Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TPR vs. Mercedes E 270 CDi  (Posjeta: 20759 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #80 : 30 Lipanj, 2011, 00:50:31 »
kao da je bitno.. ide jebeno... ionako mu je max snaga prije 4.5 tisuca gdje salta, prije na nekih 3.7 tisuca, tako da ga nema sto klati jer vec oko 3.8 tisuca mu pada snaga naglo...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #81 : 30 Lipanj, 2011, 00:51:47 »
kao da je bitno.. ide jebeno... ionako mu je max snaga prije 4.5 tisuca gdje salta, prije na nekih 3.7 tisuca, tako da ga nema sto klati jer vec oko 3.8 tisuca mu pada snaga naglo...
Nebitno to,on sam prebaci kad treba..al imam osjecaj neki kao da je vrtio u prazno ili kao da nije dao pun gas  :dontknow:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #82 : 30 Lipanj, 2011, 00:54:45 »
to ti mislis da je nebitno.... vjeruj da je jako bitno.. pogledaj malo na grafove iza max snage koji je rez snage kod auta....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #83 : 30 Lipanj, 2011, 01:19:44 »
to ti mislis da je nebitno.... vjeruj da je jako bitno.. pogledaj malo na grafove iza max snage koji je rez snage kod auta....
Da razumijem,al automatik kad je na sport modu mjenja kad mu je najbolje,jedino mozes ranije promjenit sa D+-

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #84 : 30 Lipanj, 2011, 07:12:01 »
Nisam odvozio maksimalo dobro,moglo bi to i bit če drugi put bolje! Uopće nije bitno jel na Sport ili normalno isto mjenja! Drnda kad si već spomenio zvuk,ako ti je do toga stalo,nikad nemoj kupit Mercedes! :D0 ....zvuk katastrofa,ko Stefekov Ferc sa gljivom ko bubanj od vešmašine!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #85 : 30 Lipanj, 2011, 07:36:36 »
Sve ok al meni jedna stvar nije jasna, tpr i c16, amo rec normalan polozaj sjedenja full gas i nema dizanja na kolo niti cimanja nekog?

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #86 : 30 Lipanj, 2011, 07:57:14 »
Jel negdi piše da je Sale s mjesta očepio pun gas! Opet ču ponovit,u skuter je uloženo preko 14 tisuća kuna! Ima sve,znaći baš sve tuning dijelove Midrace klase! Naštiman je savršeno,vrti se na 12800 okretaja! Ko kaže da mora dizat na zadnji,valjda čovjek zna vozit da ima što bolji start! Nije mu ovo jedini motor!

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #87 : 30 Lipanj, 2011, 08:14:17 »
Nema dizanja, nema proklizavanja.
Gume nove Michelin, primar, vrti se na oko 12800, pun rezervar goriva uvijek.
Sve je podešeno da se to ne dešava, jer ako se diže ili proklizava gubi na ubrzanju i gdje smo onda.
Ovaj skuter je podero u ubrzanju sve motore i skutere od 125 ccm (od 10 ili 15 ks), VXR-a, DNA 209 (gore Malosi dijelova za 10 000 kn), Yamahu 250, Beverly 250, Apriliu 500 itd. Naravno, ovi su svi bili serijski i ništa rađeno. Sada, kakvi su oni vozači i dali znaju voziti ili nemaju muda stisnit to je već njihov problem. U to ne ulazim.

Vidio je i te-te-ac neke slučajeve svojim očima i bio prisutan. Čak je i on probao sa svojim roxom

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #88 : 30 Lipanj, 2011, 10:55:47 »
hm, zanimljivo. znači krenuli su u isto vrijeme, u 13 sekundi su se dogodile dvije stvari, motor je došao do 110 km/h i auto ga je sustigao. Znači ovaj skuter ima manje od 9 s do stotke. a u sljedeće četiri sekunde je "nabrao" još 10kmh i u to vrijeme ga je auto sustigao :headbang:

serijska 180ka runner 2t ima 12,5 sec pa si racunajte  :toothy3: osjecaj dosta vara!

serijsku 180icu odere due i nardo barem do 80kmh, ako je bolje složen i do 100 tako da tpr i c16 nebi smio imati problema  :headbang:
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #89 : 30 Lipanj, 2011, 12:00:56 »
za zvuk i okretaje su talijani i japanci.. taj krug automobila i volim jedino  :icon_biggrin:

auto najbolje ubrzava gdje mu je max snaga, a posto je to nemoguce samo na tim okretajima odrzavati, salta se izmedju max momenta i max snage, vec iznad max snage nekih 100 okretaja se dogadja rez i nagli pad snage
cini mi se da je salej startao s manjim gasom i tek na mozda 30-40 odvrnuo pun gas...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #90 : 30 Lipanj, 2011, 12:37:37 »
Drnda i Santakloz,potpisujem obojicu!

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #91 : 30 Lipanj, 2011, 13:22:00 »
taj tpr je sigurno vrhunski ustelovan..(majstor sale  :icon_thumright: ) skuter uopce nije "zivcan" u startu..elegantno navlaci bezi ikakvih nepotrebnih gluposti.. tipa na zadnji i to.. vidjeh..probah..  :laughing7:

treba ga gps-om izmjeri koliko mu treba do odredenih brzina 50-80-100km/h i naravno top speed i sve ce se znat..  :icon_thumright:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #92 : 30 Lipanj, 2011, 13:47:54 »
ma eo ti primjer sto se tice bb-a i frizirane 50-tke...motorijada u zupanji moj frend ima 180-tku s poliranim blokovima i sirtim ispuhom na cilindru i auspuhu...i ustiman malo ovo ono karb 24 i kevlar...i stane na crtu s aeroxom koji ima due plus i c16 i sve ostale popratne djelove...plus sto je cilindar jos turpijan..ugl...to su svi djelovi na tom motoru koji su bili od crazy-kureta na neosu...i aerox ga sprda do nekih tako 100 odp i onda bb pocinje ga stizat polako....

a ja sam sa svojim aeroxom base set up polini sprot yasuni r multivar karb 19 itd....prao ford fiestu 1.4 benzin...

Offline kilezg

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Runner 180 SP
  • Moja Kaciga: Suomy Trek Dog
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #93 : 30 Lipanj, 2011, 15:41:18 »
hm, zanimljivo. znači krenuli su u isto vrijeme, u 13 sekundi su se dogodile dvije stvari, motor je došao do 110 km/h i auto ga je sustigao. Znači ovaj skuter ima manje od 9 s do stotke. a u sljedeće četiri sekunde je "nabrao" još 10kmh i u to vrijeme ga je auto sustigao :headbang:

od 100 do 110 kmh za 4 sec? kakve su ovo gluposti majko mila ... pa to je dizel, ima 425 nm okretnog momenta to fino poteze u meduubrzanjima, bolje od svakog benzinca sa tom konjazom.... tak da 4 sec od 100 - 110  :laughing6:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #94 : 30 Lipanj, 2011, 16:04:26 »
Kamba prijatelju eto opet mene ;D
rekao si da su nove gume gore i hrapavi asvalt,sve to stoji ali ako vec tocak ne proklizuje na tom asvaltu onda bi ga takav setup doslovno trebao pocupati na zadnji!jos sale nema puno kila i uspravni polozaj,bez obzira je li 80% gasa i full gas...i samim time se dolazi do zakljucka da nema start kakav bi trebao imati...
evo mog primjera:
moj skuter ne baca na zadnji,ali zato u uspravno polzaju kada dam full gas doslvno slajdra narednih 10 metara jer guma ne moze izdrzati da ne proklize,a da imam nove gume i i hrapavi asvalt i da nema proklizavanje garantiram da bi te katapultirao na zadnji...
isto tako uzmi u obzir da ja nemam overrange prijenos koji znaci jako puno,kvacilo mi je u kur*u(rms racing koje je daleko od malossi delte) i sve mi je stelano na airboxu sto samim time ide losije nego sa gljivom i vecom diznom koja onda mora ici ;)

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #95 : 30 Lipanj, 2011, 18:48:15 »
Kamba prijatelju eto opet mene ;D
rekao si da su nove gume gore i hrapavi asvalt,sve to stoji ali ako vec tocak ne proklizuje na tom asvaltu onda bi ga takav setup doslovno trebao pocupati na zadnji!jos sale nema puno kila i uspravni polozaj,bez obzira je li 80% gasa i full gas...i samim time se dolazi do zakljucka da nema start kakav bi trebao imati...
evo mog primjera:
moj skuter ne baca na zadnji,ali zato u uspravno polzaju kada dam full gas doslvno slajdra narednih 10 metara jer guma ne moze izdrzati da ne proklize,a da imam nove gume i i hrapavi asvalt i da nema proklizavanje garantiram da bi te katapultirao na zadnji...
isto tako uzmi u obzir da ja nemam overrange prijenos koji znaci jako puno,kvacilo mi je u kur*u(rms racing koje je daleko od malossi delte) i sve mi je stelano na airboxu sto samim time ide losije nego sa gljivom i vecom diznom koja onda mora ici ;)
Potpis na ovo  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #96 : 30 Lipanj, 2011, 18:53:00 »
slozi se skuter bez problema da se ne propinje na startu, jer s time se popusi na vremenu kod draga, i zeznuto je startanje kad se ide u voznjicu.. meni se nije dalo zajebavati previse, pa sam produzio skut 12 cm i sad nece da baci... tj jako rijetko krene dizati pa malo popustis gas...
isto kao i na bb za stazu koji do 60 kmh stalno skacu na zadnji... sve se to moze rijesiti...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #97 : 30 Lipanj, 2011, 19:21:54 »
slozi se skuter bez problema da se ne propinje na startu, jer s time se popusi na vremenu kod draga, i zeznuto je startanje kad se ide u voznjicu.. meni se nije dalo zajebavati previse, pa sam produzio skut 12 cm i sad nece da baci... tj jako rijetko krene dizati pa malo popustis gas...
isto kao i na bb za stazu koji do 60 kmh stalno skacu na zadnji... sve se to moze rijesiti...
Pa da,bi se k... provlacio u guzvi izmedju auta da nemas subrframe i(ili) mekse federe na kvacilu

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #98 : 30 Lipanj, 2011, 19:29:25 »
imam e220 i kad je na sport mode sa ukljucenim esp mnogo bolje krene i cuje se vise i bolje ubrzava :dontknow:


A odakle vama Mercedes, m?  :icon_biggrin:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: TPR vs. Mercedes E 270 CDi
« Odgovori #99 : 30 Lipanj, 2011, 19:33:00 »
Pa da,bi se k... provlacio u guzvi izmedju auta da nemas subrframe i(ili) mekse federe na kvacilu
u mene je oboje, pa mi je problem sto bjezi zadnji kraj do 50 kmh jer je izlizan asfalt po gradu...mislim zabavno mi je, ali meni se cini da cu ga skratiti tako da se ubuduce propinje na zadnji  :toothy12: :toothy12:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta