, stavio sam prednju gumu dunlop za koju si reko da ne postoji u dimenziji, sto se tice savica ima ih frend...
end...neda mi se raspravljat...pozz

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #22 : 05 Ožujak, 2008, 18:50:36 »
kako god, stavio sam prednju gumu dunlop za koju si reko da ne postoji u dimenziji, sto se tice savica ima ih frend...
end...neda mi se raspravljat...pozz

E oprosti sto u popisu guma koje si naveo postoji cak jedna koju sam previdio  ;D

Sto se tice Savica kod tvog frenda... ima, ali to je MC28 koja je uz EVO gume serijska ugradnja. Btw, te save 28 nis ne valjaju.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #23 : 05 Ožujak, 2008, 18:54:52 »
Ja imam MC16 stare 2 god i vec pocinju problemi, zapravo nosim se vec neko vrijeme sa njima...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #24 : 05 Ožujak, 2008, 18:59:13 »
Ja imam MC16 stare 2 god i vec pocinju problemi, zapravo nosim se vec neko vrijeme sa njima...

Te gume ni kao nove nisu nesto, a kad ostare, postanu plasticne pa se klize. Znam, Imao ih na NRGu kao tvornicku ugradnju. Nakon toga Savu MC29 Sporty, pa onda Metzeler ME7. MC 29 je u odnosu na MC16 puno bolja guma, ali i ona vremenom dosta izgubi svojstva. Metzeler ME7 je (barem meni osobno) jos bolja guma od MC29 i za razliku od nje vremenom ne gubi toliko svojstva (iako ih gubi, ne gubi ih u tolikoj mjeri). I dalje cu stavljati samo Metzeler jer su uz to i vrlo jeftine - 226 kuna komad u dimenzijama 120/70-13 i 140/60-13 koje meni trebaju.

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #25 : 05 Ožujak, 2008, 19:03:09 »
savice MC16 su baja, ja sam vozio runner sa tim gumama, i cim ulovim vremena idem slikat, dan danas su iste i jos nisu mjenjane, gume su skroz izlizane skroz, ostali su samo rubovi malo...ali kad se dobro zagriju, nisu nis posebno, ok za normalnu voznju samo sta svi mi divljamo po zavojima pa nam trebaju sportske, meni su sljedece ili molasice ili RS, gume su jebene...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #26 : 05 Ožujak, 2008, 19:04:12 »
Ja imam MC16 stare 2 god i vec pocinju problemi, zapravo nosim se vec neko vrijeme sa njima...

Te gume ni kao nove nisu nesto, a kad ostare, postanu plasticne pa se klize. Znam, Imao ih na NRGu kao tvornicku ugradnju. Nakon toga Savu MC29 Sporty, pa onda Metzeler ME7. MC 29 je u odnosu na MC16 puno bolja guma, ali i ona vremenom dosta izgubi svojstva. Metzeler ME7 je (barem meni osobno) jos bolja guma od MC29 i za razliku od nje vremenom ne gubi toliko svojstva (iako ih gubi, ne gubi ih u tolikoj mjeri). I dalje cu stavljati samo Metzeler jer su uz to i vrlo jeftine - 226 kuna komad u dimenzijama 120/70-13 i 140/60-13 koje meni trebaju.

MC16 mi je drzala posteno negdje oko 6 mjeseci dizala na prednji dok sada proklizuje, a zadnja mogu je zavrtiti na suhom asfaltu u voznji na 10000rpm kad je idem malo posmirglati ;D
Al brzo ide dole jer sam nekoliko puta startao da se ubacim i pocne se vrtiti u mjestu  :confused5: Mislio sam kupiti MC29 isto je jeftina, ali ne preferiram trakce gume da mi brzo otvrdnu, mogao bih probati taj Metzeler, i zbog razloga vise, jer velis da ti djeluje sira od mc29.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #27 : 05 Ožujak, 2008, 23:21:52 »
i koju sad uzet najbolje ?? Sava,Dunlop,Pirreli,Bridgestone ....serijeski sam imo Pirreli Evo 21/22 znam da su ok...meni su extra drzale nekih 8000Km ,sad na 9500Km vec dosta su izgubile svoje svojstvo i stvarno ne drze kako treba.....zamolio bi nekog ...npr 3alf3 ili neko drugi ...da mi napise po njegovom misljenju od ovih proizvodjaca koju najbolje gumu da uzmem i koji model i koliko kuna komad....ja bi najprije opet Pirreli ali da se ne zalijecem mozda za isto para ima neka bolja guma,samo drugi proizvodjac...i naravno da ima odgovoarajuci dimenzija...hala
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #28 : 05 Ožujak, 2008, 23:29:25 »
Ja nisam nikad vozio na Pirelli EVO gumama pa ne mogu reci iz prve ruke. Ali znam sto sam cuo od par ljudi koji su ih imali, a to je da su gume vrlo dobre. Ako si bio zadovoljan 8000 km onda nema razloga da ih opet ne kupis.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #29 : 06 Ožujak, 2008, 00:06:04 »
ok Thx...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #30 : 06 Ožujak, 2008, 00:09:45 »
meni su te pirelli blago receno sranje, pogotovo te evo sto se dobiju uz novog runnera! Ima ortak, nista ne valja guma! Ako su tebe dobro sluzile i ako si zadovoljan, uzmi opet, meni su slj!
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Sijalica H8 i Koje Gume ??
« Odgovori #31 : 06 Ožujak, 2008, 11:21:59 »
sljedece ili molasice ili RS, gume su jebene...

run scoot uspoređivat s molasicama nema smisla

taj run scoot je dvije klase ispod

btw...vozim se na mc16 stare skoro 5 god i sa 20tkm  :frajer:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Sijalica H8-Dopuna!!
« Odgovori #32 : 07 Ožujak, 2008, 18:32:00 »
ovak...posto pada dosadni snijeg i kisa i temprature su oko 0-5 stepeni celzijusa ...iz dosade sam rastavio motor i ocistio sve lijepo....to je manje bitno....posto mi je crkla sijalica H8 koja se ovdje ne moze nabavit a u hr kosta od 100-140 kn,sto i nije previse ali sam ja cisto iz znatizelje uradio sljedece kupio sam ove 2 sijelice ,H11 ,55W....orginal H8 koje dodju su 35....




te sijalice su iste kao H8 samo sto imaju malo sire one limice koji drze sijalicu kad je stavis u far pa okrenes...nravno te sam limice osjeko i prilagodio faru da budu iste sirine ...i onda mi je palo na pamet napravit da svijetle obadvije sijalice kao kratko ...a dugo da mi bude da se farovi ugase i ostanu samo pozicije pa sam to i uradio ,prespojio i lijepo sve sredio i dobio sam ovo...


razlika u grijanju sa 2 sijalice od 55w H11 i 2 sijalice od 35 H8 je minimalna oko 2 stepena ...mjereno istrumentom tj vise kao sonda samo je naslonis...radio je far bez ikakvog hladnja 2 sata i nista se nije ni istopilo kako pricaju ljudi da bi se istopilo kad bi radila obadva ili stavile jace sijalice....ovi dana cu radit Led zmigavce zadnje i prednje mozda ,stavljat diode ispod na korito ...uglavnom stavljat cu slike cim uradim ...

« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2008, 18:38:03 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sijalica H8-Dopuna!!
« Odgovori #33 : 07 Ožujak, 2008, 19:26:15 »
Jesi razmisljao o tome koliko to opterecuje namotaje?
Druga stvar... Da li oba snopa bacaju jednako ili jedan baca kao dugo svjetlo? Jer ako tako baca, smetas u prometu. Ne znam kako su kod vas u Bosni osjetljivi na tehnickom pregledu, ali to ovdje nebi proslo nikako. I murjak na cesti bi te iskljucio iz prometa uz kaznu.
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2008, 19:28:54 3alfa3 »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Sijalica H8-Dopuna!!
« Odgovori #34 : 07 Ožujak, 2008, 21:54:31 »
pa po nekoj mojoj predpostavci sve bi trebalo bit ok sa namotajima...a sto se tice dugog ,kratkog ...onaj mehanizam sam mal doradio tako da se svaka sijalica stimasad  neovisno o drugoj...i nacrto sam liniju i oba snopa bacaju u istu tacku....jos nesto...posto je jedna sijalica vise udaljena a druga je vise unutra napravio sam kao adapter straga da obadvije budu na istoj udaljenosti od sociva onih ...fabricki je bilo napravljeno da sijalica koja je vise udaljena baca snop svijetla u jednu tacku to je bilo dugo ....a sijalica za kratko je bila vise unutra da rasipa svijetlos ...eh ja sam na kratkom napravio adapter tako da su na istoj udaljenosti sad i puno puno bolje se vidi.......a 3alf3 sta mislis ocel moci izdrzat namotaji po tvom misljenju ??

p.s po mojim proracunima bi trebalo da izdrzi normala bez ikakvi problema...
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2008, 22:13:41 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Sijalica H8-Dopuna 2!!
« Odgovori #35 : 08 Ožujak, 2008, 23:57:45 »
ev jos jedna dorada fara,obavezno pogledajte ...meni je extra....pa da cujem vase misljenje ...

Valentino Rossi 46!!!!!

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sijalica H8-Dopuna!!
« Odgovori #36 : 09 Ožujak, 2008, 00:02:30 »
jel ne svijetli to malo prejako.... :laughing7:

a ovo mi se baš i nesviđa šta treperi :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Sijalica H8-Dopuna!!
« Odgovori #37 : 09 Ožujak, 2008, 00:04:06 »
me ne svjetli :D taman kako treba :D ...a dobro svako ima pravo na svoje misljenje ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sijalica H8-Dopuna!!
« Odgovori #38 : 09 Ožujak, 2008, 00:05:51 »
me ne svjetli :D taman kako treba :D ...a dobro svako ima pravo na svoje misljenje ...

istina neću te sad ja popljuvat..... :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pozicije Fara - 3str.!
« Odgovori #39 : 09 Ožujak, 2008, 13:54:04 »
molim admina da prebaci temu u styling..hvala
Valentino Rossi 46!!!!!