Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pomoc! radilica mi zdere zube na belt pulleyu!  (Posjeta: 1209 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline KrchKo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: NRGpower
pomoc! radilica mi zdere zube na belt pulleyu!
« : 09 Travanj, 2011, 17:49:50 »
radi se o Piaggio NRG power, znaci piaggio masina...
eto sami naslov kaze sta se desava... sad evo price... radi se o ovom djelu
http://www.sip-scootershop.com/EN/wwimages/984bc376-c392-4a17-8cf6-54ae7b6d3294.jpg

stavio sam malossievu radilicu, nisam provjeravo, ali dali je ona sira od serijske? (to je prvo pitanje)
i problem je u tome sta na radilici nema dosta navoja da stisne serijski pulley, znaci zaserafim do kraja i ima pola milimetra lufta  pulley i sav onaj propeler i ono sta jos stisne propeler(Drive pulley )...

eh sad meni je  to pojelo vec dva pullya, variomat mi je pun spene vani je suncano a ja bi se vozio :D

doso sam do par zakljucka
-da je to sve prejako za serijski belt pulley
-da su zubci na radilici malo sjebani pa to sve jos jace sjebe ove druge zubce
-i da se naravno to sve zbog  lufta od tih pola milimetra uvjek sjebe

i sad namjeravam kupit nes za malo jace scooteve koji imaju malo vise mesa  na tim zupcima ako imaju ili nemaju trebam vas savjet ako znate  tocnije detalje... eto ciljam tocnije na ovo: Belt pulley  malossi ili mhr ,  Belt pulley Stage6 Racing, ili onaj polinijev, ili ako postoji kaj od rmsa? sam da je siri onaj dio kod tih zubaca  da nebi i to izglodalo, i naravno da  se to stegne muski a ne do kraja sa luftom :D

ae ae hitono mi je dajte neke razlike, detalje pluseve minuseve  izmedju tih djelova, i da jos jedna sitnica, imam malossiev vario tak da  ako ima kompatibilnost veze sa nekim drugim proizvodacem

hvala

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pomoc! radilica mi zdere zube na belt pulleyu!
« Odgovori #1 : 09 Travanj, 2011, 19:57:16 »
Radilica je istih dimenzija kao serijska. I mora bit.


Nije normalno to sto ti se dogadja. Ja sam preko 40.000km vozio sa raznim radilicama sa originalnom fiksnom polutkom variomata i nikakvih problema.
Jesi stavio sve dijelove na radilicu? Zupcanik vodene pumpe, distanda, kalota, bolcna, variomat, fiksna polutka? Ako jesi, ne znam sto te zeza


Offline drift KING

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: wangye by MINARELLI
  • Moja Kaciga: shoei
  • MojSetup: DR EVO
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: pomoc! radilica mi zdere zube na belt pulleyu!
« Odgovori #2 : 09 Travanj, 2011, 20:07:36 »
da nisi mozda zaboravio stavit kakvu podlosku?
NISU SVIMA DUKE I TA g#vn# ZANIMLJIVA.  :toothy9:


tebi bi i g#vn% bilo zanimljivo da je u malossi bojama  :dontknow:  :)

Offline KrchKo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: NRGpower
Odg: pomoc! radilica mi zdere zube na belt pulleyu!
« Odgovori #3 : 09 Travanj, 2011, 20:24:34 »
Zupcanik vodene pumpe-jesam, distanda-jesam, kalota- eh kaj je to?, bolcna-jesam, variomat-jesam , fiksna polutka-jesam

-eh sad kaze frend da se njemu bolcna izlizala pa mu je doslo do tog sranja ali njemu je radilicu  izribalo... drugi kaze da su mozda  rolice prelagane pa da prebrzo okrene  sve to pa se izlize (trenutno su 5 gr i da malo mi se prevrtava motor  bilo bi idealno kad bi bile  5,5gr jer sa 6 gr slabo vuce)... i jos kaze da se zna unutarnji rub Drive pulley-a izlizat -eto link na sta mislim (http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/R100251050/Drive+pulley+.aspx)

Offline fic

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1408
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: nekakav vxr 209
Odg: pomoc! radilica mi zdere zube na belt pulleyu!
« Odgovori #4 : 09 Travanj, 2011, 20:33:00 »
ista stvar se meni dogodila na vxr... navoj je dosao do kraja... to je sve na oko bilo dobro stegnuto... cim sam upalio provrtilo je.... e sad onda sam stavio jos jednu podlosku prije matice kada se zasarafljuje i sve je super.... ako oces doleti sutra do mene... imam pun k tih originalnih matica od pia pa to skemijamo....
Napucam gas do daske, maknem dasku i jos stisnem gas!!!!!!!!!

Offline KrchKo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: NRGpower
Odg: pomoc! radilica mi zdere zube na belt pulleyu!
« Odgovori #5 : 09 Travanj, 2011, 20:55:29 »
eh pa fic di si do sad!? moze budem probo doc radim ujutro sutra  a popodne imam neke obaveze male al bum probo... tak da nadam se da imas jos uvijek onaj broj da te zvrcnem prije  da se pripremis :D

P.S. jel ima ko za prodat belt pully? ali neki ''sportski'' fic znam da si ti imo...

Offline fic

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1408
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: nekakav vxr 209
Odg: pomoc! radilica mi zdere zube na belt pulleyu!
« Odgovori #6 : 09 Travanj, 2011, 23:22:32 »
jbg poklonil sam frendu onaj malossi...

a broj imam drugi... poslal sam na pm... pa zovi sutra hehe
Napucam gas do daske, maknem dasku i jos stisnem gas!!!!!!!!!

Offline KrchKo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: NRGpower
Odg: pomoc! radilica mi zdere zube na belt pulleyu!
« Odgovori #7 : 04 Svibanj, 2011, 09:14:58 »
evo ga opet isto sranje...
ovak nakon svega ovoga dao sam si malo truda uzo ove stare pulye koje mi je pojelo istokario rubove  i fino unutra nasvaso ovaj deblji drive pully istokario i fino to sve zasvaso i sve je bilo super do jucer , ali sad je problem sta see nisu vise izglodali zubi na pullyu nego puklo je tamo di sam tokario i spojio zajedno drive pully i belt pully tako receno na varu, sta je najbolje stavio sam i teze rolice jer sam mislio da se prevrtavo, i eto ni mjesec dana i opet ode sve u koprive! i da pojelo mi je kevlarov remen mamicu mu! uglavnom sve se skurilo :D

sad jos jedna nuspojava nadjena, ima lufta radilica ljevo desno 1 mm, makar mislim da nebi zbog tog trebalo bit problema...