Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4 GB rama umjesto 8  (Posjeta: 3976 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sule

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 527
  • Spol: Muški
  • Vedrane, jel se tako nosi kazan ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Finest Сasual Dating Live Women
  • Mjesto: Zbidelj
  • Moj Skuter: Charlessquax
  • Moja Kaciga: Charlessquax
  • MojSetup: Charlessquax
  • MojSpuh: Charlessquax
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #20 : 25 Srpanj, 2011, 01:35:39 »
jesi probo izvadit svoje rame i stavit samo ove od wonderkida ?

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #21 : 25 Srpanj, 2011, 01:42:36 »
@sule: jesam.

kod mene je problem kad stavim sve cetri plocice unutra ocitava mi svih 8gb ali pise samo iskoristeno 4gb... a 64bit os je gore
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline Dionisius

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Nolan N84
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #22 : 25 Srpanj, 2011, 09:35:42 »
@sule: jesam.

kod mene je problem kad stavim sve cetri plocice unutra ocitava mi svih 8gb ali pise samo iskoristeno 4gb... a 64bit os je gore
ti kazes da nemas cetri ista RAM modula u kompu....?

ako ti nisu isti moduli, tu ti je problem jer pogotovo u dual chanelu ti neupareni moduli nece raditi skupa...

nabavi sva cetri ista modula

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #23 : 25 Srpanj, 2011, 10:58:17 »
e pa majstore šta odma nisi reko da imaš različite rame.rami ti moraju biti iste brzine mhz,i istog proizvođača jer te inače jebe....tu je problem...ako je samo za igre i sl sranja nemaš potreba više od 4gb.....čak sam čuo da ako hočeš imat 3gb da je bolje uzet dvije ploče od 2gb nego jednu od 2 i jednu od 1gb jer vald ova jedna zajebava pa ti ustvari piše 3 a radi na 1gb,sad neznam jel istina ili ne tak da...

Offline Dionisius

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Nolan N84
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #24 : 25 Srpanj, 2011, 11:17:15 »
e pa majstore šta odma nisi reko da imaš različite rame.rami ti moraju biti iste brzine mhz,i istog proizvođača jer te inače jebe....tu je problem...ako je samo za igre i sl sranja nemaš potreba više od 4gb.....čak sam čuo da ako hočeš imat 3gb da je bolje uzet dvije ploče od 2gb nego jednu od 2 i jednu od 1gb jer vald ova jedna zajebava pa ti ustvari piše 3 a radi na 1gb,sad neznam jel istina ili ne tak da...
Istina je, pogotovo u dual chanel modu.... UVIJEK isti moduli od istog proizvođača... a najbolje je kupiti uparene module (dakle komplet) potrebnog kapaciteta.
u vrijeme SDRAMA i starijih to nije bilo toliko bitno, no otkada je došao DDR1, 2, 3 to je postalo jako bitno..


Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #25 : 25 Srpanj, 2011, 11:28:02 »
e pa majstore šta odma nisi reko da imaš različite rame.rami ti moraju biti iste brzine mhz,i istog proizvođača jer te inače jebe....tu je problem...ako je samo za igre i sl sranja nemaš potreba više od 4gb.....čak sam čuo da ako hočeš imat 3gb da je bolje uzet dvije ploče od 2gb nego jednu od 2 i jednu od 1gb jer vald ova jedna zajebava pa ti ustvari piše 3 a radi na 1gb,sad neznam jel istina ili ne tak da...


Radi on kao da je 3 GB, ali je stvar u brzini slotova. Puno će brže učitavati ako je 3 slota po 1 GB, nego 2 + 1 jer će 2 slota puno brže učitati 1+1 GB, nego jedan slot da učitava 2GB. Ispravite me ako griješim. Al' ga i ja zakomplicira.  :toothy3:  :glasses9:



Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #26 : 25 Srpanj, 2011, 12:20:15 »
Aerox007 slušaj:

BIOS - ADVANCED - CHIPSET - NORTH BRIDGE CHIPSES CONFUGURATION - MEMORY REMAP FEATURE (stavi ENABLED).

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #27 : 25 Srpanj, 2011, 12:21:11 »
e pa majstore šta odma nisi reko da imaš različite rame.rami ti moraju biti iste brzine mhz,i istog proizvođača jer te inače jebe....tu je problem

čitaj prvi post, nigdje nije napisao koje su marke, brzina i vrsta su identični

Znaci imam 4 plocice po 2gb rama 1333mhz ddr3. (windows 7 x64 ultimate)

za proizvođača kažu da je najbolje da su isti znači ako imaš Kingmax nabrij sa Kingmaxom, mada mislim da to nema veze ja sam na starom kompu imao 2x1gb Kingmax i nadogradio ga sa 1gb Apacer i 1gb A-Data ista brzina kod svih ali drugi proizvođač (SDRAM je bio u pitanju)

a možda je tu problem :Supports DDR3 2600+(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory

Probaj još iskombinirat jednu tvoju i jednu njegovu pločicu

malo off
u onom windows rate system mi je ocjenu rama sa 7.4 spustio na 5.9...
ovakve izjave me najviše razvelese, priznajem imam 4-5 god star komp, tu i tamo nešto novo stavim na njega ali mi ponajviše služi za poslovnu dokumentaciju, gledanje filmova, slušanje glazbe, znači ništa zahtjevno, napravim test na win 7 i ocjena mi je katastrofa, jednog dana spojim externi hdd od 1TB i ocjena mi skoči za 25-30%. u prijevodu, za ocjenu 10/10 moraš imat 16GB rama, dvije grafičke kartice povezane u SLI/Crossfire modu 4GB DDR5, 4TB HDD, i normalno neki 4jezgreni procesor i za napajanje dizelski agregat 230V od 6,4kW (benzin je skup  ;D )

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #28 : 25 Srpanj, 2011, 12:22:07 »
Aerox007 slušaj:

BIOS - ADVANCED - CHIPSET - NORTH BRIDGE CHIPSES CONFUGURATION - MEMORY REMAP FEATURE (stavi ENABLED).

Aerox 007 slušaj mene. Naravno kad staviš enabled, ideš exit and save changes i provjeriš je li sve ok i opet se nama ovdje javiš i mene pohvališ.
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2011, 12:23:44 EmirF121 »

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #29 : 25 Srpanj, 2011, 13:18:59 »
Aerox 007 slušaj mene. Naravno kad staviš enabled, ideš exit and save changes i provjeriš je li sve ok i opet se nama ovdje javiš i mene pohvališ.
slažem se  :icon_thumright:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #30 : 25 Srpanj, 2011, 13:51:44 »
ALO EEE


.....dobro j****te kaj glumiš, ak nisi platio rame, vrati ih wonderkidu, vjeruj mi neće bit šteta tih 150 kn kaj nije zaradio, bar će pojest manje pudinga sa šlagom
a i tebi to zbilja nije potrebno, odi pokreni bilo koju , najzahtjevinju igricu, i pogledaj u task manageru koliko ti je rama iskorišteno, trebalo bi ti odma bit sve jasno...
ako baš moraš potrošit neke pare, iako to zbilja nije potrebno jer imaš fakat jeben komp.....
onda stavi te pare sa strane, skupljaj, i za jedno pol godine kad pojeftine te grafičke, uzmi još jednu rabljenu 5870 za nekih 600-700 kn će vjerojatno bit u to vrijeme, i složi krosfajr na toj matičnoj jer nisi valjda zabezveze uzimo matičnu s 2 utora za grafu i tak brutalno napajanje....i to bi trebala bit ubica

šta je tebe opće motiviralo da uzmeš još 4 gige?, da se moš kurčit ja imam 8 điđibajta, a ti nemaš



2. opcija, ako ti je zbilja sila potrošit te pare kaj imaš, prodaj ove rame (ne znam koje imaš, al ak imaš neke slabije,... onda prodaj ove i uzmi za te pare kaj si prodo i ove kaj misliš potrošit neke brutalne rame i klokaj to sve skupa do ibera...

3. opcija, uzet neki hladnjak za grafu jer te grafe idu preko 80 i do 90 ° u loadu (opet ne znam koju točno imaš s kakvim hladnjakom al pretpostavljam da je neki stock šugavi)
i onda moš i nju još klokat i eto ti ga na
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2011, 13:58:14 vktr »

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #31 : 26 Srpanj, 2011, 08:22:34 »
@ emirf121 svaka cast majstore tvoj savjet je proradio :icon_tongue:, ali vracam ram wonderkidu, ima za tu lovu 2x4gb 1666mhz kod profesora :icon_thumright:

Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 4 GB rama umjesto 8
« Odgovori #32 : 27 Srpanj, 2011, 18:26:40 »
@ emirf121 svaka cast majstore tvoj savjet je proradio :icon_tongue:, ali vracam ram wonderkidu, ima za tu lovu 2x4gb 1666mhz kod profesora :icon_thumright:


a kaj sam ja reko, samo je trebalo malo potražit po bijosu