Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Mali kao "tuning" na aeroxu  (Posjeta: 3237 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Byk

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kragujevac
  • Moj Skuter: Aerox
Odg: Mali kao "tuning" na aeroxu
« Odgovori #20 : 16 Veljača, 2008, 01:36:04 »
malo ste me sad zbunili al nema veze ja uzimam Malossi multivar 2000,stavljam serijski centralni feder,srednje tvrdoce oprugice na kvacilo,kais od kevlara.E sad me samo zanima ta dizna sto mi neko rece da stavim 64-ku koja je njena cena i kako se ona zove na engleskom da bi mogo da je potrazim na netu?Ako treba neke ispravke da se urade za ovaj setup recite mi da znam na vreme.Hvala

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Mali kao "tuning" na aeroxu
« Odgovori #21 : 16 Veljača, 2008, 09:11:52 »
imao sam topov vario di se dobije remen koji je jedina dobra stvar oko toga. variomat je katastrofa, isprobavo sam svašta, od valjčića 3.3gr, 3.5gr, 4.0gr, i prvih par startova sve ok, kasnije rupa. isprobano i različite debljine šajbica i ništa. stavio multivar mhr2005, skuter se preporodio, nikakve rupe u startu ni nakon 20 kretanja, a razlika u performansama i kasnije puno puno bolja,  tako da ne pričam bzvz jer sam isprobao obadva. jedino što s multivar 2000 nedobiješ ventilator, on ti je oko 200 kn dodatno. a to da malossi prijenos nije za minarelli je glupost, imam komplet prijenos od malossija osim remena i radi savršeno(mhr2005, delta, malossi zvono i polutke kvačila)

u topov vario i serijski za minarelli ti ide 12x15mm valjčići
u malossi multivar 2000 16x13
multivar mhr ti je 19.5x15

a ma, meni tih problema neda.. a imam ga gore 4000/5000 km

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Mali kao "tuning" na aeroxu
« Odgovori #22 : 16 Veljača, 2008, 14:11:26 »
pa to onda samo govori da je top smeće, kad sam uzeo due+ sam dobio neznam kakvu kariku, imao je kompresiju 6, jedva se palio a nije išao nikako. sa polovnom karikom koja je imala jedno 10000km je imao kompresiju 10.

a ovo je već 2 topov vario što sam stavljo jer nisam tu u os onda ništa drugo mogo kupit, i nema nikakve razlike između njih u performansama.

možeš slobodno kupiti običan remen, za serijalu ti nije potreban kevlar bzvz će dat više novaca.

dizna - jet
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Mali kao "tuning" na aeroxu
« Odgovori #23 : 16 Veljača, 2008, 21:20:55 »
poslusaj mene i bit ces zadovoljan. imao taj setup na aeroxu dosta dugo osim auspuha.

Malossi Multivar
Malossi X Special belt
Malossi rolice 3,9 ili 4,0 16x13
Centralni ja sam imao Hebo plavi on je 60% tvrdji od serijskog. Mislim da je takav Malossijev žuti, nek me netko ispravi ak nije točno
Oprugice kvačila malossi crvene
Dizna 70-72 sa izvadjenim tuljcem iz airboxa
Auspuh ja imam ZX-a i kad sam samo to imao reko sam da necu stavljat kit ali ipak to povuce, zato stavi gianelli reverse ako kad odlucis stavit kit sa baseom se dobro slaze

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Mali kao "tuning" na aeroxu
« Odgovori #24 : 16 Veljača, 2008, 22:12:15 »
a malossi skoro svi imaju i niko se nije požalio da ništa nije dobio na preformansama a TP nardo sam ja imo i ja neznam gdje razlika između seriskog variatora i toga po meni identični naizgled, al kažem niko još nije reko kakav je TP tpr (sad mislim da se zove TP raceing)  vario.. a imaš još osim malossia; hebo compatiton plus je 78 eura i dobje se kevlar remen,centralni feder crni najtvrđii hebin,ventilator sa boljim hlađenjem,taj je vario bolji od malossia, polini speed control 60eura dobješ opruge kvačila i dvoje rolice (ima polini eco kit variomat to je speed control uz dodatne djelove ko remen polini i on je 76eura) on je u rangu sa malossi multivarom a malossi multivar je malo grubo urađen pa more bit da jede rolice u početku jede a ak oš extra onda polini super speed 70 eura odličan variomat sa 9 rolica...
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Mali kao "tuning" na aeroxu
« Odgovori #25 : 16 Veljača, 2008, 23:00:02 »
a malossi skoro svi imaju i niko se nije požalio da ništa nije dobio na preformansama a TP nardo sam ja imo i ja neznam gdje razlika između seriskog variatora i toga po meni identični naizgled, al kažem niko još nije reko kakav je TP tpr (sad mislim da se zove TP raceing)  vario.. a imaš još osim malossia; hebo compatiton plus je 78 eura i dobje se kevlar remen,centralni feder crni najtvrđii hebin,ventilator sa boljim hlađenjem,taj je vario bolji od malossia, polini speed control 60eura dobješ opruge kvačila i dvoje rolice (ima polini eco kit variomat to je speed control uz dodatne djelove ko remen polini i on je 76eura) on je u rangu sa malossi multivarom a malossi multivar je malo grubo urađen pa more bit da jede rolice u početku jede a ak oš extra onda polini super speed 70 eura odličan variomat sa 9 rolica...

a gle ti si jedan medju par njih (5-6 na svijetu) koji hvale super speeda sa 9 rulina..

idi malo na tuttoscooter pa ces vidit kako svi hvale taj super vario, blahhhh bolji superspeed sa 6.. u biti sve ono staro od polinia je bolje ako hocemo generalizirati..
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2008, 23:03:21 DvdAerox »