Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: feder kurble-piaggio???  (Posjeta: 3736 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: feder kurble-piaggio???
« Odgovori #20 : 19 Prosinac, 2009, 20:13:31 »
ja sam se posluzio ravnim šarafcigerom,znaci namjestis feder na blok i uzmes polumjesec i tamo gdje treba sjest feder na njega stavis ravni šrafciger i pritisnesi vrtis polumjesec koliko ide, onda sa šarafcigerom napravis polugu na polumjesec pazeci da feder nije izasao iz lezista, zaokrenes opet polumjesec i trebalo bi lec, i ako ti legne moras paziti da ti ne izleti dok ne stavis seger na strani kurble..manje od minutu posla ako imas nekog da ti pomogne..tesko je za objasnit :toothy11:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: feder kurble-piaggio???
« Odgovori #21 : 06 Travanj, 2011, 11:25:17 »
ja sam se posluzio ravnim šarafcigerom,znaci namjestis feder na blok i uzmes polumjesec i tamo gdje treba sjest feder na njega stavis ravni šrafciger i pritisnesi vrtis polumjesec koliko ide, onda sa šarafcigerom napravis polugu na polumjesec pazeci da feder nije izasao iz lezista, zaokrenes opet polumjesec i trebalo bi lec, i ako ti legne moras paziti da ti ne izleti dok ne stavis seger na strani kurble..manje od minutu posla ako imas nekog da ti pomogne..tesko je za objasnit :toothy11:
Znaci sarafcigerom pomjeramo polumijesec na koji je nategnuta opruga a pomocnik drzi oprugu da ne iskoci na onom lezistu?  ;D

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: feder kurble-piaggio???
« Odgovori #22 : 06 Travanj, 2011, 14:02:11 »
tako je  :icon_thumright:
ja sam se ispraksirao pa mogu i sam, al prvi put sam je samo bacio u garazu  :laughing3:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline zolaSR

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški
  • majkemi ide u grad lepo znaš kako!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: SRr
  • Moja Kaciga: IXS hx530
  • MojSpuh: Reverse
Odg: feder kurble-piaggio???
« Odgovori #23 : 06 Travanj, 2011, 16:29:09 »
Ako imas gripcange/feder klijesta, kako ih ko vec zove, stavi onaj dio federa koji ide na poklopac na mjesto, klijestima uhvati ovaj dio sto se kaci na polumj. vrti i drzi stisnuto prema dole(prema pokl.) - feder se nesmije 'popeti' preko onog dijela poklopca do kog nalijeze polumj. Bitno je da klijesta cvrsto drze feder. Kada si ga dovoljno okrenuo, spustis polumjesec i otkacis klijesta. Meni tako uspjelo, ak netko zna bolje... Il se baci u konstrukciju neke sprave za to...  :toothy9:

najlaksi i najuspjesniji nacin ..  :icon_thumright:
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: feder kurble-piaggio???
« Odgovori #24 : 10 Travanj, 2011, 20:19:39 »
nemaa sanse,sa dedom sam pokusavao i on se bas razumijem u tako te stvari al ne ide :sad3:
Jel se vama pocne da uvija opruga,isto kao da hoce da iskoci :icon_scratch: