Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SCARABEO 200 i.e.  (Posjeta: 107653 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #180 : 20 Srpanj, 2013, 06:37:07 »
radim u prodaji, znači najsigurniji način je složiti dopis tipa zamolba i poslati na piaggio hrvatska, staviš u cc svog servisera, ako hoćeš biti extreman staviš i piaggio italija odnosno upravu. (slijedeći korak je služba za zaštitu potrošača pa se nitko od gore navedenih ne zahebava sa time) u načelu što sam doživio do sada se odradi više nego je zakonska obaveza jer nikome nije u interesu vucarati se po sudovima (vjerovao ili ne negativna reklama nikoga baš ne brine previše)

usput što manje sam petljati po skutu da se neko "pametan" nebi našao i rekao da si ti kriv.

Pula Über Alles

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #181 : 20 Srpanj, 2013, 15:28:55 »
Hvala na informacijama... službene žalbe su mi zadnje što ću eventualno napravit. Saznao sam od još jednog vlasnika u Du da mu je skuter nakon 110kmh za poginut. Nebi ništa rastavljao sam, baš radi jamstva i ove konkretne situacije. Prešao sam i nekoliko stranih foruma, pričaju o maximalnim brzinama, ali ne i o čudnim ponašanjima motora
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #182 : 20 Srpanj, 2013, 16:19:15 »
najsigurniji način je složiti dopis tipa zamolba i poslati na piaggio hrvatska
Ma kaj budu oni napravili,to su kreteni,ja kad sam ganjao garanciju na 5tk zbog pol metra lufta na radilici oni su rekli da je to normalno,nabijem ih,i njih i njihovu "stručnost" dabog da propali

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #183 : 20 Srpanj, 2013, 17:08:29 »
..meni se iskreno uopce ne svidja ovo sto cujem..

mozda zvuci kao teorija urote, ali prvo ti serviser potvrdi da "nesto nevalja" , a sad kaze da je to sve ok iako nista nije radio na  njemu (kao da ni sam nezna sta uciniti pa te se tako rjesio  :toothy11: )

 :dontknow:

Potpisujem!

"sve je OK" = skrivanje neznanja
sski001
098720377

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #184 : 20 Srpanj, 2013, 17:19:30 »
radim u prodaji, znači najsigurniji način je složiti dopis tipa zamolba i poslati na piaggio hrvatska, staviš u cc svog servisera, ako hoćeš biti extreman staviš i piaggio italija odnosno upravu. (slijedeći korak je služba za zaštitu potrošača pa se nitko od gore navedenih ne zahebava sa time) u načelu što sam doživio do sada se odradi više nego je zakonska obaveza jer nikome nije u interesu vucarati se po sudovima (vjerovao ili ne negativna reklama nikoga baš ne brine previše)

usput što manje sam petljati po skutu da se neko "pametan" nebi našao i rekao da si ti kriv.

Potpuno se slažem!

Imal sam problem sa priznavanjem garancije sa zastupnikom jedne druge moto firme.
Čim sam se počel pozivati na članke Zakona o zaštiti potrošača, tip je promjenil priču. Isto tako pomaže obavjestiti i proizvođača.
Ja sam na taj način uspjel riješiti sve probleme.

Probaj, nemreš niš izgubiti
sski001
098720377

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #185 : 24 Srpanj, 2013, 21:34:34 »
Situacija mi se čini jednostavna, ali ne znam na koji način riješit kroz jamstvo. Prijatelj kaže da su selen blokovi, i to oni veći. I gle čuda, rukom "poguram" zadnji točak i komplet se sve pokrivi. Susjedov scarabeo ima isti problem... vjerujem da većina scarabea 200. Ima li netko ideju, radi li netko selene po narudžbi?
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #186 : 24 Srpanj, 2013, 22:22:06 »
A joj!
Ja bi na tvom mjestu tražio od servisa da stave nove selene uz napomenu - ako se uskoro dogodi isto - vraćam skut - oću lovu nazad!


Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #187 : 24 Srpanj, 2013, 23:21:34 »
Ne pada mi na pamet... novi seleni su iste tvrdoće, tako da mi to ne igra... serviseri u du baš nisu za pregovore i pokušaje popravka, po njima je ovo u redu... scarabeo je savršeno miran skuter po pitanju vibracija mašine, ni ne čudi me kad su seleni ovoliko mekani!  ;D
Bobetko, ovo je od samog početa, skuter je novi, tako da nije nešto što se dogodilo, nego je loše proračunato od strane aprilie... 110kmh kako je navedeno skuter trpi bez problema... ja samo ne želim zaigrat se prilikom nekih pretjecanja i da iduća stanica bude opća bolnica
« Zadnja izmjena: 24 Srpanj, 2013, 23:24:21 SuperHik »
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #188 : 25 Srpanj, 2013, 10:21:25 »
Za to sam ti i nekoliko postova ranije napisao da se javiš kad ga budeš dovozio u Split na servis, :) ... jasno mi je da u DU nema konkurencije i navikli su driblat ljude kako ih volja.
Malo mi je bzvz da kupiš novo vozilo (nebitno motor, skuter, auto, traktor, ...) i odmah moraš radit preinake da bi bio u voznom stanju.

BTW, sudjelovanje u ovoj temi mi je puno pomoglo u odluci za prijelaz na veći skuter - uzimam novi Beverly 300ie

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #189 : 25 Srpanj, 2013, 10:30:49 »
A imaš li koga u servisu? Zanima me mišljenje o mekanim selenima... je li postoji dokumentirano od aprilie išta o selenima?
Scarabeo mi je praktičan jer stalno nešto vozim na skuteru, beverly mi nije bio u opciji samo radi toga
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2013, 10:32:22 SuperHik »
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #190 : 25 Srpanj, 2013, 10:55:02 »
A imaš li koga u servisu? Zanima me mišljenje o mekanim selenima... je li postoji dokumentirano od aprilie išta o selenima?
Scarabeo mi je praktičan jer stalno nešto vozim na skuteru, beverly mi nije bio u opciji samo radi toga

Eh, baš sam jučer bio na 1. servis s Liberty-em ....
Nemam nikog "svog" ali mi servis nije daleko, pitat ću ih pa ti javim

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #191 : 25 Srpanj, 2013, 11:57:21 »
dok su seleni u pitanju motor bi skakal gore dolje tj masina,oni sluza za upojanje vibracija masine.
danas nakon probne voznje od cca 50 km vratil sam se u servis i skuzil da se u mjestu volan dosta tvrdo i tesko okrece pa mi je palo na pamet da bi mogli bit pretegnut sarafi na stupu volana pa i u voznji volan nemz fleksibilnost i gibanje kakvo bi trebal imat
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #192 : 25 Srpanj, 2013, 12:11:51 »
Upravo bio u "Promoto" servis; kažu slijedeće: "Ma kakvi seleni! Imali smo jednu reklamaciju - riješeno balansiranjem prednjeg kotača!"
Na upit za selene su se slatko nasmijali  :toothy12:

A probaj balansirat  :happy6: :happy6: , ne košta puno, ne utječe na garanciju ... i pogledaj ovo što steef kaže

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #193 : 25 Srpanj, 2013, 13:13:01 »
Prvo što sam probao je bilo balansiranje i nije bilo problema :D
U 2 servisa su gledali vilice i to je bilo ok...
steef: to se meni i događa... divlja kompletan motor, ali se to odražava tako da volan mlati lijevo desno što me u početku i uputilo na krivi trag... žao mi je što ne znam nikoga ko može izlit malo tvrđe selene da probam, vrlo vjerojatno da bi onda treskalo u vožnji, ali nebi bilo ovakvih uvijanja
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2013, 13:16:05 SuperHik »
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline Wahoo!

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #194 : 31 Srpanj, 2013, 15:28:42 »
Ima par mjeseci kako ne posjedujem više Scarabeo 200, pa je ovo i moj finalni post vezan za to vozilo. Spadam u one korisnike koji skuter koriste cijelu godinu kao prijevozno sredstvo; ego, iživljavanje i mjerenja raznih vrsta i sl. ostavljam mlađima. U tom svjetlu gledajte moj napis, ne mislim ništa loše. Dakle, u godinu dana sam napravio nekih 10000 km, općenito bio prezadovoljan; nisam doživio nikakav kvar osim par mehaničkih lomova (sajla sjedala i još par sitnica) koje pripisujem prvom vlasniku koji se o vozilu uopće nije brinuo, a par puta je i tresnuo. Nisam doživio ni famozni kvar pumpe goriva. Ulje (8,5-9 dcl) i filter sam sam mijenjao na svakih 3000 km; bez pardona polusintetiku 10W-40 (Motul) kako je i propisano. To što servisi imaju veće marže na nešto skuplja sintetska ulja nije moj problem. Svjećicu na svakih 5000, filter zraka češće čistio kompresorom i nauljio, virujem da ti stroj vrati onoliko koliko mu daš; u usporedbi sa održavanjem auta to su smiješne cife. Gorivo; potrošnja je bila smiješna (oko 3L goriva), vozio sam njim po ciloj Dalmaciji i kraće dionice autoputem i meni je bio više nego dovoljan...smiješne su mi te opaske kako je ovo ili ono samo za grad; a to govore i za Scarabeo, Xenter pa čak i X-City, što, ugasit će se na zadnjem semaforu iz grada :) ? Za dalje sjedite u auto i uživajte, skuter je uvijek samo skuter...
Gume sam promijenio i stavio Savu MC38, bio jako zadovoljan...Ne znam koliko je sad cijena novog modela nakon ulaska u EU, jer znam da je skoro svima cijena pala? Skuter bi preporučio svakome; a ona loša iskustva koja se nažalost dogode ovise valjda o pojedinačnom primjerku, i tako je vjerojatno kod svakog brenda. Eto, i sad ga se sjetim kada vozim "jači, bolji i kvalitetniji" skuter..Moš mislit, sve je to gomila precijenjene plastike...pozz svima i čuvajte se.  :hello:
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2013, 15:35:30 Wahoo! »

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #195 : 01 Kolovoz, 2013, 17:20:34 »
Apsolutno se slažem! Jedino me muči trešnja volana na većim brzinama. Relaciju Dubrovnik - Metković sam odvozio za sat vremena, a nisam se polomio od umora.
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #196 : 03 Kolovoz, 2013, 21:58:33 »
dok su seleni u pitanju motor bi skakal gore dolje tj masina,oni sluza za upojanje vibracija masine.
danas nakon probne voznje od cca 50 km vratil sam se u servis i skuzil da se u mjestu volan dosta tvrdo i tesko okrece pa mi je palo na pamet da bi mogli bit pretegnut sarafi na stupu volana pa i u voznji volan nemz fleksibilnost i gibanje kakvo bi trebal imat

pretegnut volan se osjeti pri svim brzinama  :redface:
uglavnom ja sam jos u cudu, novi skuter, toliko problema, i jos nije rjeseno  :confused5:
iskreno, ja bas i nebi bio tako mekan.. , ne kazem da budes bezobrazan, nego samo da ti srede ono sto su duzni, pa ti vidi  :dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #197 : 04 Kolovoz, 2013, 13:05:44 »
Vidjet ćemo u utorak kako se ponaša na metzelerkama i zabroj širom šlapicom pozadi  :)
120/80/16 je u oroginalu, kupio sam 130/80/16
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #198 : 07 Kolovoz, 2013, 14:49:40 »
Ne ponaša se nikako  ??? Još se ranije počne "njihat", oko 105kmh... ali zbog više gume i razlike od oko 2.6% stvarna brzina bi u tom slučaju bila 108... znači 7km/h prije
Nekako mi se sve čini da kad se drugi put potroši ova guma, zamijeniću je sa 120/70/16 ili eventualno 130/70/16... Ako je moja konstatacija točna  :)
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #199 : 07 Kolovoz, 2013, 14:53:19 »
Visa zadnja guma = nagnutiji skut prema naprijed = lakse padanje u zavoj, ali manja stabilnost na pravcu na visim brzinama