Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sp180 lagani tunning  (Posjeta: 1519 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ghost2509

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sjever-jug
  • Moj Skuter: Aprilia rs 250 i runner 180 sp
sp180 lagani tunning
« : 28 Siječanj, 2008, 23:53:39 »
evo ovako zanima me onako neki lagani tunning skutera znaci klip cilindar serijala eventualno druga glava, obrada cilindra,multivar,federi rolice onako bitno mi je ubrzanje i medjuubrzanje krajnja mi nije bitna. sad molim korisne odgovore sta bi vi i kako slozili setup :icon_thumright:
na zadnje po cesti i dusom po stazi

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: sp180 lagani tunning
« Odgovori #1 : 29 Siječanj, 2008, 00:50:53 »
kad bi stavio onaj karb od 28mm + gljiva, preradio cilindar, nabio neku racing glavu, stavio delta kvacilo, multivar to vise ne bi bio lagani tuning

za pocetak nabi taj 28 karb, gljivu, multi i tvrđe federe na kvacilo i eto lagani tuning razlika se mora osjetiti

...nek Mr J-osip kaze on zna sta je najbolje za tebe  :icon_thumright:

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: sp180 lagani tunning
« Odgovori #2 : 29 Siječanj, 2008, 17:14:21 »
Definitivno veci karburator + preradjeni airbox ili gljiva! To mu daje dosta snage, cilindar i ne treba preradjivati za laganiji tuning... samo granu od serijskog auspuha maknuti ono suzenje i zavariti siru cijev...
Crvene opruge na kvacilo + serijski variomat i rolice 15.5gr + bijela opruga kontrasta...

DObit ces dosta na ubrzanju a motor se nece derati. Imat ces i vecu krajnju i vecu elasticnost...

To ti je laksi tuning...

Daljnji korak ti je prerada cilindra + glava koja dize na 12.5 kompresiju + delta + auspuh ali onda ide i ac struja i lakse rolice... opet nebih isao ispod 13gr, duza getriba...

Multivar nebih stavljao jer nije bog zna sto... bacenih 1000kn, dok se sa serijskim variomatom da postelati skuter da ide ko zmaj...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: sp180 lagani tunning
« Odgovori #3 : 29 Siječanj, 2008, 22:54:09 »
Definitivno veci karburator + preradjeni airbox ili gljiva! To mu daje dosta snage, cilindar i ne treba preradjivati za laganiji tuning... samo granu od serijskog auspuha maknuti ono suzenje i zavariti siru cijev...
Crvene opruge na kvacilo + serijski variomat i rolice 15.5gr + bijela opruga kontrasta...

DObit ces dosta na ubrzanju a motor se nece derati. Imat ces i vecu krajnju i vecu elasticnost...

To ti je laksi tuning...

Daljnji korak ti je prerada cilindra + glava koja dize na 12.5 kompresiju + delta + auspuh ali onda ide i ac struja i lakse rolice... opet nebih isao ispod 13gr, duza getriba...

Multivar nebih stavljao jer nije bog zna sto... bacenih 1000kn, dok se sa serijskim variomatom da postelati skuter da ide ko zmaj...
zar se nestavljaju 14g tj. lakše malo?... znam da mi je signi prije još pričao da 14g valjčići + bijeli centralni i motor ide puno bolje

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: sp180 lagani tunning
« Odgovori #4 : 30 Siječanj, 2008, 12:09:20 »
zar se nestavljaju 14g tj. lakše malo?... znam da mi je signi prije još pričao da 14g valjčići + bijeli centralni i motor ide puno bolje

Ljudi stavljaju 12.5gr ali se skuter previse dere a rekao bih da ide isto... samo se od te dernjave cini da ide bolje... Ja koristim serijske rolice i ide kao zmaj...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: sp180 lagani tunning
« Odgovori #5 : 31 Siječanj, 2008, 13:19:31 »
ja sad najvjerojatnije imam serijske... budem vidio razliku jer iduće stavljam 14g ... i da.. ona rasprava na ss što je bila karbonske lamele ili serijske... motor mi se preporodio sa karbonskim ... puno mi bolje radi nego sa serijskim  :icon_thumright: ..to je čak i stari primjetio odmah čim se provozao


Offline ghost2509

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sjever-jug
  • Moj Skuter: Aprilia rs 250 i runner 180 sp
Odg: sp180 lagani tunning
« Odgovori #6 : 31 Siječanj, 2008, 13:49:51 »
znaci i stari pegla runnera :icon_thumright:
na zadnje po cesti i dusom po stazi

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: sp180 lagani tunning
« Odgovori #7 : 31 Siječanj, 2008, 15:08:17 »
pa naravno :D ...neče ga gledati samo  :icon_biggrin: