Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner  (Posjeta: 1189 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« : 08 Siječanj, 2011, 17:42:21 »
bok decki evo ovako da vidim sta vi mislite znaci setup mi je kao u avataru
danas sam probao sve zivo i iglu spustat dizat i bez filtera i sa filterom i sarafic za zrak na krug , krug i pol i krug i između pola i kruga znaci krug i 1/3
e sad igla w7 na drugom zarezu od kraceg kraja i dizna zraka 50 i glavna dizna 85
sad na tom setup-u karba i na krug i 1/3 motor savrseno radi i gas i sve ali na leru se ugusi ako dam krug i pol ne radi dobro i dize se temperatura na max
ako idem na krug onda se stalno gasi znaci premalo zraka e sad trebao bi vjerojatno stavit kako najbolje ide i probat sa manjom glavnom diznom
ajde kazite sta mislite i ako neko ima set dizni od 78-85 nek mi se javi naravno znam da nemogu samo sa 1 diznom namjestat ali da vidim sta vi mislite
eto pozz  :hello:

Offline dzeky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 909
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otočac
  • Moj Skuter: Formula50
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« Odgovori #1 : 08 Siječanj, 2011, 18:44:21 »
a probaj s manjom ler diznom ili stavi klipic 40 ili 50,neznam koji se klipic dobije u tom karbu

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« Odgovori #2 : 08 Siječanj, 2011, 18:49:53 »
to kaj raste temperatura nema veze sa pola okreta sarafica smjese. Ko da vuce fals zesce, provjeri.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« Odgovori #3 : 08 Siječanj, 2011, 18:51:02 »
bok decki evo ovako da vidim sta vi mislite znaci setup mi je kao u avataru
... na krug i 1/3 motor savrseno radi i gas i sve ali na leru se ugusi ako dam krug i pol ne radi dobro i dize se temperatura na max
ako idem na krug onda se stalno gasi znaci premalo zraka


Vec sam ti na PM rekao da temperatura ne moze biti zbog toga, ali sada sam pazljivije citao i tek sad mogu rec da to nije zbog toga.


Taj serafic nije serafic zraka nego smjese. Kad ga okreces u lijevo, ti dodajes benzin pa bi temperatura mogla biti samo manja, a ne veca. Iako ponavljam, temperatura nije s tim povezana, barem ne u mjeri u kojoj kazes.

Taj serafic postelaj tako da nakon turiranja okretaji padnu u roku sekundu (max. dvije) na ler i da tamo stabilno ostanu. Ako okretaji ostanu poviseni dulje od toga, onda serafic moras okretati u lijevo.
Najbolje da ga zatvoris na pola kruga i po 1/4 okreces u lijevo dok ne dobijes takvo ponasanje mashine.


Ostatak karba je dobro postelan za 99% base i midrace setupa sa airboxom. Ali bitno je i kako je airbox preradjen. On ne smije imat rupe ciji je zbroj povrsina veci od jedne rupe velicine 21-22mm. Ako su vece, onda treba i veca glavna dizna
« Zadnja izmjena: 08 Siječanj, 2011, 18:55:23 3alfa3 »

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« Odgovori #4 : 08 Siječanj, 2011, 18:55:12 »
hvala puno decki moguce da vuce negdje i fals zrak zato jer mi je malo prirubnica ostecena gdje dođe šelna pa cemo vidit kad to promjenim sta ce biti
a karb cu probat nastelat kako je reko alfa  :icon_thumright:

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« Odgovori #5 : 10 Siječanj, 2011, 19:12:20 »
evo decki opet isti problem skoro me uhvatilo da rastavim cijeli motor i prodam ga u djelove znaci nastimao karb nova prirubnica sve ok svijecica boje kakve treba biti ali temperaturu kad se zagrije se dize skorz do max znaci nemam termostata unutra i imam nesto sitno antifriza ali vecinom je voda obicna unutra
jel moguce da je vodena otisla ili jedan tip mi je reko da je moguce da je kamenca napravilo jer iz glave cijev zna biti topla a dovod u blok je onak mlaka cijev e sad sta moze biti runner je 98 godiste mozda i radijator njegov je zastopan kupio sam antifriz i termostat danas ali necu stavljat dok ne otkrim zasto dize mozda ce trebat rastavljat blokove radi vodene masina je novije godiste nekih 2000 sad neznam kad je vodena stavljana aj pomozite danas sam izludio  :angry7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« Odgovori #6 : 10 Siječanj, 2011, 19:16:31 »
možda je zaštopan kiler, da... nabavi od novijeg tipa gilere ima već za 200 kn..

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« Odgovori #7 : 10 Siječanj, 2011, 19:19:26 »
nono mi reko da probam sodu bikarbonu stavit u ovu vodu i tako se vozit dok se zagrije i onda isprat propuhat sve cijevi i probat stavit antifriz i termostat jel mu oce sta bit da nebi ja poletio u zrak skupa sa motorom :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« Odgovori #8 : 10 Siječanj, 2011, 19:24:31 »
a probaj s octom ili sodom bikarbonom, ali to treba grijati satima da kemijski proradi... a onda će ti i propišati kiler. :icon_tongue:

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: stelanje phbg polini 19mm bs gilera runner
« Odgovori #9 : 10 Siječanj, 2011, 19:30:51 »
nemam sta izgubit moram to rijesit jer prije je bas jako brzo dizao temp ali je vuko falsh zrak ali kad sam sad nastimao karb i sve sad tek kad se zagrije a treba mu malo vise jer nema termostata onda pocem dizat temp u max sad cu probat ovako sa sodom ako ne onda novi kiler  :headbang: