Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Preradjeni airbox  (Posjeta: 1394 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Preradjeni airbox
« : 09 Veljača, 2008, 18:52:53 »
Trenutno imam airbox sa izvadjenom lulicom i jos jednom rupom promjera 16mm. I unutra je red sponge.
E sad, negdje sam cuo da nije dobro busiti ovu drugu rupu bilo gdje, nego odmah pokraj postojece.
Pa si razmisljam zatvoriti i staviti pokraj serijske rupe.

Imam diznu 85 na 17.5 karbu(malossi pakiranje) i malo mi je bogata smjesa, planiram staviti broj 80 valjda ce biti ok.

A buseni airbox imam jer mislim da imam malo bolji odaziv na gas i puno bolji zvuk.
Ali posto ce mi biti usput, probati cu bez dodatne rupe.

Evo slika:
« Zadnja izmjena: 09 Veljača, 2008, 19:00:29 SlowRider »

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Preradjeni airbox
« Odgovori #1 : 10 Veljača, 2008, 04:55:16 »
po uputama od malossi/dellorto karba piše da treba probušit rupu pokraj ove velike, i unju nabit plastiku okruglu što se dobije s karbom.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Preradjeni airbox
« Odgovori #2 : 11 Veljača, 2008, 21:16:13 »
Premjestio sam danas rupu gore pokraj postojece i nikakva razlika, barem u performansama.


A u vezi vijka za smjesu u leru, zavrnem na 2 kruga i uredno radi u leru, ali je prebogata smjesa i spor odaziv na gas, dimi malo i zatrokira dok se ne razvrti.

Odvrnem vijak na 4 kruga, malo sporije padaju kretaji prema leru, ali je odziv na gas trenutan, razlika nebo i zemlja u 2 kruga vise :drunken_smilie:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Preradjeni airbox
« Odgovori #3 : 12 Veljača, 2008, 00:46:00 »
...sporije padaju kretaji prema leru...

Presiromasno! Smanji malo zrak seraficem. Okretaji moraju odmah pasti. Pretpostavljam da se radi oko 1800 okr sto bi bilo optimalno za ler.

Najgora varijanta:
voznjom na full gasu sa velikim okretajima pocnes kociti (semafor i sl), skuter zadrzava relativno visoke okretaje (pogotovo ako ides nizbrdo i ne kocis, a vozis se bez gasa), karb daje dosta presiromasnu smjesu na leru. Kit cvikne. Rijetko, ali se dogadjalo.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Preradjeni airbox
« Odgovori #4 : 12 Veljača, 2008, 09:35:11 »
...sporije padaju kretaji prema leru...

Presiromasno! Smanji malo zrak seraficem. Okretaji moraju odmah pasti. Pretpostavljam da se radi oko 1800 okr sto bi bilo optimalno za ler.

Najgora varijanta:
voznjom na full gasu sa velikim okretajima pocnes kociti (semafor i sl), skuter zadrzava relativno visoke okretaje (pogotovo ako ides nizbrdo i ne kocis, a vozis se bez gasa), karb daje dosta presiromasnu smjesu na leru. Kit cvikne. Rijetko, ali se dogadjalo.

Mislim da i nije tako strasna situacija, ali budem danas pogledao neke stvari.
Jer kada je na 2 kruga, smoci svijecicu dok radi u leru(ali se ne gasi), doosta dimi i naravno, trokira, to mi je pak prebogata smjesa, i jos odaziv na gas kao da vozim 3 osobe.
E sad, to sto mi nije normalno 2 kruga, mislim da je zbog airboxa koji ima vecu protocnost nego inace, pa uleti vise zraka u leru i baca vise benzina :icon_scratch: :dontknow:

Pokusati cu ustelati da okretaji padaju odmah, a performanse budu ok. Vuk sit ovce na broju ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Preradjeni airbox
« Odgovori #5 : 12 Veljača, 2008, 12:06:19 »
Na leru je nemoguce dobiti smedju svjecicu, uvijek bu mokra. Ako radi na leru dobro i ne trokira pri voznji izmedju 1/8 i 1/4 gasa onda je to OK. Naravno, pod pretpostavkom da je igla i glavna diza kak treba bit.
Ali cuvaj se sporog vracanja lera, to je siguran znak da je presiromasna smjesa.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Preradjeni airbox
« Odgovori #6 : 13 Veljača, 2008, 21:41:03 »
Danas zavrnuo na 3 kruga i odmah pada i mrvicu se osjeti tromost, trokiranje, malo je sporiji odziv.
A sto kazes ako ler padne na 3000 i nakon sec-dvije ode na 2000.