Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Novi akumulator  (Posjeta: 1748 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Novi akumulator
« : 29 Svibanj, 2008, 14:56:59 »
dakle, kupio sam danas novi Bannerov akumulator svog Runnera, ali imam poteskoce sa samom pripremom....trazio sam malo tu po forumu al nigdje ne pise gdje i kak se treba ona kiselina ulit u akumulator!?  ???

nikad to nisam radio pa bas i ne znam kak sve to ide...uglavnom, kaj sam htio pitat...

1. kako i gdje uliti kiselinu?
2. na koju foru ga napuniti prije instalacije (s tim da nemam punjac akumulatora)?

hvala

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Novi akumulator
« Odgovori #1 : 29 Svibanj, 2008, 17:54:02 »
Dakle, dobio si kanisteričić a kiselinom, plastičnu/gumenu cjevčicu i akumulator, jel da?

Na akumulatoru imaš 6 ćelija, znači na gornjem djelu imaš 6 čepova. Prvo otvori tih 6 cepova, neki se samo iščupaju, neki se odšerafe, ovisi o akumulatoru.
Pomoću crijeva ulij kiselinu n svaku od tih 6 ćelija, tako da nivo kiseline bude između min i max oznčenih na akumulatoru.. ako nema oznaka, onda nalij oko 5 mm iznad vrha ćelija ako sa svjetiljkom pogledaš kroz rupu (ćelija ti izgleda ugrubo kao rub špila karata...)

I kad to sve uliješ, pričekaj jedno pola sata da kiselina natopi ćelije, po potrebi nadolij kiseline, zatvori čepove i akumulator ti je pun i spreman za rad...

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Novi akumulator
« Odgovori #2 : 17 Kolovoz, 2011, 17:14:41 »
da ne otvaram novu temu
Treba li novi akumlator punit kada se ulije kiselina? U jednom upustvu za 16 Ah aku sam pročito da se napuni kiselinom,pričeka par sati da se ta kisleina upije i onda se spoji na punjač, da ga treba punit sa 1/10 njegovog kapaciteta i tjekom punjenja da treba gledat na nivo elektorlita u akumlatoru. Ako tjekom punjenja nivo elektrolita padne da se nadolije destilirana voda.
To je ugrubo iz upustva koliko se sjećam
Neki kažu da se samo napuni kiselina i pričekat da malo odstoji, ali on se mora formatirat zar ne?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16985
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Novi akumulator
« Odgovori #3 : 17 Kolovoz, 2011, 17:20:10 »
otvoris cepove ili ako imas one spojene iscupas
nalijes kiselinu do max cekaskojih sat vremena
pogledas dal treba dolijat kiseline
onda ga stavis puniti s 10% njegove max amperaze (znaci 16 ampera = 1.6amp punjenja) i punis ga dok se ne napuni
racunaj to da je nova baterija i da joj treba dva sata vise
znaci ako punis 16 amp bateriju s 1.6 amp ne punis ju 10 nego 12 sati
i svakih puni sat pregledas dali je topla da ne zakuha i nadzires visinu tekucine

ako nemas onu min i max markirung onda nalijes tako da je tekucina izmedu 0.5-1 cm iznad ploca

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Novi akumulator
« Odgovori #4 : 17 Kolovoz, 2011, 18:47:24 »
otvoris cepove ili ako imas one spojene iscupas
nalijes kiselinu do max cekaskojih sat vremena
pogledas dal treba dolijat kiseline
onda ga stavis puniti s 10% njegove max amperaze (znaci 16 ampera = 1.6amp punjenja) i punis ga dok se ne napuni
racunaj to da je nova baterija i da joj treba dva sata vise
znaci ako punis 16 amp bateriju s 1.6 amp ne punis ju 10 nego 12 sati
i svakih puni sat pregledas dali je topla da ne zakuha i nadzires visinu tekucine

ako nemas onu min i max markirung onda nalijes tako da je tekucina izmedu 0.5-1 cm iznad ploca
ma ciak starter aku, znam da neće dugo a ako ga pravilo ne formatiram neće izdžat ni mjesec dana
inače da mu je max amperaža 16 A nebi uspio okrenut ni alanser na trimeru