Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: GILERA NEXUS 300  (Posjeta: 54487 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #100 : 23 Srpanj, 2011, 16:18:53 »
evo da ti kaze nesto i ponosni vlasnik nexusa 300 koji se upravo s njim vratio sa 1300km dugog puta, zelim ti reci samo par stvari:
1. bit ces izuzetno zadovoljan sa motorom ako ces ga redovito odrzavat
2. ostavi gore serijalu i ne izmisljaj nepotrebni tuning na skuteru od 278cc, mozes te novce iskoristit na milijun boljih nacina. (nexus je dobar motor ali nije jurilica)
3. ako i nakon kupnje budes imao osjecaj da motoru treba tuning i da ti je prespor - onda si se sjebao jer si pogriješio sa kupnjom motora, kubikažom itd...
4. vidio sam da je netko gore spominjao cifre od 2200 kn za registraciju... ako si slavonac nece ti ni prva bit preko 1500 sa svime, odnosno osiguranje me je izaslo     1111 kuna ( isto tako slazem se onim koji je napisao da je mozda isplativije kupit 250 ) - razlika u performansama je u nijansama ako je uopce i ima
5. bas sam se sjetio sta si zgodno mozes kupit umjesto multivara i spuha - kupi si neko kišno odjelo ( jebeno sam siguran nakon ovog ljeta što sam prošao da ti je to bolje )
pazi šta pišeš sad će mrcina doć i napisat da nisi u pravu jer je on pojeo knjigu zakona i općenito knjigu ciklistike svih skutera :laughing7: :laughing7: :laughing7:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #101 : 23 Srpanj, 2011, 16:37:58 »
pazi šta pišeš sad će mrcina doć i napisat da nisi u pravu jer je on pojeo knjigu zakona i općenito knjigu ciklistike svih skutera :laughing7: :laughing7: :laughing7:


neču Robi.

evo da ti kaze nesto i ponosni vlasnik nexusa 300 koji se upravo s njim vratio sa 1300km dugog puta, zelim ti reci samo par stvari:
1. bit ces izuzetno zadovoljan sa motorom ako ces ga redovito odrzavat
2. ostavi gore serijalu i ne izmisljaj nepotrebni tuning na skuteru od 278cc, mozes te novce iskoristit na milijun boljih nacina. (nexus je dobar motor ali nije jurilica)
3. ako i nakon kupnje budes imao osjecaj da motoru treba tuning i da ti je prespor - onda si se sjebao jer si pogriješio sa kupnjom motora, kubikažom itd...
4. vidio sam da je netko gore spominjao cifre od 2200 kn za registraciju... ako si slavonac nece ti ni prva bit preko 1500 sa svime, odnosno osiguranje me je izaslo     1111 kuna ( isto tako slazem se onim koji je napisao da je mozda isplativije kupit 250 ) - razlika u performansama je u nijansama ako je uopce i ima
5. bas sam se sjetio sta si zgodno mozes kupit umjesto multivara i spuha - kupi si neko kišno odjelo ( jebeno sam siguran nakon ovog ljeta što sam prošao da ti je to bolje )

sve što je napisano potpisujem.

možda da je beverli izrađen sa večom rupom pod dupetom možda bih mu ga i preporučio, ovako nevolim beverlija niti pogledati a ako ga pogledam ružan mi je.

jedino što ču dopisati je to da je u ZG rega i osiguranje za 250 oko 900/1000kn sa 50% tako da bi za 300 bila nekih 1500kn
« Zadnja izmjena: 23 Srpanj, 2011, 16:41:50 mrcina »
Piaggio X9 250  Black Box

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #102 : 23 Srpanj, 2011, 17:42:08 »
evo da ti kaze nesto i ponosni vlasnik nexusa 300 koji se upravo s njim vratio sa 1300km dugog puta, zelim ti reci samo par stvari:
1. bit ces izuzetno zadovoljan sa motorom ako ces ga redovito odrzavat
2. ostavi gore serijalu i ne izmisljaj nepotrebni tuning na skuteru od 278cc, mozes te novce iskoristit na milijun boljih nacina. (nexus je dobar motor ali nije jurilica)
3. ako i nakon kupnje budes imao osjecaj da motoru treba tuning i da ti je prespor - onda si se sjebao jer si pogriješio sa kupnjom motora, kubikažom itd...
4. vidio sam da je netko gore spominjao cifre od 2200 kn za registraciju... ako si slavonac nece ti ni prva bit preko 1500 sa svime, odnosno osiguranje me je izaslo     1111 kuna ( isto tako slazem se onim koji je napisao da je mozda isplativije kupit 250 ) - razlika u performansama je u nijansama ako je uopce i ima
5. bas sam se sjetio sta si zgodno mozes kupit umjesto multivara i spuha - kupi si neko kišno odjelo ( jebeno sam siguran nakon ovog ljeta što sam prošao da ti je to bolje )

toe o  :icon_thumright:

ma za po gradu bi mu multvar tj po meni polini speed control korstil,skuter je življi i elastičiji dosta..al sve ostalo je bacanje para..pogotov spuh itd..
također se slažem za razliku nexusa 250/300..

možda da je beverli izrađen sa večom rupom pod dupetom možda bih mu ga i preporučio, ovako nevolim beverlija niti pogledati a ako ga pogledam ružan mi je.

zakačil si se za tu rupu pod sicom i držiš se ko pijan plota..beverly koi je bil u igri ima kofer,ti il ne vidiš il nečeš videt neke stvari..
a drugo,daj pogledaj kakav ljep skuter voziš pa onda reci nekaj u vezi izgleda beverlya..

u svakom slučaju autor teme nije pogriješil,uzel je ono kaj ga je više privuklo,nexus je odličan skuter i mislim da ga bude tak i služil..nakon 50cc bude ko da vozi avion,hehe
sretno s njim.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline derbiGP1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: MT 07
  • Moja Kaciga: Airoh warrior
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #103 : 23 Srpanj, 2011, 18:22:44 »
toe o  :icon_thumright:

ma za po gradu bi mu multvar tj po meni polini speed control korstil,skuter je življi i elastičiji dosta..al sve ostalo je bacanje para..pogotov spuh itd..
također se slažem za razliku nexusa 250/300..

zakačil si se za tu rupu pod sicom i držiš se ko pijan plota..beverly koi je bil u igri ima kofer,ti il ne vidiš il nečeš videt neke stvari..
a drugo,daj pogledaj kakav ljep skuter voziš pa onda reci nekaj u vezi izgleda beverlya..

u svakom slučaju autor teme nije pogriješil,uzel je ono kaj ga je više privuklo,nexus je odličan skuter i mislim da ga bude tak i služil..nakon 50cc bude ko da vozi avion,hehe
sretno s njim.

o ukusima se ne raspravlja  :icon_tongue: meni je krasan i novi beverly.
a što se tiče multivara...ha ne znam, moraš bit iskren i reć da od semafora do semafora dobiješ 80% auta a s onih 20% se očito ni ne isplati trudit. možda bi tu živost prije koristio vožnjom između nekih međugradskih naselja di treba zaobić neki kamion itd...


Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #104 : 23 Srpanj, 2011, 18:36:37 »
ajde štef naj se žestiti, uzmi pivo i počasti se.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #105 : 23 Srpanj, 2011, 18:41:25 »
to stoji,imaš svaki skoro auto po gradu...al nisam ciljal na ganjanja nego da lakše kliziš kroz promet..a i poboljšana su međuubrzanja kaj puno koristi kod preticanja kaj si već spomenul  :icon_thumright:

ajde štef naj se žestiti, uzmi pivo i počasti se.

ne žestim se,samo ne velim da me neko kupi na red sa dezinformacijama i subjektivnim mišljenjima i popljuje skuter koi nije ni vozil.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #106 : 23 Srpanj, 2011, 18:47:49 »
čuj da sam htio kupiti nexus mogao sam ali nisam kupio sam x9 250 evolution i zadovoljan sam njime samo što sam zajeban i reagiram na svaku sitnicu umjesto da uživam u vožnji.


ipak preferiram nexusa od beverlija jer je bolji skuter, jedino je šteta što nije verzija od 400ccm.

« Zadnja izmjena: 23 Srpanj, 2011, 18:49:22 mrcina »
Piaggio X9 250  Black Box

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #107 : 23 Srpanj, 2011, 18:53:14 »
čuj da sam htio kupiti nexus mogao sam ali nisam kupio sam x9 250 evolution i zadovoljan sam njime samo što sam zajeban i reagiram na svaku sitnicu umjesto da uživam u vožnji.


ipak preferiram nexusa od beverlija jer je bolji skuter, jedino je šteta što nije verzija od 400ccm.


toe tvoj propust...

po čemu bi bila bolja verzija 400?
i po čemu je to točno bolji skuter nexus od beverlya?
beverly 500 nisi vozil a pretpostavljam da nisi ni nexus 500 tak da ono rekla kazala na kaj se lagano popiškim.
skuteri i motori imaju svoju klasu i namjenu..a nexus i beverly nisu ista klasa tak da ih voze i kupuju ljudi kak kome koi bolje paše..
a i tvoj x9 je daleko daleko od nekog sportskog skutera.
i nije i.e.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #108 : 23 Srpanj, 2011, 19:20:06 »
zasto bi pravili 400 kad imas 500? :D ako neces 250-300 koji su veoma slicni kupi 500 i mirna Bosna  :headbang:

Offline moto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SARAJEVO
  • Moj Skuter: nemam jos
  • Moja Kaciga: nemam jos
  • MojSetup: POTPIS NA OVO GORE
  • MojSpuh: POTPIS NA OVO GORE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #109 : 23 Srpanj, 2011, 19:51:37 »
mrcina i steff sta sew svadjate nek uzme koji mu bolje lezi i mirna bosna  :toothy9: :toothy9:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #110 : 23 Srpanj, 2011, 20:07:03 »
Beverly opce nije los skut. Ima velke kotace, rupe su mu manji problem od onih sa manjim kotacima, ima mjesta na njemu itd.



Al je ruzan u picku materinu  :toothy12:

Offline derbiGP1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: MT 07
  • Moja Kaciga: Airoh warrior
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #111 : 23 Srpanj, 2011, 20:52:02 »
Beverly opce nije los skut. Ima velke kotace, rupe su mu manji problem od onih sa manjim kotacima, ima mjesta na njemu itd.



Al je ruzan u picku materinu  :toothy12:
nemam tako finu odjeću i obuću da bi vozio beverly, ovako kad vozim nexa ljudi pogledaju, pomisle zgodan motorić ali dok skuze gore dripca u klompama ja već na gasu :hippy2:

Offline kiroprakticar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • mojskuter.com
  • Mjesto: Jošani
  • Moj Skuter: Tomos APN
  • Moja Kaciga: Šljem JNA
  • MojSetup: 22cm
  • MojSpuh: Akrrapovič
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #112 : 25 Srpanj, 2011, 23:10:00 »
Nexus je "televizija u boji za sve beverlye". Osim cruisera500. To mi je kao da uspoređuješ Bentley i Alfu.

P.S. Zašto Nexusi imaju 14 cola kotače?
Tu?i ?ovik nikad ne?e znati što to veže dalmatinske ljude:

Offline derbiGP1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: MT 07
  • Moja Kaciga: Airoh warrior
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #113 : 25 Srpanj, 2011, 23:48:32 »
Nexus je "televizija u boji za sve beverlye". Osim cruisera500. To mi je kao da uspoređuješ Bentley i Alfu.

P.S. Zašto Nexusi imaju 14 cola kotače?
14 je straznji, prednji je veci ,15 cola

Offline ndamjan4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zupanja
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50,2009.god
  • Moja Kaciga: avg
  • MojSpuh: Gianelli REVERSE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #114 : 31 Srpanj, 2011, 13:11:53 »
Da sad neotvaram novi post zanima me ako tko zna koja je razlika izmedju Beverly Cruisera i Tourera???

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #115 : 31 Srpanj, 2011, 13:51:22 »
jedan je stariji model a drugi je njegov nasljednik. prije su bila dva modela dok sada imamo samo jedan.


jedan je prije imao samo 500ccm dok je drugi bio 125/250, sada je to sve jedan model sa tri mašine.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #116 : 01 Kolovoz, 2011, 14:03:20 »
jedan je stariji model a drugi je njegov nasljednik. prije su bila dva modela dok sada imamo samo jedan.


jedan je prije imao samo 500ccm dok je drugi bio 125/250, sada je to sve jedan model sa tri mašine.

nije baš tako. sad postoji:
NOVI Beverly 300 IE
Beverly Tourer 300IE i 400IE
Beverly Cruiser 500 IE

dakle ti skuteri se sad mogu kupit kod ovlaštenih distributera u RH
rab

Offline Rinsy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški
  • BB <2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Ima ih više :)
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: Standard trpi sve !
  • MojSpuh: Standard
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #117 : 02 Kolovoz, 2011, 17:12:13 »
Uzmi 250
I.P. Racing Team

Offline ndamjan4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zupanja
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50,2009.god
  • Moja Kaciga: avg
  • MojSpuh: Gianelli REVERSE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #118 : 03 Kolovoz, 2011, 13:03:27 »
Cruiser ima drugaciju kokpit masku(metalni okvir za obrtaje i kilometar sat) za razliku od ostalih beverly modela koji imaju plasticnu...
Bez obzira na to,imam bezeciranu zamjenu za svoj i nadoplatu za nexus 300...Ali me nekako vuce Beverly 500 cruiser,najvise sto je 500 kubika a sminkerski je...  :)

Offline kiroprakticar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • mojskuter.com
  • Mjesto: Jošani
  • Moj Skuter: Tomos APN
  • Moja Kaciga: Šljem JNA
  • MojSetup: 22cm
  • MojSpuh: Akrrapovič
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #119 : 03 Kolovoz, 2011, 13:22:11 »
Cruiser ima drugaciju kokpit masku(metalni okvir za obrtaje i kilometar sat) za razliku od ostalih beverly modela koji imaju plasticnu...
Bez obzira na to,imam bezeciranu zamjenu za svoj i nadoplatu za nexus 300...Ali me nekako vuce Beverly 500 cruiser,najvise sto je 500 kubika a sminkerski je...  :)

uzmi cruiser500, to je bentley među skuterima.
Tu?i ?ovik nikad ne?e znati što to veže dalmatinske ljude: