Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica  (Posjeta: 8990 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kilezg

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Runner 180 SP
  • Moja Kaciga: Suomy Trek Dog
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #80 : 26 Siječanj, 2011, 23:48:41 »
Ja ne govorim o neimanju kategorije, nego dozvole opcenito

što se tiče toga o tom uopce nema govora i netreba se raspravljat. svi sve znamo nismo više mali  :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #81 : 26 Siječanj, 2011, 23:51:23 »
bas ce oni skidat cilindar i gledat.....a nece ga ni provozat sigurno ako ce imat sudar...

Osiguravatelj nije duzan isplatit stetu ako si sudar napravio sa preradjenim vozilom (bez atesta i teh. pregleda), a 180ccm na 50 rami je prilicno preradjeno vozilo. Da sam vlasnik takve osig. kuce, itekako bi procjeniteljima ukazao na takvu mogucnost, a cisto sumnjam da oni u to nisu upuceni jer gdje god mogu ustedit - ustedit ce.


Zamisli da sa takvim skutom poberes covjeka na cesti i tesko ga ozlijedis. To policu osiguranja moze teretiti za stotine tisuca kuna, a to nije mala cifra
« Zadnja izmjena: 26 Siječanj, 2011, 23:53:09 3alfa3 »

Offline kilezg

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Runner 180 SP
  • Moja Kaciga: Suomy Trek Dog

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #83 : 27 Siječanj, 2011, 00:11:21 »

Zamisli da sa takvim skutom poberes covjeka na cesti i tesko ga ozlijedis. To policu osiguranja moze teretiti za stotine tisuca kuna, a to nije mala cifra

a ovdje je i smrtni slucaj u pitanju!

tipa pored svega ovog ceka i mucan zivot pod kreditom mi se cini  :angry7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #84 : 27 Siječanj, 2011, 00:13:03 »
a ovdje je i smrtni slucaj u pitanju!

Smrt je jeftinija po pitanju isplate preko obaveznog osiguranja. Ali tu ima i drugih troskova (dusevne boli itd).


tipa pored svega ovog ceka i mucan zivot pod kreditom mi se cini  :angry7:

U uredjenoj drzavi - da.

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #85 : 27 Siječanj, 2011, 00:15:43 »
Ja imam SPa na maloj tabli i uredne retrovizore itd
Pobrao sam autobus i on je bio kriv,dobio sam pare od osdiguranja,zapravo,natezemo se.
Skuter sam kupio sa 16 godina (Spa 180),od tada sam ga vozio mimo zakona,dok sam prije toga vozio razno razna vozila isto tako kulturno,jer istinski uzivam u voznji.

Alfa-razmisljas kao pandur,a to je lose. Razmisli ovako-neka smanje cijene vozacki i neka naprave zakon da mozemo polagati sa 16 za vise kubika itd ali prema tome palacamo vece kazne ukoliko se razbijemo.

Sada sam malo stariji ,mudriji,pametniji,ali i luđi.....
Imam vozacku i registrioran mopedic i policija me ne kaznjava jer sam kulturan i postujem njihov posao i samim time oni postuju mene i vide kako ne ugrozavam promet,a nisu glupi da ne vide 5X veci filter zraka i auspuh,nego na 50 ccma.

Zasto je na 50ccma?
Zato sto nemam novaca za vozacku,ni za skuplje registracije.
Zasto vozila sa plinom sve troskove placaju vise,ako je ekoloski prihvatljiviji? (zato sto nam debili donose zakone).
Zasto se elektro automobili ne voze,jer su skupi i drzava ne daje poticaje nikakve,a sad su kao i pre tihi pa su opasni. LOL na sve glupane i politicare koji misle da su pametni. mater im lopovsku.
ZA curu mi  je jako zao i zelim joj pokoj dusi,a i decka u neku ruku,jer je za trenutak neopreznosti dobio tesku zivotnu skolu.
Isto sam tako mogao i ja,jer sam nedavno pao sa curom,a da nisam divljao.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #86 : 27 Siječanj, 2011, 00:22:07 »
Ja imam SPa na maloj tabli i uredne retrovizore itd
Pobrao sam autobus i on je bio kriv,dobio sam pare od osdiguranja,zapravo,natezemo se.

Pricao sam o situaciji kad ti s takvim skutom napravis ogromnu stetu


Alfa-razmisljas kao pandur,a to je lose. Razmisli ovako-neka smanje cijene vozacki i neka naprave zakon da mozemo polagati sa 16 za vise kubika itd ali prema tome palacamo vece kazne ukoliko se razbijemo.

Imam 37 godina. Vozim od 18-te. Ne brini, i ja sam bio mlad i lud sto se tice voznje, a bome izgleda da se to kod mene samo pojacava, a ne smanjuje. Ali neka osnovna pravila ne preskacem - (potrebna kategorija, regano vozilo). Zamisli koliko te moze kostat samo laksi sudar sa nereganim i neosiguranim vozilom kad samo kazna mzoe bit preko 20.000kn.

Cisto iz razloga prakticnosti kod sebe inzistiram na tim osnovnim stvarima.
To ne znaci da ne krsim propise - svaka moja voznja motorom bi teoretski mogla u kaznama kostati stotine tisuca kuna
« Zadnja izmjena: 27 Siječanj, 2011, 00:24:04 3alfa3 »

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #87 : 27 Siječanj, 2011, 00:48:36 »
rip curi, dečko je krelac i sve to, bla bla, ALI
koliko vas nije nikad preticalo kolonu sa skuterom, nikad vozilo bez dozvole, nikad divljalo...
ja sam prvi sa 16ak god imao SP180, položio jesam odmah čim sam mogao a1 ali se više niti ne sjećam dal sam prije imao sp-a ili poslije, vxa sam sigurno imao godinu prije.
vozio sam svakako i riskirao ovakve stvari svakodnevno, iako uvijek s kacigom na glavi, i sad kad razmislim vidim koliko imam sreće što sam te 3godine divljaštva prošao bez ikakvog pada, a kamoli ozbiljnije ozljede.
dođe pamet u glavu s godinama, ali kažem, sumnjam da ste svi koji sad pokazujete prstom bili sa 16-17 oličenje sigurne i legalne vožnje
rab

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #88 : 27 Siječanj, 2011, 00:59:20 »
rip curi, dečko je krelac i sve to, bla bla, ALI
koliko vas nije nikad preticalo kolonu sa skuterom, nikad vozilo bez dozvole, nikad divljalo...
ja sam prvi sa 16ak god imao SP180, položio jesam odmah čim sam mogao a1 ali se više niti ne sjećam dal sam prije imao sp-a ili poslije, vxa sam sigurno imao godinu prije.
vozio sam svakako i riskirao ovakve stvari svakodnevno, iako uvijek s kacigom na glavi, i sad kad razmislim vidim koliko imam sreće što sam te 3godine divljaštva prošao bez ikakvog pada, a kamoli ozbiljnije ozljede.
dođe pamet u glavu s godinama, ali kažem, sumnjam da ste svi koji sad pokazujete prstom bili sa 16-17 oličenje sigurne i legalne vožnje


Sto si stariji vise tog azapazas,jer shvatis kako je zivot krhak.
Ja kada preticem kolonu,ocekujem da ce netko skretati,svakom autu gledam polozaj kotaca,zmigavce,kocnice itd,i ne preticem s punim gasom,nego pustam mjesta ljudskoj ogresci koja mene moze stajati invalidnosti ili zivota.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #89 : 27 Siječanj, 2011, 04:23:59 »
znam da nije tema, al kad vec raspravljate o vozačkama
dok nisam polozio B kategoriju, vozio sam skuter 50 cc, znakove sam poznavao ali ne u potpunoj mjeri, do vozacke sam vozio skuter 3 godine, nikad nisam dobio niti jednu kaznu(sreća) i tek kad sam polozio sam shvatio koje sam sreće ustvari imao. nakon sta sam dobio vozacku za auto, izletio sam s ceste s autom pod utjecajem alkohola i na svu sreću neozlijedivši nikoga, napravio ukupnu materijalnu štetu 6 t eura(moj(ćaćin) 3 i drugi 3) plus kazna.
pouka nikad vise ne sjedam u auto pijan, plaćam 3 t eura štetu za drugi auto, mogao sam vec imat svoj auto za te novce, mogu slobodno slavit jos jedan rođendan jer nisam tad poginuo niti moj frend.
kupio sam 180 runnera i odmah krenuo polagat

mislis da se nesreće događaju drugima, al dok se tebi ne dogodi ne naucis se pameti! (čast iznimkama)

jadna cura  :sad1:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline lb23211

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: sp :p
  • Moja Kaciga: 661 FF
Odg: Bez kaciga na skuteru - poginula suvozacica
« Odgovori #90 : 27 Siječanj, 2011, 11:21:22 »
Je, moji decki sve to tako... Ali jos nesto da recen....

TO nije ni bija motor od tog maloga... (tamo neki mu je da dir i ta spika)...

pozz