Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aerox - 70ccm , štelanje !  (Posjeta: 11425 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #60 : 15 Ožujak, 2011, 17:52:15 »
možeš probat i sa 82 nešto između ako te brine boja na ful gasu.baci oko na čelo klipa ako možeš priči,znaju i sviječice totalno suprotnu boja dati.
ili sa 85 još malo otvorit airbox.
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #61 : 15 Ožujak, 2011, 17:57:12 »
Maknul sam lulicu, ali nije rupa skruz otvorena, sad sam naprafil fi 20 umjesto 25(bez lulice)

Probat ću sa 82 svakako kad je nabavim! A sa 85 mi se više ne da zajebavat i otvarat airbox, jer kaj ću dobit veču potrošnju i malo bolji zvuk!

Velim stavil budem 82 diznu i vozi miško ! Sa 82 bi trebalo biti dobro, velim makar i sad nije loše(elektroda nije ni spucana ni pregorena ni potpuno bijela, ali nije ni skroz smeđa na ful gasu), ali nek je malo tamnija svječica pa da mi je duša na mjestu  ;D :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #62 : 15 Ožujak, 2011, 18:00:14 »
Maknul sam lulicu, ali nije rupa skruz otvorena, sad sam naprafil fi 20 umjesto 25(bez lulice)

Probat ću sa 82 svakako kad je nabavim! A sa 85 mi se više ne da zajebavat i otvarat airbox, jer kaj ću dobit veču potrošnju i malo bolji zvuk!

Velim stavil budem 82 diznu i vozi miško ! Sa 82 bi trebalo biti dobro, velim makar i sad nije loše(elektroda nije ni spucana ni pregorena ni potpuno bijela, ali nije ni skroz smeđa na ful gasu), ali nek je malo tamnija svječica pa da mi je duša na mjestu  ;D :icon_thumright:
kažem ti baci oko na čelo klipa ako možeš da se uvijeriš :icon_thumright:
a sa i bez lulice je rezlika nije samo zvuk. :nono:
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #63 : 15 Ožujak, 2011, 18:05:42 »
Nego kaj još?

Pa velim, maknul sam ja lulicu, samo kaj sam gore na rupu stavil novu gumenu rupu manjeg promjera od original rupe a večeg od lulice, znači sredina (fi20mm).

A glavu cilindra nemrem sad skidat, nemam nove dihtunge ni nikakvu pastu a ni moment ključ kod sebe, tak da mi se to ne otvara baš :icon_thumright:

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #64 : 15 Ožujak, 2011, 18:17:28 »
Nego kaj još?

Pa velim, maknul sam ja lulicu, samo kaj sam gore na rupu stavil novu gumenu rupu manjeg promjera od original rupe a večeg od lulice, znači sredina (fi20mm).

A glavu cilindra nemrem sad skidat, nemam nove dihtunge ni nikakvu pastu a ni moment ključ kod sebe, tak da mi se to ne otvara baš :icon_thumright:


ne moras skidati glavu,skini svjecicu dok bude dan i uzmi malu svjetiljku osvijetli unutra...sve se jasno vidi celo klipa...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #65 : 15 Ožujak, 2011, 18:30:07 »
evo ivan ti je objasnio.(možeš se poslužit i nekim manjim ogledalom ako nemožeš priči)
znam da nemaš serisku lulicu(to bi bila grehota da imaš),več htio sam reči da je razlika i sa tom što sad imaš i bez.ne sad neka ogromna da kažeš huraaa,več se osijti :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #66 : 15 Ožujak, 2011, 19:26:52 »
Ok, budem pogledal čelo sa ogledalcem pa javim...thx



2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #67 : 17 Ožujak, 2011, 19:08:23 »
Evo da vam javim, stigle mi dizne (80-82-84-85)

85 dizna kao što rekoh je prevelika, i to debelo čak i sa otvorenim airboxom! Svječica mi je zalivena,crna i debeli pad okretaja!

Normalno da 84 nisam ni isproaval pošto je 85 bez gljive ni nije za moj karb!

Zadnje je 82 gore, i vidi se dobro po svječici da je tamnija nego sa 80, i to podosta, čak se čudim da se osjeti takva razlika! Pa za samo 2broja je veća a sa skoro sive svječice imam skok na tamnu(no hvala bogu suhu, kaj znači da je tu negdje)

Mislim da bi 81 bila idealna.

Sad je airbox(izvađena lulica i smanjena rupa, nema dodatnih) sa rupom od 19x19mm, i izgleda da je premala, sad mi treba ideja savjet kaj da napravim? :help:  Znači sa 82 diznom sam odklonil mogučnost zacvika jer na ful gasu nemam više svijetlu svječicu no bome sad nije ni smeđa. Trenutno je crna koja vuče na tamno smeđe ali je suha!

Pošto je rupa bez lulice 25mm u promjeru, došlo mi je napamet da nađem recimo šlauf iste debljine a da ima nutarnji promjer recimo 22-23mm, i napravim lulicu, da ne gubim taj efekt koji ona radi(bilo je govora o tome, da nije bezveze kaj je lulica a ne samo otvor na vrhu) Bi to bilo ok? Ne znam više kaj da sprobam!

Igla je na sredini (trećem zazoru gledano prema vrhu)

P.S- i opet sa 82 diznom imam 100-200 okretaja manje nego sa 80 diznom, pa zakaj to?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #68 : 18 Ožujak, 2011, 07:33:42 »
reduciraj ulaz u box na 18-19mm.. onda štelaj.. normalno je da okretaji idu gore dole, sa otvaranjem boxa i većom diznom skuter ima više momenta.. ne puno, al dosta da trebaš npr pola grama lakše role.. štelanje, heheh..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #69 : 20 Ožujak, 2011, 20:15:01 »
Majstori dajte pomognite  :icon_thumright: jer ja više nisam pametan!

Stanje je ovakvo da mi se i sa 82 diznom sve sjebalo, start i pola gasa su mi dolični i baca u okretaje ko od šale, ali kod punog gasa skuter je krepan, tj trom je nabira brzinu.

A to mi nije bil slučaj sa 80 diznom, jest da je bila malo svijetlija svječica ali je išel ko metak, sad sam i otvoril airbox na nekih 23mm i k**ra*, ne valja ! Pa kaj je tolko velika ta dizna 82??

Skuter mi krene na 10 T, ide ljepo na 9.5T i onda kod punog gasa padne na ispod 9T i trom je, ko da mu se neda, kaj da napravim da mi ide ljepo ko sa 80 diznom?

E da, svječica je crno smeđa(suha)-bogatija smjesa, auspuh mi je suh, ne slini, ler je dobar, klipić je na sredini igle to je isto ok, samo me ta duzna jebe u mozak, evo vam sliku sa airboxom !

I zadnje, izgubil sam onaj ljepi zvuk sa 82 diznom, sad radi normalno ko prije sa zatvorenim airboxom i 80 diznom, nema ljepog zvuka više!! :sad1:




Da maknem tu lulicu i probam bez nje ili kaj da radim više,  :dontknow: ovak se vozit nemrem pa imam oscilaciju okretaja od starta do ful gasa 2T, grdo je za čuti a kamoli meni kak ubije performanse!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #70 : 20 Ožujak, 2011, 20:17:17 »
prevelik ti je otvor, dizna 82 ide na serisku lulicu, tvoja je puno veca

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #71 : 20 Ožujak, 2011, 20:19:33 »
Ma kak prevelik, ak je sa 80 diznom išel na takvom otvoru ko metak(samo je svječica bila svjetlo smeđa), pa onda mora i sa 82 ! Kad zatvorim airbox svječica mi je tamna i crna skroz sa 82 diznom, kaj bi bilo da stavim lulicu krepal bi :dontknow:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #72 : 20 Ožujak, 2011, 20:21:24 »
pa zasto si stavljao vecu diznu onda ako je bilo savrseno sa 80

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #73 : 20 Ožujak, 2011, 20:23:57 »
Ha rekli su mi da je presvjetla po slikama koje sam dal, pa reko da stavim za broj veću i skroz otvorim airbox i super bude, a viš da sad je sve loše i naopako
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #74 : 20 Ožujak, 2011, 20:28:23 »
Ha rekli su mi da je presvjetla po slikama koje sam dal, pa reko da stavim za broj veću i skroz otvorim airbox i super bude, a viš da sad je sve loše i naopako
naravno nisi trebo dirat airbox več sam diznu 82.
lovac u mutnom team

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #75 : 20 Ožujak, 2011, 20:29:32 »
upravo to

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #76 : 20 Ožujak, 2011, 20:36:36 »
Pa i jesam, znači na istom airboxu sam stavil samo diznu 82, i to mi je rezultat, slabo vuče na ful gasu i okretaji padnu za 2T !

Onda sam stavil ovu prerađenu lulicu sa slike, i isti vrag, a još k tome nema onog zvuka buuuu buuuu(malo dublji ton)

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #77 : 20 Ožujak, 2011, 20:45:36 »
mislim da ces uvijek imat te oscilacije okretaja...

koliko toliko ces ih moc smanjit, al ce uvijek biti...  :toothy11:

jednostavno to je minarelli...  :drunken_smilie:

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #78 : 20 Ožujak, 2011, 20:49:33 »
Pa i jesam, znači na istom airboxu sam stavil samo diznu 82, i to mi je rezultat, slabo vuče na ful gasu i okretaji padnu za 2T !

Onda sam stavil ovu prerađenu lulicu sa slike, i isti vrag, a još k tome nema onog zvuka buuuu buuuu(malo dublji ton)



ja sam nedavno radio promjenu na airboxu prema preporuci clana 3alfa3, radi se o dellorto 19 PHBG

imao sam prije glavnu diznu 75, klipic 40, ler diza 52, igla w7 (na 2 zubu) - i airbox je imao serijsku lulicu od 14mm promjera (svjecica mi je bila dosta mokra (smjesa je bila prebogata benzom a zraka je falilo))

stavio sam glavnu diznu od 85, ostala konfiguracija je nepromjenjena - i airbox sam busio i prosirio rupu serijske lulice i napravio otvor od 24mm i ubacio gumenu cijev od 21mm unutarnjeg promjera (sad je smjesa kako treba :) i skuter ide ko metak

probaj malo usporedit sa svojim karbom, pa mozda skemijas nesto, i mislim da bi tebi otvor na airboxu trebao biti oko 19mm, poz  :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: aerox - 70ccm gus, štelanje ! pomoć !
« Odgovori #79 : 20 Ožujak, 2011, 20:49:39 »
Ma oscilacije za 2T nema ni minareli...prije sam imal za kojih 300okr ali ovo je brutala!


@ frki-

meni je serijski otvor 15mm(lulica), sad imam 23mm otvor lulicu i to mi je očito premala rupa! 19mm za 82 diznu mi je premalo...jedino ak si mislil da uz lulicu dodam još jednu rupu od 19mm?
« Zadnja izmjena: 20 Ožujak, 2011, 20:51:59 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636