Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan  (Posjeta: 2520 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« : 15 Studeni, 2010, 09:18:26 »
Prvi put imam susret sa ovakvim problemom, stavio sam malossi special belt na minarelli koji proklizuje pri jacem ubrzanju dok je prijenos hladan, to traje prvih nekoliko minuta voznje, u pocetku dok remen nije sjeo proklizavao je i sa manje okretaja, donekle sam rijesio problem tvrdjim centralnim ali to nije to. Kada masina razvije najvecu snagu naglo spusti okretaje za nekih 3000rpm (cut off) i cuje se neugodan zvuk iz dekla te onda dalje normalno ide, ali osjeti se i povisen broj okretaja kao da malo vrti u prazno prije nego sto ce jako proklizati.

Probao sam sa drugim remenom i sve uredno radi, a ovaj remen sto radi probleme nisam zamastio tako da se pitam koji mu je  ???


Inace sa remenom sam jako zadovoljan osim gore navedenog problema, a sto se tice razrade remena to se otegne i na par stotina km jer u tom periodu se svasta desava, u pocetku ima malo okretaja kroz ubrzanje, pa se postepeno povecavaju, start od nikakvog postaje sve bolji i remen je u pocetku na prvi dodir jako elastican i sklizak jer ga polutke same izbace ako remen ubacim u njih, kada kasnije sjedne onda se to ne desava jer ima i bolji grip.
Nadam se da ce ovaj remen sjesti jer sam presao oko 250km i tek sada daje najbolje performanse.....
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2010, 09:41:13 SlowRider »

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #1 : 15 Studeni, 2010, 09:49:21 »
Prvi put imam susret sa ovakvim problemom, stavio sam malossi special belt na minarelli koji proklizuje pri jacem ubrzanju dok je prijenos hladan, to traje prvih nekoliko minuta voznje, u pocetku dok remen nije sjeo proklizavao je i sa manje okretaja, donekle sam rijesio problem tvrdjim centralnim ali to nije to. Kada masina razvije najvecu snagu naglo spusti okretaje za nekih 3000rpm (cut off) i cuje se neugodan zvuk iz dekla te onda dalje normalno ide, ali osjeti se i povisen broj okretaja kao da malo vrti u prazno prije nego sto ce jako proklizati.

Probao sam sa drugim remenom i sve uredno radi, a ovaj remen sto radi probleme nisam zamastio tako da se pitam koji mu je  ???


Inace sa remenom sam jako zadovoljan osim gore navedenog problema, a sto se tice razrade remena to se otegne i na par stotina km jer u tom periodu se svasta desava, u pocetku ima malo okretaja kroz ubrzanje, pa se postepeno povecavaju, start od nikakvog postaje sve bolji i remen je u pocetku na prvi dodir jako elastican i sklizak jer ga polutke same izbace ako remen ubacim u njih, kada kasnije sjedne onda se to ne desava jer ima i bolji grip.
Nadam se da ce ovaj remen sjesti jer sam presao oko 250km i tek sada daje najbolje performanse.....

inace se to desava na minarelliju na kevlaru(bar je meni tako bilo)

meni je na kevlaru pproslo nakon 50 km. probaj polutke ocistiti alkoholom i variomat takoder i ventilvar jer remen tvornicki bude "namazan" kao nekakvim "sapunom" da moze dulje na skladistu drzati.

u principu to bi trebalo izgoriti ali ocito ti se ne stvara dovoljna temperatura da izgori pa je ostalo masno.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #2 : 15 Studeni, 2010, 09:51:05 »
proć će dok se remen u potpunosti prilagodi polutkama..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #3 : 15 Studeni, 2010, 10:05:51 »
inace se to desava na minarelliju na kevlaru(bar je meni tako bilo)

meni je na kevlaru pproslo nakon 50 km. probaj polutke ocistiti alkoholom i variomat takoder i ventilvar jer remen tvornicki bude "namazan" kao nekakvim "sapunom" da moze dulje na skladistu drzati.

u principu to bi trebalo izgoriti ali ocito ti se ne stvara dovoljna temperatura da izgori pa je ostalo masno.

imas pravo, ta zastita zeza, ocito je ovaj bio vise "namazan", a deklo se po ovom vremenu jako slabo grije, mlako je, ali pricekati cu jos koju stotinu km...


sto se tice kevlara meni nikada nije proklizavao, to mi je bio najbolji remen, cak niti u samom pocetku dok je bio u fazi razrade, a imao sam ih do sada 6 kom i vozio sam remenje od svih proizvodjaca i nisam imao takvih problema :dontknow:

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #4 : 15 Studeni, 2010, 10:30:57 »
onda sam ja vjerojatno imao verziju kevlara ( vise namazanu) i to mi se desavalo. isto tako 2,3 jutra kada bi motor bio hladan

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #5 : 15 Studeni, 2010, 10:43:22 »
treba novi remen prebrisati sa nitrom prije ugradnje..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #6 : 15 Studeni, 2010, 12:54:32 »
ja ga operem axeom da bolje privlači ženske  :toothy12:

primjetio sam i ja da je remen malo masniji kad je novi ali nije me to zabrinjavalo al isto sam imao problema prvoh 300km, dok npr kevlar odmah hvata
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline edo haker

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgb Bronx
  • Moj Skuter: Yamaha Neos LC
  • Moja Kaciga: ixs hx224
  • MojSetup: Malossi Sport Lc
  • MojSpuh: Techngas RS II
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #7 : 15 Studeni, 2010, 14:38:11 »
da to nije neka malossi  blow off verzija remena....ide ide i onda puuffff :-D

vjerujem da ce sjest
:-P jebe se mene

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #8 : 15 Studeni, 2010, 15:03:24 »
meni je sa hebom s  isto trebalo masu da sjedne kako treba brijem isto nekih 250km sigurno...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #9 : 15 Studeni, 2010, 15:49:11 »
Koji imaš HEBO? 104H ? Ja imam taj, taj je kao duži i malo uži od serijskoga, i još nije sjeo kak treba...ima nekih 400km dok se ne zagrije znaju okretaji skakat.

Uzel sam ga samo radi variomata, jer imam i hebo variomat pa možda u tandemu bolje rade, no trebal sam kevlar uzet i bok.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Proklizavanje remena kad je prijenos hladan
« Odgovori #10 : 15 Studeni, 2010, 16:19:17 »
Meni na BB je isto tako bilo sa Malossi kevlarom..........napravio sam 200tinjak km i nije prestalo.......stavio Polini i sve 5, ni 1 metar nije proklizavao  :dontknow:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja