Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: boost portovi, da ili ne  (Posjeta: 1774 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
boost portovi, da ili ne
« : 14 Ožujak, 2011, 22:42:33 »
koliko prednosti ima kit sa boost portovima u odnosu na one bez.. konkretno npr. mhr replica do 2001. godine bez i od 2003. na dalje koja ima boost portove?
ima li više snage, okretaja, ili što?

Offline Drejc28

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #1 : 14 Ožujak, 2011, 22:55:08 »
sa boost portovima ima puno više okretaja, ak imaš dobar rezonatni izpuh imaš i puno više snage

Oko karburatore stavljamo jer so jeftinji od dellorto

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #2 : 14 Ožujak, 2011, 22:56:30 »
znači mhr replica sa boostovima se radije vrti nego stara verzija bez.. mislim ju vozit sa nardom pa znači bolje s boostovima, tnx na info.

Offline Drejc28

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #3 : 14 Ožujak, 2011, 23:17:13 »
Naravno stara replica ne ide brzo, nova je dobra ako se ji malo podiza timing

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #4 : 14 Ožujak, 2011, 23:35:41 »
imam jedno pitanje,jel ima smisla raditi boost portove na nepreradenom polini sport koji ide u kombinaciji sa yasuni r i 21 karburator?
znaci samo te portove napraviti i nista vise,jel bi se osjetila razlika?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #5 : 14 Ožujak, 2011, 23:37:52 »
brijem da za yasuni r ne. On radi na 10200 ko i polini gus deklarirano plug & play.

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #6 : 15 Ožujak, 2011, 01:42:38 »
imam jedno pitanje,jel ima smisla raditi boost portove na nepreradenom polini sport koji ide u kombinaciji sa yasuni r i 21 karburator?
znaci samo te portove napraviti i nista vise,jel bi se osjetila razlika?

Boost portovi imaju ulogu isto kao i širenje kanala samo što je za potrošnju prstena povoljnija verzija sa boost portovima, naravno to opet ovisi i o samom cilindru i tvorničkoj širini kanala.
Za razvijanje snage na višim okretajima od tvorničkog cilindra puno je bitniji visoki timing kanala, naravno za veću snagu najbolje je kombinacija podizanja timinga i širenja kanala ili dodatak boosta. Ako se proširi kanal ili naprave boost portovi a da se ne mijenja timing povečat će se snaga kroz sve okretaje a maksimalna snaga na malo većim okretajima od originala.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #7 : 15 Ožujak, 2011, 06:38:24 »
nisam mjerio replicu al na oko se vidi da su boostovi viši za nekoliko stupnjeva od središnjeg ispušnog kanala..

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #8 : 15 Ožujak, 2011, 07:07:38 »
Boost portovi imaju ulogu isto kao i širenje kanala samo što je za potrošnju prstena povoljnija verzija sa boost portovima, naravno to opet ovisi i o samom cilindru i tvorničkoj širini kanala.
Za razvijanje snage na višim okretajima od tvorničkog cilindra puno je bitniji visoki timing kanala, naravno za veću snagu najbolje je kombinacija podizanja timinga i širenja kanala ili dodatak boosta. Ako se proširi kanal ili naprave boost portovi a da se ne mijenja timing povečat će se snaga kroz sve okretaje a maksimalna snaga na malo većim okretajima od originala.
hvala srad,znaci ipak se isplati napraviti samo boost portove jer ce se svejedno snaga povecati kroz sve okretaje...
to me zanimalo....

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #9 : 15 Ožujak, 2011, 07:17:22 »
samo si provjeri koliko imaš materijala do kanala za vodu .

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
boost portovi, da ili ne
« Odgovori #10 : 15 Ožujak, 2011, 07:22:50 »
samo si provjeri koliko imaš materijala do kanala za vodu .
budem
znaci prvo te 2 rupice probusim svrdlom od 3mm,i kasnije ih jos malo biaxom?

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: boost portovi, da ili ne
« Odgovori #11 : 15 Ožujak, 2011, 13:11:18 »
budem
znaci prvo te 2 rupice probusim svrdlom od 3mm,i kasnije ih jos malo biaxom?

Ako nemaš mirnu i preciznu ruku radije se odluči na širenje kanala i njegovu protočnost. Na tom cilindru širenje ima smisla jer tvornički nije preširok kanal.
Uz to možeš optimizirati malo oko usisnog pera i ulaza prema prilivnim kanalima
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: boost portovi, da ili ne
« Odgovori #12 : 15 Ožujak, 2011, 14:43:15 »
koliko sam primjetio dosta jacih kiteva ima boost portove, sto je zanimljivo vecina citav ispusni kanal sa boostovima ima sirine 54mm recimo, dok npr TP Due+ nema boostove i sirina mu je 26mm samo, kontam da bi busenje boostova na njemu dalo povecanje performansi na auspuhu tipa yasuni C20. kontam mozda prekopirat boostove sa polini evo 2 cilindra ako bi stali. sta mislite o tome i dal je recimo evo 2 idealan za c20 pa da radim po njemu ili neki drugi cil?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: boost portovi, da ili ne
« Odgovori #13 : 15 Ožujak, 2011, 14:57:02 »
koliko sam primjetio dosta jacih kiteva ima boost portove, sto je zanimljivo vecina citav ispusni kanal sa boostovima ima sirine 54mm recimo, dok npr TP Due+ nema boostove i sirina mu je 26mm samo, kontam da bi busenje boostova na njemu dalo povecanje performansi na auspuhu tipa yasuni C20. kontam mozda prekopirat boostove sa polini evo 2 cilindra ako bi stali. sta mislite o tome i dal je recimo evo 2 idealan za c20 pa da radim po njemu ili neki drugi cil?

Gleda se ukupna površina kanala, tako da boost port do glavnog kanala ima pregradu koja je jednim dijelom restrikcija. Polini Sport cilindar ne možeš bazirati na evo 2 timingu i površini kanala jer se radi o gizi i klipu sa 2 prstena.
Moja preporuka ti je optimizacija tog cilindra ili ako želiš više nabavka evo 2.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: boost portovi, da ili ne
« Odgovori #14 : 15 Ožujak, 2011, 15:30:01 »
mislio sam na tp due+, povrsina mu je 512mm^2, kontam podic za milimetar ispusni i ili ga prosirit na kojih 70% promjera klipa ili ako se moze ubacit boostove na foru evo2.. trenutno neznam promjer grane auspuha, ali znam da auspuh radi u uskom rasponu okretaja i oko 12000 mu je vrh, pa kontam da bi povecanje protoka ispusnog kanala punilo auspuh kako treba
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: boost portovi, da ili ne
« Odgovori #15 : 15 Ožujak, 2011, 19:26:46 »
mislio sam na tp due+, povrsina mu je 512mm^2, kontam podic za milimetar ispusni i ili ga prosirit na kojih 70% promjera klipa ili ako se moze ubacit boostove na foru evo2.. trenutno neznam promjer grane auspuha, ali znam da auspuh radi u uskom rasponu okretaja i oko 12000 mu je vrh, pa kontam da bi povecanje protoka ispusnog kanala punilo auspuh kako treba

Na Due + je ispušni kanal već jako visoko tako da treba raditi na širenju kanala i njegovoj protočnosti. Inače kanal nije toliko širok tako da boost prtovi ili širenje su svakako dobra opcija. Uz to na due+ je jako bitno srediti i u predjelu usisnog pera i bočnih ulaza za prilivne kanale.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: boost portovi, da ili ne
« Odgovori #16 : 15 Ožujak, 2011, 19:48:18 »
mislio sam na tp due+, povrsina mu je 512mm^2, kontam podic za milimetar ispusni i ili ga prosirit na kojih 70% promjera klipa ili ako se moze ubacit boostove na foru evo2.. trenutno neznam promjer grane auspuha, ali znam da auspuh radi u uskom rasponu okretaja i oko 12000 mu je vrh, pa kontam da bi povecanje protoka ispusnog kanala punilo auspuh kako treba

70% je puno previše za nepregrađeni ispušni kanal,a pogotovo za gus kit.

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: boost portovi, da ili ne
« Odgovori #17 : 15 Ožujak, 2011, 19:50:01 »
nisam mjerio replicu al na oko se vidi da su boostovi viši za nekoliko stupnjeva od središnjeg ispušnog kanala..


boosteri su inače niži od središnjeg kanala, i neigraju ulogu u tome da će se skuter više vrtit,nego je tu bitan tajming ispušnog kanala kao šta je naveo SRAD....uostalom za sve to treba spuh koji igra uz takvu kombinaciju.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: boost portovi, da ili ne
« Odgovori #18 : 15 Ožujak, 2011, 20:39:48 »
da, niži su od središnjeg, sorry :omfg: