Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio nrg power, prednja kljesta  (Posjeta: 3046 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Piaggio nrg power, prednja kljesta
« Odgovori #20 : 24 Svibanj, 2011, 00:38:34 »
to mora onda da je to... taj ziroskopski efekt.. jer ti zaustavis prednji kotac u vremenskom razdoblju manje od pola sekunde... nisam bio dobar u fizici al nema sanse da ta sila nestane.. u krajnjem slucaju.. cim ti pustis kocnicu prednji kotac se pocinje ogretat i sila se nastavlja...
to je to kaj velis za youtube... pri malim brzinama motor samo "pljusne" dole... to se ne vidi na cecim vrzinama... na vecim brzinama je pak kontra efekt ;D pri padu naravno
taj sam

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio nrg power, prednja kljesta
« Odgovori #21 : 24 Svibanj, 2011, 00:45:35 »
to mora onda da je to... taj ziroskopski efekt.. jer ti zaustavis prednji kotac u vremenskom razdoblju manje od pola sekunde... nisam bio dobar u fizici al nema sanse da ta sila nestane..

Ne nestane, jer energija ne moze nestat, samo promijenit oblik. Recimo, pretpostavljam da cijela ode u trenje prednjeg kotaca na podlogu i temperaturu koja se pri tom razvije.
Vjerojatno ovo sto si rekao - kotac se pocne okretat i efekt ziroskopa se nastavlja i neda da motor naglo padne



E da, i jos nesto vrlo bitno - kineticka energija - motor ce se nastavit kretat u smjeru u kojem se kretao prije blokiranja kotaca. Valjda je ta energija dovoljna da to kratko vrijeme zadrzi motor da se pravocrtno giba, a kad se kotac pocne ponovo okretat, ziroskopski efekt preuzima stabilnost
« Zadnja izmjena: 24 Svibanj, 2011, 00:47:43 3alfa3 »

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Piaggio nrg power, prednja kljesta
« Odgovori #22 : 24 Svibanj, 2011, 00:47:36 »
al ja imam rijesenje kako "pobjediti" tu silu... znaci... dovesti kotac do blokiranja i cuknuti volanom.. i eto... sve sile kako ti kazes "promjene oblik"...  makar predpostavljam da bi u tom trenutku bilo jebeno tesko cuknuti volanom
taj sam

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Piaggio nrg power, prednja kljesta
« Odgovori #23 : 24 Svibanj, 2011, 00:49:05 »
Ne nestane, jer energija ne moze nestat, samo promijenit oblik. Recimo, pretpostavljam da cijela ode u trenje prednjeg kotaca na podlogu i temperaturu koja se pri tom razvije.
Vjerojatno ovo sto si rekao - kotac se pocne okretat i efekt ziroskopa se nastavlja i neda da motor naglo padne



E da, i jos nesto vrlo bitno - kineticka energija - motor ce se nastavit kretat u smjeru u kojem se kretao prije blokiranja kotaca. Valjda je ta energija dovoljna da to kratko vrijeme zadrzi motor da se pravocrtno giba, a kad se kotac pocne ponovo okretat, ziroskopski efekt preuzima stabilnost
Inercijska sila. :icon_scratch:

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Piaggio nrg power, prednja kljesta
« Odgovori #24 : 24 Svibanj, 2011, 00:50:53 »
Inercijska sila. :icon_scratch:
AKA centrifugalna sila... to je u ovom slucaju nesto drugo ...
taj sam