Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner by Ekysha  (Posjeta: 17986 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #60 : 17 Ožujak, 2011, 14:04:01 »
Ljudi ti ne odgovaraju jer je topla voda vec otkrivena a odgovore imas na forumu. upisi u trazilicu "koje gume staviti?" i izbaciti ce ti temu. Poslusaj savjete,ovo za ramu je debilizam,kupi drugu i vozi.
Antifriz-ako okrenes bocicu i procitas ona sitna slova vidjeti ces kako se i zasto razrijeđuje.
Ulje za kocnice-isti rac.
Ulje za prijenos.sto se mene tice,moze i inin hipenol.
Cil- NE MJENJAJ jer bacas pare u vjetar,svi su ti to rekli,a oni znaju puno vise i od tebe i od mene.
A rame se daju i jeftinije naci.

Sava je bila dobra dok je bila jeftina,sada kada su cijene narasle vise se isplati kupiti za naprijed extra mekanog bridgestone molasa (jer ne zelis da ti prednji proklizi,vjeruj mi),i iza nesto tvrđe,jer iza na rubu uvijek klizi.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #61 : 18 Ožujak, 2011, 13:39:27 »
Ljudi ti ne odgovaraju jer je topla voda vec otkrivena a odgovore imas na forumu. upisi u trazilicu "koje gume staviti?" i izbaciti ce ti temu. Poslusaj savjete,ovo za ramu je debilizam,kupi drugu i vozi.
Antifriz-ako okrenes bocicu i procitas ona sitna slova vidjeti ces kako se i zasto razrijeđuje.
Ulje za kocnice-isti rac.
Ulje za prijenos.sto se mene tice,moze i inin hipenol.
Cil- NE MJENJAJ jer bacas pare u vjetar,svi su ti to rekli,a oni znaju puno vise i od tebe i od mene.
A rame se daju i jeftinije naci.

Sava je bila dobra dok je bila jeftina,sada kada su cijene narasle vise se isplati kupiti za naprijed extra mekanog bridgestone molasa (jer ne zelis da ti prednji proklizi,vjeruj mi),i iza nesto tvrđe,jer iza na rubu uvijek klizi.

Hvala puno na odgovorima,a uvezi ravnanje rame ipak sam odustao nasao sam na forumu ramu za 700kn sa papirima i to 2003god. i 100% ravna...
300Kn ipak nije mala stvar,a ovu moju malo udarenu i da prodam za 400kn ja presretan jer me nova rama ispala prakticki 300kn ako odbijem...
Zahvalio sam se majstoru iz Pule, korektan je i kao sto sam rekao u 1000kn cijelu sasiju ravna,nosac masine i seraf sto drzi masinu,al ipak to je 150€ sto mi je puno.
No i dalje me muci pitanje u vezi auspuha neznam s cime i kako da izravnam one udubine, sve zbog niske ceste su nastale...

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #62 : 18 Ožujak, 2011, 13:43:50 »
Da se javim malo...
Stigla mi je duuugo ocekivana dizna 85 za koju sam cuo da je PLUG n PLAY za setup tipa Sport i neki auspuh tipa Yasuni R (moj For Race2 je tu negdje).
Stigle su mi i sajbice za varijator 0,3 / 0,4 / 0,5 i 0,8 pa cu se pozabavit sa time,da poboljsam start!
I kad sam vec spomenuo Yasuni, odlucio sam uzeti R...jednostavno sam oduvijek htio imat taj spuh,i jos kad sam gledo slike od clana Walkay..odlucio sam ga kupit,pa kad uleti neki za Pia za dobru cijenu uzimam (naravno uz uvjet da se rijesim 4Race-a)...
Trenutno prikupljam pare za novu ramu, pa kada stigne stavim slike dok budem opet sastavljao skut
 :hello:


Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #63 : 18 Ožujak, 2011, 16:15:49 »
Vjeruj mi, auspuh ce biti za koji dan na forumu, jedino ne znam za koju cijenu ce otic, lega mi je spominjao 1200 kn, sto je za novi spuh ok! Probaj naci majstora tko dobro vari, i izvuci udubinu na spuhu, ja bi barem tako radio, cak bi i znao koga da pitam...

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #64 : 18 Ožujak, 2011, 20:42:11 »
Vjeruj mi, auspuh ce biti za koji dan na forumu, jedino ne znam za koju cijenu ce otic, lega mi je spominjao 1200 kn, sto je za novi spuh ok! Probaj naci majstora tko dobro vari, i izvuci udubinu na spuhu, ja bi barem tako radio, cak bi i znao koga da pitam...

Ja mislim da je realna cijena Jaska R s alu topom u dobrom stanju 100€ max 120€...ako se novi moze dobit za 1300kn... :icon_thumright:
Makar svi mi govore da je to glup potez jer za nijansu je 4RACE2 jaci,al eto Jasko mi je ljepsi ;)

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #65 : 18 Ožujak, 2011, 22:27:37 »
Ako kupis R-a danas novog i sutra da ga prodaješ ko novog,nebi dobio 1200 kn! Pogledaj Begin R,za milju ga je dao! Nebudite blesavi! Dobro si rekao,malo vise od 100 eura ili ajd 800 kn!

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #66 : 18 Ožujak, 2011, 22:51:25 »
ja sam nedavno uzeo r-a u dobrom stanju za 700

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #67 : 18 Ožujak, 2011, 23:25:41 »
O tome ja pričam! Eto!

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #68 : 19 Ožujak, 2011, 11:25:54 »
Ako kupis R-a danas novog i sutra da ga prodaješ ko novog,nebi dobio 1200 kn! Pogledaj Begin R,za milju ga je dao! Nebudite blesavi! Dobro si rekao,malo vise od 100 eura ili ajd 800 kn!

Potpuno se slazem, rekao mi je Walkay za onog vaseg frenda sto ima SR sa Replicom i sa njega R ako bude prodavao u vrh glave 800kn dam...ne preko jer sve gledas kolko kosta novi ;)

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #69 : 19 Ožujak, 2011, 11:58:11 »
....upravo tako....njegov spuh je ko nov,šta je je,ali budimo realni za njega može dobit max 900 kn.... :icon_thumright:

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #70 : 08 Travanj, 2011, 16:30:48 »
Lagani Update (Nisam pisao jedno vrijeme jer sam cekao da se prikupe dijelovi)
I dalje se drzim plana da do 01.05 skuter bar upalim, ako nista drugo...zapravo zelim ga registrirat do tad al ne vjerujem da cu stici  :sad1:
Sta je u medjuvremeno nabavljeno:

Pumpica zadnje kocnice + Opleteni lajtung, od Runnera 2003.godiste:



I odmah jedna sitnica, nznm dal cu moci zaserafit opleteni lajtung na stara kljesta, jer je prihvat drukciji, necu valjda morat nabavljat kljesta od novog modela  :dontknow:
Inace,zab sam reci da sam nedavno stavio SSP krom plavi mjerac ulja u getribi :laughing6:



Cilindar Malossi Sport, po super sportskoj cijeni (izvana dosta lose stanje,iznutra isto) izvana sam ga donekle uredio,ocistio benzinom,a iznutra cu ga proci cetkom da dobije onaj sjaj...na taj cilindar ide klip od Replice (u solidnom stanju), ali cekam gusane karike i nove dihtunge od Slow-a...rekao je sredinom mjeseca da stize...tu garnituru planiram vozit dok ne zariba,a kad zariba skidam cilindar i dajem ga na tokari na 2.specijalu..jer doma imam Vertex klip 47,8 sa novim novcatim karikama...(koji mi je ostao viska,jer mi je onaj cil prosli pao sa stalaze)  :angry7:




Usporedba, lijevo novi cilindar...a desno razbijeni, ali se vidi jasna razlika u vanjskom izgledu...

I slika klipa koji ide gore:

Unutrasnjost (crte koje me dosta muce i nznm koliko to bude izdrzalo, izgleda da je napravio dosta KM :icon_scratch:)



Nabavljeno je i par sitnica za stelanje;
Igla W3 i W8, te par sajbica i dvije dizne...i crvene opruge za S6 kvacilo, ali njih necu stavit cekam bijele pa kad sklopim kvacilo S6 ide gore umjesto sadasnjeg Fly-ja...


Jos jedan problem se pojavio  :violent1:
Kupio sam jos prije amortizer od jednog clana foruma, i stoji mi pun k vremena u garazi, i imam feeling da je poceo curit, sta s time da radim?
Jel ga mogu stavit takvog na skuter? Dal utjece na voznju to sto curi...
Takvog sam ga dobio,nije uopce vozen kod mene :/






Sto se tice samog projecta, cekam da stigne pocetkom sedmice kada (citava) i cekam ramu...to su zadnje stvari koje mi trebaju za slaganje (uz prije spomenutu Slow-ovu posiljku,karike i dihtunzi)...
Posto nema u mojoj blizini niko ko se bavi auspusima, i niko mi nemoze izvuc udubinu koju sam prije spomenuo u projectu, sredinom 4mj idem u Bosnu pa cu to odnijet tamo da mi naprave,kako bog zapovijeda...
Jos cu se javit sutra da vidite sta se radilo...jer sam slobodan ujutro pa cu se malo zabavit oko rezanja plastika itd  :headbang:

« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2011, 16:35:16 Ekysha »

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #71 : 08 Travanj, 2011, 17:24:37 »
...taj cilindar izgleda koda je 65 godina ležao na zemlji...to je za bušenje isto... :drunken_smilie:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #72 : 08 Travanj, 2011, 18:51:23 »
ovo sto si gore naveo da je lijevi cilindar nov igleda ko u 2 svjetskom ratu dok ovaj desni je takoreci rabljeni a izgleda ko novi,da nisi pomijesao malo

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #73 : 08 Travanj, 2011, 20:42:35 »
ovo sto si gore naveo da je lijevi cilindar nov igleda ko u 2 svjetskom ratu dok ovaj desni je takoreci rabljeni a izgleda ko novi,da nisi pomijesao malo

Procitaj malo bolje, napisao sam novi, zato jer je jucer stigao kod mene...a desni je u odlicnom stanju (mozda 500km) al je napuknut dole i nemoze se staviti na skuter...
Ne brinite se vi, sutra cu jos ocistit kit, i proci ga iznutra i bit ce to kao novo ;)
Sutra stizu slike...

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #74 : 08 Travanj, 2011, 20:52:33 »
ja bih vozio na ovo kako ti kazes puknutom, to se sve riješi biaxom i jos k tome ima 500 km, al tvoj skuter tvoja odluka :icon_thumright:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #75 : 08 Travanj, 2011, 21:33:02 »
ja bih vozio na ovo kako ti kazes puknutom, to se sve riješi biaxom i jos k tome ima 500 km, al tvoj skuter tvoja odluka :icon_thumright:

Prijatelju, mozda to nije ni toliko napuklo, al ne zelm riskirat, sta ako mi ode klipnjaca,radilica...ili nesto, dosta zivaca sam izgubio sa tuningom...
Ici cu na varijantu ovog "novog" cilindar...odradit makar ljeto, pa tamo na zimu (ili kad vec zariba) tokarim ga i puknem Vertex klip i to je to ;)

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #76 : 08 Travanj, 2011, 21:45:57 »
Samo ti ocisti taj cilindar i bit ce sve ok! Ja amortizer nebi stavljao dok pusta, probaj rastaviti pa srediti da ti ne slini sa strane.  :icon_thumright:

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #77 : 08 Travanj, 2011, 22:03:50 »
Samo ti ocisti taj cilindar i bit ce sve ok! Ja amortizer nebi stavljao dok pusta, probaj rastaviti pa srediti da ti ne slini sa strane.  :icon_thumright:

Sutra ujutro sam slobodan, pa cu ga malo "obradit" iznutra...bit ce to rekli bi forumasi "ko sisa" XD...
A gle ja amortizer ne diram, clan foruma ga je prodavao za ne premalu cijenu i rekao je da je ispravan,necu ja na svoj trosak reparirat amort  :sad3:
Samo da malo potrazim po forumu ko je taj lik jer ga je davno prodao,a nemogu se sjetit...sjecam se samo nekog SR-a u avataru :///
Morat cu bacit oko na clanove jednu vecer...

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #78 : 18 Travanj, 2011, 15:05:01 »
Iako sam maloprije otvorio novu temu u kupovini (http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,49591.msg714641.html#msg714641) molim sve vas koji citaju ovaj projekt da jave ako imaju neku ramu za Runnera...
Jer se desio veliki nesporazum sa jednim clanom cekao sam ga pola mjeseca, bio je prakticki zicer i sve 5 i na kraju mi kaze da nezna na koji nacin da ju posalje...a posto moram slozit skuter do 01.05 treba mi hitno pa vas ovi putem molim da mi javite na PM ako znate nekog:

Rama stari Runner, od 98 do 03god, ravna (najbitnije) i naravno uredne papire! :angel12:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Gilera Runner by Ekysha
« Odgovori #79 : 18 Travanj, 2011, 15:19:16 »
pa nek pozove intereuropu 

samo ju je potrebno zavezat za paletu
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak