Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kontaktne leće pitanje...  (Posjeta: 3487 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #20 : 09 Veljača, 2011, 08:37:41 »
Bas murjaka briga za dioptriju - isto ti je imao 0,5 ili 10 ako ti u vozackoj pise da ih moras nosit onda si u prekrsaju bez njih
policiju zanima samo NOVAC a ne zakon i red..

Offline kos3

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • Inženjer eleteh.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: runner 50sp
  • Moja Kaciga: nitro
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #21 : 09 Veljača, 2011, 08:58:06 »
meni je skoro pisal kaznu kaj sam se vozil bez naočala 1000 kn al na kraju je bil deal -sreća

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #22 : 09 Veljača, 2011, 09:03:20 »
ja koristim leće i naočale, kako kada..

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #23 : 09 Veljača, 2011, 10:35:55 »
To je vrlo mala dioprija ja sam imao -1,25..sad ima -1,75  :angry9:
mogao bi proci ali za svaki slucaj, ako te pitaju dali nosiš naočale reci DA, dali nosiš leće DA (nema veze laži)
slikaj se bez naočala, i dođi podići papire...i pod onom napomenom ako ti piše da moraš nosit leće sve 5...policija te zaustavi i kažeš da nosiš leće...nečeš to pred njime skidat....šta on zna.
btw meni su lece bile 400kn pa sam odustao...
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #24 : 09 Veljača, 2011, 10:42:33 »
Ja do 2.- 3. razreda srednje nisam nosio naocale. Onda sam dobio -0,5 sa malo astigmatizma. U narednih 12-13 godina mi je poraslo na -1,5 sa dosta jakim astigmatizmom. Svakih godinu dvije sam mijenjao naocale jer se vid pogorsavao. Zadnjih 7-8 godina mi je vid identican.
Cijelo vrijeme sam nosio naocale, a ponekad sam znao vozit bez njih. Ali zadnjih 10tak godina mi je vid (pogotovo po noci kad ima puno izvora svjetlosti) zbog astigmatizma takav da ne dolazi u obzir voznja bez naocala.

A doma mi niko nije nosio naocale do svoje 55-60 godine zivota i to samo za citanje jer su dobivali staracku dalekovidnost pa tako starci (imaju 60 godina) imaju mozda +0,5 ili +1 bez astigmatizma.


Kad se skupi neka lova, idem ja pod laser da to rijesim kako spada. Samo, najbrze cu do tih novaca ak preskocim sezonu voznje motorom, a to ne dolazi u obzir  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 09 Veljača, 2011, 10:45:18 3alfa3 »

Offline Tino vxr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: prodano
  • Moja Kaciga: Shark RSI
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #25 : 09 Veljača, 2011, 22:26:40 »
za vožnja po noći,i predvečer  najbolje preporučam svima da nosu naočale,ne leće..jer se oko s lećom tokom dana umara,i ako cjeli dan imaš leće u očima,navečer kad se vozi,ti se sve lagano može počet mutit,jer leća lagano počne sušit,nije ju dobro imat cjeli dan u oku.navečer naočale na glavu,i tad se oči počnu lagano odmarat..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #26 : 09 Veljača, 2011, 23:41:24 »
ja sam leće nosio 8 sati dnevno... od duljeg nošenja pekle bi me oči.. O2 optics..