Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Trekker .....malo naturpijan  (Posjeta: 179489 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #260 : 03 Listopad, 2008, 15:06:44 »
lagano štelanje.....praradio sam airbox i karb je poštelan.....mogu reć da do sad nisam radio sa boljim karbom,stvarno fino reagira na svaku promjenu setupa i vrlo ga je lako uštelat ......malo me je mučio airbox,ali kad sam mu dodao još jedan otvor za zrak štelanje je išlo glatko

štelanje prenosa.......trenutno su unutra role 3,85 g i vrti se kroz ubrzanje na 12000 rpm,moram malo lakše role ubacit,kvačilo hvata na 10200-10400 rpm.......

setup prenosa.....
polini speed control ....minarelli
polini EVO oveRRange 128 mm torq polutke ....minarelli
malossi delta cluch .......pia-pežo
malossi MHR wingbell .......pia-pežo




koje role budes stavljjo? jer meni su tranutno  u speed cotrolu 4.8gr,a mislim si stavit one 3.6 koje sam dobio sa variom

btw...jel to obican remen?
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2008, 15:10:51 Losinj »
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #261 : 03 Listopad, 2008, 15:08:09 »
Tvoj setup nema veze s vezom u odnosu na ovog  :toothy9:
Trgo - Prijevoz RT

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #262 : 03 Listopad, 2008, 15:12:48 »
ja bi isto rekao da ti nema puno smisla uspoređivat moj setup sa nekim base setupom ni mina ni pežo

Citat:
btw...jel to obican remen?

da je obićan,al od d-techa pa na pežo blokovima radi kao overrange remen
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #263 : 03 Listopad, 2008, 15:20:23 »
Tvoj setup nema veze s vezom u odnosu na ovog  :toothy9:


lega aj se spusti na zemlju... :thefinger:


ja bi isto rekao da ti nema puno smisla uspoređivat moj setup sa nekim base setupom ni mina ni pežo

Citat:
btw...jel to obican remen?




da je obićan,al od d-techa pa na pežo blokovima radi kao overrange remen


hvala
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #264 : 03 Listopad, 2008, 16:08:26 »
ovaj treker  je brutala ziva  :notworthy: :notworthy: :headbang:

daj filmić  :icon_thumright:

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #265 : 03 Listopad, 2008, 16:57:04 »
evo lagano 6 sek videa,stavljat ču cijeli video kad sve poštelam.....btw ovo je još sa 3,85 g rolama ,okretaji su 11900-12000 kroz ubrzanje.......delta je jučer stavljena i dosta kliže na startu.....valjda joj treba vremena da legne


The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #266 : 03 Listopad, 2008, 17:04:43 »
si ga probo prek gps-a mjerit kolko ide
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #267 : 03 Listopad, 2008, 17:18:54 »
delta je jučer stavljena i dosta kliže na startu.....valjda joj treba vremena da legne

Hm...
Provjeri (samo skini zvono) kolikom povrsinom nalijeze na zvono, pa po potrebi obrusi ferode na tim mjestima da sto prije pocne hvatat cijelom povrsinom.
Kako si postelao deltu?

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #268 : 03 Listopad, 2008, 17:55:27 »
bokte mazo sto fino ide motorcic  :toothy9:

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #269 : 03 Listopad, 2008, 18:13:31 »
delta je jučer stavljena i dosta kliže na startu.....valjda joj treba vremena da legne

Hm...
Provjeri (samo skini zvono) kolikom povrsinom nalijeze na zvono, pa po potrebi obrusi ferode na tim mjestima da sto prije pocne hvatat cijelom povrsinom.
Kako si postelao deltu?

crni federi nategnuti na treči zub ispod max i utezi na sredini,kvačilo hvata na nekih 10200-10400 rpm,centralni mi je ljubičasti gore,mislim da je i on možda mekan za ovaj setup al neču žurit mora to sve još sjesti
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #270 : 03 Listopad, 2008, 18:21:20 »
delta je jučer stavljena i dosta kliže na startu.....valjda joj treba vremena da legne

Hm...
Provjeri (samo skini zvono) kolikom povrsinom nalijeze na zvono, pa po potrebi obrusi ferode na tim mjestima da sto prije pocne hvatat cijelom povrsinom.
Kako si postelao deltu?

crni federi nategnuti na treči zub ispod max i utezi na sredini,kvačilo hvata na nekih 10200-10400 rpm,centralni mi je ljubičasti gore,mislim da je i on možda mekan za ovaj setup al neču žurit mora to sve još sjesti

To je "brutalno jaki" setup Delte. Problem u tom slucaju je sto se pakne kuplunga vrlo brzo savinu. Meni su se i na plavim federima na pola nategnutim svinule u roku 2000 km. Cak i sa crvenim fedreima koje vozim zadnjih 10000 km vidim da se malo pigaju.
Uglavnom, vec sada razmisljaj o nabavci rezervnih pakni kuplunga.
Cudi me da ti trebaju toliki okretaji na startu. Ovako napamet, rekao bi da bi ti 8500 bilo sasvim dovoljno.

Bas me zanima kako bi taj skut bio vozan u ZG po guzvama. Vjerujem da bi se mrzio vec nakon 2 minute  ;D
Meni je "muka" i sa crvenim federima, a mogu mislit kako bi bilo sa jace postelanim kuplungom.

Ali, ako nemas problema (a vjerujem da nemas) sa guzvama, onda imas sigurno brutalan start.
Daj reci, jel imas osjecaj da kod naglog starta kao da te neko lupi u zadnji kotac? Takav feeling sam ja imao na jednom skutu koji je imao slican setup delte, a i snaga termo grupe je bila oko 15tak konja... Dam gas, okretaji odmah polete u nebo a kuplung skoro uopce ne proklize nego kao udarac te katapultira sa mjesta i treba jako pazit da ne ne izvrne na ledja....

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #271 : 03 Listopad, 2008, 18:25:27 »
Steta sto remen ne moze biti u jos visoj poziciji na zadnjim polutkama. Kod mene se osjeti 1mm razlike, a tu je jos vise...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #272 : 03 Listopad, 2008, 19:42:16 »
delta je jučer stavljena i dosta kliže na startu.....valjda joj treba vremena da legne

Hm...
Provjeri (samo skini zvono) kolikom povrsinom nalijeze na zvono, pa po potrebi obrusi ferode na tim mjestima da sto prije pocne hvatat cijelom povrsinom.
Kako si postelao deltu?

crni federi nategnuti na treči zub ispod max i utezi na sredini,kvačilo hvata na nekih 10200-10400 rpm,centralni mi je ljubičasti gore,mislim da je i on možda mekan za ovaj setup al neču žurit mora to sve još sjesti

To je "brutalno jaki" setup Delte. Problem u tom slucaju je sto se pakne kuplunga vrlo brzo savinu. Meni su se i na plavim federima na pola nategnutim svinule u roku 2000 km. Cak i sa crvenim fedreima koje vozim zadnjih 10000 km vidim da se malo pigaju.
Uglavnom, vec sada razmisljaj o nabavci rezervnih pakni kuplunga.
Cudi me da ti trebaju toliki okretaji na startu. Ovako napamet, rekao bi da bi ti 8500 bilo sasvim dovoljno.

Bas me zanima kako bi taj skut bio vozan u ZG po guzvama. Vjerujem da bi se mrzio vec nakon 2 minute  ;D
Meni je "muka" i sa crvenim federima, a mogu mislit kako bi bilo sa jace postelanim kuplungom.

Ali, ako nemas problema (a vjerujem da nemas) sa guzvama, onda imas sigurno brutalan start.
Daj reci, jel imas osjecaj da kod naglog starta kao da te neko lupi u zadnji kotac? Takav feeling sam ja imao na jednom skutu koji je imao slican setup delte, a i snaga termo grupe je bila oko 15tak konja... Dam gas, okretaji odmah polete u nebo a kuplung skoro uopce ne proklize nego kao udarac te katapultira sa mjesta i treba jako pazit da ne ne izvrne na ledja....
to i ja sam osjetio na jednom skutu,kao da te netko snazno gurne,tj lupi u kotac

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #273 : 03 Listopad, 2008, 20:13:41 »
......što se tiće ubrzanja provezao sam nekih 10 km i pakne na delti su počele sjedat u wingbel tak da je trekker trenutno još minimalno za sekundu brži neg u ovom videu od popodne,rolice nisam još dirao

takav udarac sam imao i na prošlom setupu sa nardom......kak sjedaju pakne vrača se taj udarac na startu,dosta brutalno je sad,vjerovatno ču spustit za nekih 500 okretaja hvatanje kvačila.....moram napravit bar 50-100 km da legnu pakne i remen.....neču opče žurit ,baš se guštam lagano
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #274 : 04 Listopad, 2008, 13:45:44 »
Citat:
Uglavnom, vec sada razmisljaj o nabavci rezervnih pakni kuplunga

ma razmišljam ,već sam htio uzet rezervne al ne mogu naći na SA/SC jel znaš cod možda od pakni?
ipak računam da če pakne moći izdržat bar 3-5 tkm
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #275 : 04 Listopad, 2008, 13:53:01 »
52 9033

Ja sam ih kupio u Piaggio ducanu u Vukovarskoj u ZG prije 2 godine
Jedini je "problem" sto sam sa njima dobio prevelike segere pa sam morao kupiti odgovarajuce.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #276 : 04 Listopad, 2008, 13:58:39 »
našao sam na SIPU ,nema slike ali bi po codu trebalo to bit to "Kupplungsbeläge MALOSSI Delta"....ne kužim baš njemački
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #277 : 04 Listopad, 2008, 14:03:14 »
našao sam na SIPU ,nema slike ali bi po codu trebalo to bit to "Kupplungsbeläge MALOSSI Delta"....ne kužim baš njemački

To je to

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #278 : 04 Listopad, 2008, 14:07:57 »
OK,thanx alfa na pomoći.....naručit ću si rezervne

Citat:
as me zanima kako bi taj skut bio vozan u ZG po guzvama. Vjerujem da bi se mrzio vec nakon 2 minute  {$default_grin_smiley}
Meni je "muka" i sa crvenim federima, a mogu mislit kako bi bilo sa jace postelanim kuplungom.

ja u gradu imam 4 semafora sve skupa,vjerovatno ču se malo izguštat na ovom setupu pa složit gore zimske blokove da ne gulim ovaj setup preko zime
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #279 : 04 Listopad, 2008, 14:13:05 »
ja u gradu imam 4 semafora sve skupa


Onda bi i pakne mogle dugo trajati.
Mozes samo zamisliti kako bi se vozio po guzvama gdje u 100 metara 10 puta krenes, a brzina zna biti i ispod 10 km/h. Vozio bi prakticni "na kuplungu"
Meni je sve ispod 30+ km/h nemoguca misija. Tebi vjerojatno i 40+km/h