Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem sa HD-om  (Posjeta: 1762 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
problem sa HD-om
« : 05 Lipanj, 2009, 05:14:03 »
evo posto ja nisam nikakav ekspert za kompove molio bi pomoc...znaci imam na laptopu hard od 120gb i sad ono kad odem u moj kompijuter ima tamo 3 fajla od harda jedan sa manje prostora i jedan sa vise prostora...ovaj sa manje prostora tj. sa 40gb se zove programi i pretpostavljam da je to predvideno za windowse i takve stvari a drugi se zove podaci i on ima 80gb e sad tu nastaje problem jer sam sad primjetio da sve sta mi je u kompu da je na ovom dijelu programi tj. manjem dijelu a ovaj veci do tj. podaci je prazan i sad ja maislim da tu nesto ne stima jer nema smisla imat 80gb praznog harda a da nista ne spremis na to...znaci mene zanima kako da ja napravim da on meni ono sta ja zelim sredit sprema u ovaj veci dio tj. podaci? eto molio bi pomoc onih koji se kuze vise nego ja... :help: :help: :help: :help:

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #1 : 05 Lipanj, 2009, 06:56:44 »
Save as - disk D (podatci)

Copy to - disk D (podatci)

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #2 : 05 Lipanj, 2009, 09:32:19 »
Imaš jedan hard disk od 120 gigabajta koji je podijeljen na tzv. particije. Te particije predstavljaju logičku podjelu hard diska. Kod instalacije windowsa možeš odrediti veličinu svake particije, možeš imati i 3 ili više particija ali to za privatnog korisnika nije ni potrebno. Dvije su uvrh glave.  :icon_thumright: (naravno da možeš imati i samo jednu od 120 GB)

Kad ti virusi zaraze jezgru operacijskog sustava (Windowsa u tvojem slučaju), jedini način je da formatiraš (izbrišeš) particiju na kojoj je Windows a to znači i sve podatke koji su na njoj. I tu je prednost imati dvije particije jer podatke koji ti trebaju stavljaš na tu drugu particiju koja nakon formatiranja prve particije ostane netaknuta.

Sada tvoj slučaj. Dakle: radna površina (Desktop) na kojoj ti se nalaze ikone (My Computer, My Documents, Recycle Bin i druge) ti je sama po sebi spremljena da C particiji na kojoj su ti i Windowsi. Također i My Documents. Znači sve Foldere koje kreiraš unutar Desktopa i My Documentsa su zapravo na C particiji i D particija se jednostavno NE iskorištava. Rješenje za ubuduće ti je da uđeš u My Computer, otvoriš D particiju (ili koja ti je već ta prazna) kreiraš neki Folder npr. Skladište i klikneš desnim klikom na taj folder te označiš Create Shortcut. Nakon što se kreira novi fajl (Shortcut to Skladište) koji je zapravo prečica na taj folder, klikneš desnim klikom na taj fajl i stisneš Cut. Zatvori sve prozore i u Desktopu negdje na praznini pritineš desni klik miša i odabereš Paste.

I sada SVE što staviš u taj folder ti odlazi na drugu particiju  :glasses9:

Da bi se rješio zatrpane C particije označi neki folder u My Documents (ili gdje već imaš) pa desni klik na njega i odaberi Cut. Otvori u Desktopu novonastalu prečicu (Shortcut to Skladište) i unutar praznog prostora opet klikneš desnim klikom i Paste. I preselio si taj folder sa C na D particiju.

Jel sve jasno? Čini mi se da sam jednostavnim načinom pisao tako da radi korak po korak  :icon_thumright: :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #3 : 05 Lipanj, 2009, 09:46:35 »
savršeno objašnjeno, nema se što dodati, windowsi po defaultu spremaju sve na C a ti si stvori nekoliko podmapa u D pa kad te pita gdje da spremiš dokument odaberi jednu od kreiranih u D i nema problema..
i sve što imaš u C možeš premjestiti u D a na C ostavi samo sistemske i  programske fileove jer u slučaju rušenja i reinstalacije sve sa C zaboravi, a na D ostaje sve nedirnuto kako kaže Horvat..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #4 : 05 Lipanj, 2009, 14:28:40 »
hvala kolege! horvat odlicno objasnjeno... :icon_thumright:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #5 : 05 Lipanj, 2009, 14:54:01 »
ajde da ne otvaram novu temu tu cu pitati...znaci ovaj put je problem RAM...imam ukljucen msn i mrezna kartica i mozda jos koji zanemarivi programcic a meni od 1gb RAM-a to jede preko 80%... ::) jel moguce da imam neki program ili nesto upaljeno a da ja to ne primjetim i da zato tolko jede RAM-a ili jednostavno ovo sta sam naveo jede toliko...to znaci ispada da jede msn i wlan i sitnice neke preko 800mb... :dontknow: :help: :help: :help:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #6 : 05 Lipanj, 2009, 15:17:43 »
ajde da ne otvaram novu temu tu cu pitati...znaci ovaj put je problem RAM...imam ukljucen msn i mrezna kartica i mozda jos koji zanemarivi programcic a meni od 1gb RAM-a to jede preko 80%... ::) jel moguce da imam neki program ili nesto upaljeno a da ja to ne primjetim i da zato tolko jede RAM-a ili jednostavno ovo sta sam naveo jede toliko...to znaci ispada da jede msn i wlan i sitnice neke preko 800mb... :dontknow: :help: :help: :help:

Pritisni Ctrl+Alt+Delete i otvorit će ti se Task Menager. Klikni na tab Processes i pod Mem. usages traži koji procesi imaju preko 10 tisuća kilobajta. Napiši ovdje koji su ti sumnjivi pa ćemo vidjet. Ili bolje, dok si u task menageru klikni Alt+PrintScrn tipku, otvori Paint i klikni na Edit i Paste. Save As u Desktop, format JPEG (*.jpg,...) i upload na imagesforme.com pa nam pošalji forum kod sa linkom  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #7 : 05 Lipanj, 2009, 15:20:12 »
ajde sad cu stavit sliku... :)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #8 : 05 Lipanj, 2009, 15:26:50 »
ovo crveno sta sam oznacio...jel to pise koliko ima RAM memorije? ako da po tome ispada da imam 2gb?


Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #9 : 06 Lipanj, 2009, 02:42:33 »
horvat ???

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #10 : 06 Lipanj, 2009, 12:48:38 »
66 procesa?  :o :o


Opera ti uzima tolko megabajta...?  :o :o :o


Pun kufer programa koji ti uzimaju po preko 30 mb  ??? ??? ::) ::)



Ti pod hitno skini i instaliraj SuperAntiSpyware i izbriši antivirus koji sad imaš i skini NOD32 30days trial i s oba dva skeniraj kompletan disk (ali naravno da prvo s jednim pa onda s drugim) s tim da u NOD-u pod opcijama skeniranja nariktaj da pretražuje i E-mailove i malware i sve sve sve i stavi Strict Cleaning. Nakon kaj skeniraš s jednim pa s drugim, javi rezultate  :laughing9: :laughing9:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #11 : 06 Lipanj, 2009, 16:00:45 »
evo napravio kako si rekao i sad je ostalo na 64 procesa  ::) a ram na 50% se trosi pri nekoj relativno normalnoj uporabi...isao sam sam iskljucivat procese za koje sam mislio da mi ne rabe pa mi je odjednom nesala dole traka i start i ikonice i niceg na ekranu al to je rijesilo restartanje i eto sad i dalje pici 64 procesa a ja po tim nazivima procesa koji pisu tamo nemam pojma sta je sat osim ono msn, opera i sl. par stvari a ovih 90% neznam sta je pa mi glupo iskljucivat da ne zdrmam nesto, neznam jel se svi ti procesi koji su trenutno upaljeni pale kad i windowsi i dal to vrijedi ako ih ja sad ugasim?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #12 : 08 Lipanj, 2009, 16:27:50 »
evo napravio kako si rekao i sad je ostalo na 64 procesa  ::) a ram na 50% se trosi pri nekoj relativno normalnoj uporabi...isao sam sam iskljucivat procese za koje sam mislio da mi ne rabe pa mi je odjednom nesala dole traka i start i ikonice i niceg na ekranu al to je rijesilo restartanje i eto sad i dalje pici 64 procesa a ja po tim nazivima procesa koji pisu tamo nemam pojma sta je sat osim ono msn, opera i sl. par stvari a ovih 90% neznam sta je pa mi glupo iskljucivat da ne zdrmam nesto, neznam jel se svi ti procesi koji su trenutno upaljeni pale kad i windowsi i dal to vrijedi ako ih ja sad ugasim?

Nemoj radije dirati. Možeš ugasiti procese, a najgore kaj se može desit jer da nećeš više moć ništa s tim da restart rješava problem. Klikni na Run pa upiši msconfig pa enter. klikni na startup i opet printscreen da vidim kakvog tu smeća imaš  :icon_thumright: :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: problem sa HD-om
« Odgovori #13 : 08 Lipanj, 2009, 16:38:11 »
evo jos malo smeca :icon_biggrin: