Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ne spušta okretaje  (Posjeta: 1409 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

luka.rukonic

  • Gost
  • Tržnica : (0)
ne spušta okretaje
« : 12 Rujan, 2011, 22:10:18 »
Pozdrav,

imam runnera 50 ccm 2010 godište...na njemu je ZX,dizna 64, red sponge,kevlar remen i 4,8 gr rolice.
problem je u tome da skuter pri paljenju radi normalno na leru pri nekih 1400 okretaja.
ali kada krenem i prođem nekih 500 m i stanem okretaji više ne padaju nikako na normalu nego ostaju na 4000 odnosno ponekad padnu na 3000 i dalje ne...
ne pomaže ni otvaranje gasa do kraja ni ništa osim gašenja i ponovng paljenja,cak i onda nece radi na 1400 nego skoci na 3000 i drzi tako...skroz mi je glupo ici po gradu i stajati na semaforu i da skuter radi na 4000 okretaja...u cemu je problem,da nije u smjesi illi vuce previse zraka negdje?!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #1 : 12 Rujan, 2011, 22:46:54 »
Normalan ler na zagrijanom skuteru je 1800 okr i ti okretaji bi trebali nakon zaustavljanja bit vec za sekundu (ili prije).


Prvo zagrij skuter do radne temperature pa seraficem lera na karbu (onaj sa federom) podesi na 1800 okr. Ako i tada bude problema prilikom zaustavljanja kad okretaji nebi unutar sekundu-dvije pali na 1800, onim sa seraficem zraka okretanjem u desno (smanjivanjem zraka u smjesi) dobi zeljeni rezultat. Ako ne mozes, onda imas negdje falsh zrak

Offline Zokaaa

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 438
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orahovica
  • Moj Skuter: Batina BT49QT-12
  • Moja Kaciga: Okrugla
  • MojSetup: 80cc
  • MojSpuh: Protočni DIY
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #2 : 12 Rujan, 2011, 22:53:30 »
Kolega je sve rekao, eventualno na tvom mjestu bi provjerio karb dakle oprat sve u benzinu, propiriti dizne i sklopiti nazad.
Sad neznam kako runner ima čok izveden no može biti da te i on zeza pa ostane raditi pod čokom kada se zagrije i samim time radi na višim okretajima nego što treba, no to bi trebao vidjeti i po potrošnji.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #3 : 12 Rujan, 2011, 22:58:15 »
Sad neznam kako runner ima čok izveden no može biti da te i on zeza pa ostane raditi pod čokom kada se zagrije i samim time radi na višim okretajima nego što treba, no to bi trebao vidjeti i po potrošnji.

Ima el. chok i kad bi radio na zagrijanom skuteru, onda bi okretaji bili preniski i skut bi se gasio zbog prebogate smjese

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #4 : 12 Rujan, 2011, 23:25:55 »
skini i ocisti karburator najbolje i najednostavnije rijesenje tvog problema.
🙈

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #5 : 12 Rujan, 2011, 23:27:10 »
skini i ocisti karburator najbolje i najednostavnije rijesenje tvog problema.
si siguran da je to riješenje?? ::) ::) ::)
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2011, 23:33:18 pajo »
lovac u mutnom team

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #6 : 12 Rujan, 2011, 23:41:55 »
prije bilo kakvog posta o takvom pitanju to treba napravit, ako neznas sam ajd onda otvori temu naslo se bude par pametnih i hrpa nepametnih odgovora i na kraju ce skinut karb on ili ce ga odfurat u servis di ce ga zmuljat malo i oderat i oke.. ak ce sam ce skinut karb malo pocistit sve ak neradi provjerit prirubnicu i simeringe.. brtve i to.
nes posla ak nezna sam nek plati nekom 50 kn ko misli da zna i amen. barem ja tak uzimam 50 banki i dobis cist fergazer i postelan ugrubo..


vecinom se zastopa ler dizna ili se natalozi g#vn# na nju i patine i sveg i svaceg, pogotovo ako je i glavna malo drknuta  nakupi se i malo smeca po kanalicima u karbu i sve to skupa pridonosi tome.
🙈

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #7 : 13 Rujan, 2011, 00:46:05 »
dobro,sutra ujutro cu probati namjestiti ler i podesiti smjesu jer sudeći po boji svjećice ima previše zraka u smjesi tako da bi to mogao biti problem.
je li ima neko sliku karburatora da mi pokaže koji je točno šaraf za smjesu, već sam rastavljao karb kada sam mijenjao diznu ali ne znam koji je šaraf za što,osim za ler znam koji je...
hvala


Onaj kojeg mozes rukom vrtit je za ler, a lijevo od njega je za zrak

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #8 : 13 Rujan, 2011, 01:39:25 »
znalo se to događat dok se stavljal zx na skroz seriski skuter..samo treba zatvorit malo zrak na šariću za smjesu pa spušta okretaje kak treba  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #9 : 13 Rujan, 2011, 01:42:19 »
znalo se to događat dok se stavljal zx na skroz seriski skuter..samo treba zatvorit malo zrak na šariću za smjesu pa spušta okretaje kak treba  :icon_thumright:


...sto je i logicno, jer u odnosu na serijski spuh, ovo je propuh i treba ga ukrotit

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ne spušta okretaje
« Odgovori #10 : 13 Rujan, 2011, 17:01:22 »
okrenuo sam šaraf za zrak za 1.5 krug cca. i sada spušta kako treba!!

Hvala svima


Znaci da si ga zatvorio do kraja jer tvornicki dolazi sa 1,5 kruga otvoren.
Nekakva praksa je da i uz tvoj setup, serafic bi morao biti otvoren oko jedan krug. Al dobro, ako ti sad sve radi - to je to