Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG par problema,molim za pomoc!  (Posjeta: 10150 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline R-Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • R&R Team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: ixs
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #60 : 02 Svibanj, 2011, 15:52:50 »
Znaci da toliko skinem ipod cilindar,da klip bude u ravnini sa pocetkom prelivnih kanala? Skidam na onom dijelu gdje bi trebao dihtung da dodje? Jel trebam i pera kratit?
Skvis mi ne bi trebao bit manje od 1,2mm posto je ac.
Spuh sam vec prosirio mozda 1,5 mm u stranu i oko 1-1,5 prema gore i naravno ispolirao malo tako da to ne bi vise dirao.
Znaci ti si siguran da ovo ovako ide i da se dobije na snazi?
gledas di ti kllip dođe do onog kanala iza..nasuprot ispusnom i nemoj skroz kratit na tocnu mjeru ostavi mu nekih 0,5 mm ...i da naravno da pera moras pokratit jednako ko i tu doljnju stranu gdje dođe ispuh..a ovo za visinu kanala ti samo smanjuje kompresiju ali povecava okretaje...makar mislim da ti to  i nije nes da ti se motor dere a nemre krenut.. sad se frend prije koi dan zaj*bo jer je taj ispusni kanal digo previse motor vise ne zeli krenut
siguran sam da to tako ide ..bar sam tako na 180 radio..a ovako ces imat i kompresije i snage ..mozes se vozit cjeli dan uzbrdi ako treba  :icon_tongue: :icon_tongue:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #61 : 02 Svibanj, 2011, 16:49:31 »
gledas di ti kllip dođe do onog kanala iza..nasuprot ispusnom i nemoj skroz kratit na tocnu mjeru ostavi mu nekih 0,5 mm ...i da naravno da pera moras pokratit jednako ko i tu doljnju stranu gdje dođe ispuh..a ovo za visinu kanala ti samo smanjuje kompresiju ali povecava okretaje...makar mislim da ti to  i nije nes da ti se motor dere a nemre krenut.. sad se frend prije koi dan zaj*bo jer je taj ispusni kanal digo previse motor vise ne zeli krenut
siguran sam da to tako ide ..bar sam tako na 180 radio..a ovako ces imat i kompresije i snage ..mozes se vozit cjeli dan uzbrdi ako treba  :icon_tongue: :icon_tongue:
Ima to logike,ajde poslikam ja to sve fino pa stavim slike da me posavjetujes kako dalje.
Znaci da skidam 0,5 mm tamo gdje treba doc dihtung.Mozda ne bi bilo lose kad bi malo vise skinuo (~1,-1,5mm)?
I da to mi treba,posto vjerovatno nece ic neki jaci spuh,da bi mogao lakse ustelat i usmjerit snagu. :headbang:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #62 : 02 Svibanj, 2011, 18:18:55 »
Da,da razmisljao sam o tome.
Ali mozda kad ne bi skidao s vrha ne bi morao squish dirat,mozda bi dobio efekat kao da sam digao sve za mm,i squish skinuo za 1 mm..mislim 1 udarcem 2 muve mrtve,sta kazete?
:omfg: ne, ne i ne
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #63 : 02 Svibanj, 2011, 20:59:49 »
čemu tolka nauka oko svega toga,dignes cilindar za 1 mm odispod,odozgora ga skineš za taj 1 mm plus kolko bi htio squis smanjit,i podigneš ispuh za 1-2 mm i sigurno češ bit zadovoljan
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #64 : 02 Svibanj, 2011, 21:21:29 »
čemu tolka nauka oko svega toga,dignes cilindar za 1 mm odispod,odozgora ga skineš za taj 1 mm plus kolko bi htio squis smanjit,i podigneš ispuh za 1-2 mm i sigurno češ bit zadovoljan
Al evo R-Fan kaze da skinem 1mm odozdo,to je suprotno od dodat 1mm.Sad ne znam na kraju sta je pametnije :dontknow:
:omfg: ne, ne i ne
Obrazlozenje?  :icon_scratch:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #65 : 02 Svibanj, 2011, 21:25:36 »
Al evo R-Fan kaze da skinem 1mm odozdo,to je suprotno od dodat 1mm.Sad ne znam na kraju sta je pametnije :dontknow:Obrazlozenje?  :icon_scratch:
neka ti R-fan obrazlozi kako ces skinuti cilindar za 1mm odozdo

čemu tolka nauka oko svega toga,dignes cilindar za 1 mm odispod,odozgora ga skineš za taj 1 mm plus kolko bi htio squis smanjit,i podigneš ispuh za 1-2 mm i sigurno češ bit zadovoljan
evo ti potpis  :notworthy:

tu ti je sve objasnjeno
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #66 : 02 Svibanj, 2011, 21:29:17 »
neka ti R-fan obrazlozi kako ces skinuti cilindar za 1mm odozdo
evo ti potpis  :notworthy:

tu ti je sve objasnjeno
Pa fino stavim cilindar na strug i premjestim noz bocno upalim strug,stavim na cca 200 obrtaja i skidam 1mm :dontknow: Ako si na to mislio.

Offline R-Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • R&R Team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: ixs
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #67 : 02 Svibanj, 2011, 22:17:44 »
samo ti njih slusaj i dizi taj ispuh kolko os..neces vise ni dobru kompresiju imat i bude ti se motor dero a nece ic s mjesta s tobom

prije pra dana je frend dizo kanal na motoru ...upalis ga bez variomata okretaji skoce na 13 500 i to sa klipom koji ima 2 karike ... slozimo prijenos sve
i motor se gusi nece kretat s njim uopce ..a ima 4 gr rolice na peugeotu ..samo zato sto je izgubio kompresiju ..motor ima okretaja al nema snage

a ti kak os...tvoje je da odlucis

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #68 : 03 Svibanj, 2011, 10:55:07 »
za sve postoje granice i nacini izrade, ak budes ko sivonja skinuo 5mm kanala normalno da nece ic nikam, ak znas kaj radis ic ce dobro stroj.
🙈

Offline benjamin_hawk

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
  • ulje i gorivo :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot sf2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: dr.evo
  • MojSpuh: tecnigas rs
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #69 : 03 Svibanj, 2011, 11:05:27 »
ma najbolje miki ubaci onu diznu 98 sto sam ti ja dao xDD
peugeot rullezz xD

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #70 : 03 Svibanj, 2011, 11:54:03 »
Sve ja to razumijem,cim nadjem kljuc od radionice da uzmem subler izmjericu portanu mapu,nije nista puno skidano pa cete vidit.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: NRG par problema,molim za pomoc!
« Odgovori #71 : 03 Svibanj, 2011, 15:56:30 »
Ima sad jos jedan problem,varnice ima preko kabla al mislim da je slaba,i svjecice su pocele da crkavaju redovno,4-5 sam izmjenjao s tim da je i na svjecici slaba dok radi  :dontknow:
S tim da 2 kabla crvni i sivi iz onog snopa sto ide u regler ili nznm gdje tacno uglavnom ne znam u sta da ga ukopcam :help: