Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: DiTech teroija, zašto nema rezonancije i zašto karb sa spuhom nas preleti =)  (Posjeta: 11339 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
pa to radi i na karbu, ali gledaj, boost su ispod ispuha, tj prelivni su ispod ispuha, i kako dodje do kartera smjesa, podtlak je vuce na prelivne, a kako iz prelivnih ulete u cyl, opet je u toj fazi ispuh otvoren jos i odlazi van dio
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
malossi ecu i polini casica za vise goriva... glava od karba... mozda i klip... samo treba prirubnicu napravit da moze dizna unutra...imam viska malossi ditech glavu pa bi se dalo od glave napravit prirubnica...

znam da je zajebano alo mozda bude neki projekt

edit: a mislim da bi imo doma i diznu od fiata malu, pa nebi trebo kompresor
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2011, 11:52:56 Tadr3 »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
nisam siguran ali ja mislim da pickup na ditechu broji ona izbočenja na magnetu kojih je brdo cijelim krugom jer on meni na leru recimo nekada jako nemirno je radio pa ek nakon 2-3 sec uhvati dobar ler, uglavnom bez puno filozofije, ubrizgavanje je netom prije nego svjećica opali, injektor se zatvori, klip stlači smjesu i svjećica opali jer morate računat na kompresiju s kojom se injektor bori kad baca benzin tako da sam gotovo siguran da injektor baci benzin prije nego klip dođe u gmt jer recimo kompresija je jača od tlaka kojim benzin treba uć u cilindar tako da je ubacivanje tek kad je ona naslabija,moje neko mišljenje
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
taman, dok klip krene gore, nema pritiska u karteru, cak je i vakum... glavno je da on ubaci dok klip krene gore, tj dok se zatvore boost portovi

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
to bi u teoriji radilo pod lerom, a sta dok se vri 9-10 hiljada

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Pa brze i baca, jaci impulsi na injektorima i sl...
Ima logike sta iwo i tadr govore, nov motor ima vecu kompresiju neg pritisak kompresora, a on treba napunit cil u roku odma

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
to će se odvijat brže  :icon_biggrin:

port injection bi onda radio kao karburator, uz nešto veću potrošnju vrlo vjerovatno nego direct injection ali recimo bilo bi lijepo da se zamješan benzin s uljem baca skupa kroz injektor i po tom principu bi imali snagu karburatora a potrošnju bližu ditechu
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
to će se odvijat brže  :icon_biggrin:

port injection bi onda radio kao karburator, uz nešto veću potrošnju vrlo vjerovatno nego direct injection ali recimo bilo bi lijepo da se zamješan benzin s uljem baca skupa kroz injektor i po tom principu bi imali snagu karburatora a potrošnju bližu ditechu

normalno, to sam zaboravio... nema vise uljne pumpice... mješung treba radit

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
bas cu danas vidit za prirubnicu napravit... imam jednu malossi glavu, jednu serijsku glavu i pun kufer dizni... izvuci tu to van pa da vidim sta bi se dalo...

jel ditechova prirubnica iznutra metalna???

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
ne,gumena je

ono šta ti treba je malo inoxa i sam si napraviš usis, izbušiš rupu za injektor itd i taj dio si riješio, s prirubnicom od ditecha nemaš šta radit
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
mislio sam dio prirubnice od ditecha, jel je dio metalni, i dio glave, nosac injektora... ako bi stavljao zajedno obe dizne... a ako bi samo benzinsku onda mi ne treba...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
ajde za početak probaj zadržat injektore i karb stavit  :icon_biggrin:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
jel mozes ti ivo, il netko saznat kad je tocno ubrizgavanje?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
synerject je napisoa tamo kad je klip u gmt
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
synerject je napisoa tamo kad je klip u gmt

mislis? to mi je cudno... ja mislim da bi malo prije trebalo bit

istina...

Direct Injection systems are used on two-stroke engines to dramatically reduce the level of unburned fuel escaping from the exhaust port during the exhaust scavenging cycle by injecting only when the exhaust port is closed and scavenging with charge air only.
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2011, 12:47:34 Tadr3 »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
zaj#bo sam se, u trenutku kad usisava zrak se usisava, znači kad je još vakuum unutra da kompresija ne sprječava ulazak benzina
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
otc cu nac zelenu diznu i nosac injektora pa vidit dal bi se dalo sta tu prepravit... mozda se da samo od plastike, nemora nis od metala bit...

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
kolko god da on nema goriva u ispuhu i nema famozne rezonancije, ima je.! samo je razlika u tome kaj tu je "cisti zrak" u ispuhu i ako imas dobro slozen dovod zraka mozes mu i zapucat dosta goriva ili ti nafrljit mu polini ventil na maximum sa one tri sajbice i jos malossi ecu.. samo je stvar u tome koliko zraka mozes dat skuteru.
🙈

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
samo da ja znam da je tajming ubrizgavanja dobar... radit ce to vec... klko pumpa goriva druka na diteku? a kolko na autu nekom?

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
evo naso sam sve... ubrizgavanje je odmah cim se usis zatvori... stoga ima jos vremena prije nego prestanje usisavanje zraka tak da je to taman... joj al sam se danas raspiso... a i zagrijo da to delam... hehe

jos jedno pitanje... ako istekam plavu/crvenu diznu jel ce motor to prepoznat ko gresku? tj jel ce htjet uopce radit ako nije ona ustekana?