Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Kojega bi radije kupili s obzirom na uloženo dobiveno

Aprilia leonardo 125
11 (39.3%)
Piaggio skipper 125
17 (60.7%)

Ukupno Glasova: 28

Autor Tema: Leonardo ili skipper  (Posjeta: 9129 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #20 : 20 Siječanj, 2011, 16:25:49 »
po meni je leonardo 100puta ljepsi skut,bolji mi je i za voznju,a i bolje ide....neznam o kojem se skiperu radi ali ako je AC ima i bubanj iza ako se ne varam,a leonardo ima super kocnice i veliki disk naprijed,manje se grije sto znaci da i ide bolje....o kvaliteti necu pricat jer nisam imo skipera samo sam ga vozio u par navrata....meni iskreno ruzan skut

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #21 : 20 Siječanj, 2011, 22:33:34 »
sta fali skiperu, glavno da je masina bolja, leonardu 125 valjd pod obavezno krepava hidraulicki natezac faznog lanca i sam lanac

dijelova nema i skupi su, za razliku od skippera

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #22 : 21 Siječanj, 2011, 06:01:07 »
meni se iskreno ne svidja,leonardo mi je puni ljepsi i bolje se vozi 100posto,cak bi i reko da bolje ide,a ne trosi nis stavis 50kn vozis se 150km ....a to da dijelova nema nije istina,evo imam i ja dosta toga...da mana mu je fazni lanac,ali se cuje on kada ga treba promijenit,ako se promijeni na vrijeme nema problema nikakvih javi se on zujanjem i suskanjem tako da nemoze bas iznenada.....frend vozi 5000 milja od kad je poco zujat i nije puko samo ga je zamijenio....u 40 000 je samo radilicu i cok zamijenio ja mislim da to i nije tako lose...i da se pol masine sjebe kupis za 300e iz italije kompletnu masinu u super stanju sa kotacem i spuhom...
« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2011, 06:07:52 marin18 »

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #23 : 22 Siječanj, 2011, 09:43:14 »
moj glas ide leonardu  :),puno je lipsi a o masini neman sta rec posto nisam ima ni jednog
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline jozy

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: exc 525
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #24 : 22 Siječanj, 2011, 11:08:14 »
Za leonarda nebi zna, al skippera san ima 12 tkm nikad kvara s njim. Trosio je uvik ispod 4l,a rijetko nije bio na punom gasu. Isa je nekih 115 kmh, udoban skroz, moj je bio 150
Izgled ono, nekome pase nekome ne. posli san ga pitura u mat crno i bio je sasvim pristojan

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #25 : 22 Siječanj, 2011, 14:29:03 »
meni se iskreno ne svidja,leonardo mi je puni ljepsi i bolje se vozi 100posto,cak bi i reko da bolje ide,a ne trosi nis stavis 50kn vozis se 150km ....a to da dijelova nema nije istina,evo imam i ja dosta toga...da mana mu je fazni lanac,ali se cuje on kada ga treba promijenit,ako se promijeni na vrijeme nema problema nikakvih javi se on zujanjem i suskanjem tako da nemoze bas iznenada.....frend vozi 5000 milja od kad je poco zujat i nije puko samo ga je zamijenio....u 40 000 je samo radilicu i cok zamijenio ja mislim da to i nije tako lose...i da se pol masine sjebe kupis za 300e iz italije kompletnu masinu u super stanju sa kotacem i spuhom...

haha...nisam još čul da je neko na leaderu mjenjal radilicu u 40 000 km..
a ni fazni lanac..bar ne na toj kilometraži na kojoj ode na rotaxu il kak veliš dok se javi da je za zamjenu..

mašina na leonardu je česme,taj rotax..
em je ružan em je velik težak i trom..
da ide bolje neg skiper nebi baš rekel..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #26 : 22 Siječanj, 2011, 15:58:37 »
haha...nisam još čul da je neko na leaderu mjenjal radilicu u 40 000 km..
a ni fazni lanac..bar ne na toj kilometraži na kojoj ode na rotaxu il kak veliš dok se javi da je za zamjenu..

mašina na leonardu je česme,taj rotax..
em je ružan em je velik težak i trom..
da ide bolje neg skiper nebi baš rekel..
masina koliko god bila losa...a i nije toliko losa ako se servisira na vrijeme,da se sve pokvari sta je nemoguce iz italije ti covijek donese za 300e super stanje sa kotacem i spuhom....i Skipper je nedvojbeno ruzniji nego Leonardo ne samo meni nego vecini ljudi.I Leonardo je mozda tezi ali samo nekoliko kila sta se i nevidi na njemu jer ima malo sportski izgled,dok je skipper djeluje ful debelo izgleda ko neka buba.Po meni je Skipper ruzan,ima bubanj i grije se nenormalno pogotovo u dvoje.....skipper st ima niti 9 konja koliko ima onda 4t???Jos manje??Dok Leonardo ima 12,a to da Leonardo ide bolje sam se sam uvijerio jos kad se skipper ugrije necu ni pricat...Ja sam pretproslo ljeto iso do Baske sa Leonardom i nisam ga spusto ispod 100 60km sigurno,pa je temperatura bila jos na sredini.....tako da skipper ima doslovno sve losije,osim malo bolje masine.Đabe dobra masina,kad je slaba,grije se ko luda,ima doboš i skut je ruzan bas nekako za djedice...nek se ne uvrijede oni koji ga voze jer su ukusi razliciti   :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2011, 16:00:30 marin18 »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #27 : 22 Siječanj, 2011, 16:25:35 »
ima dobos ko i fxr :P

jebi ga, ne ide ti bas prodaja leonarda?
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #28 : 22 Siječanj, 2011, 16:31:38 »
nie skiper ljep al ni leonardno mi nie ljepši..
bolje imat dobru mašinu makar i ac nego neko sranje koje mora bit više na stolu neg na cesti.
taj rotax je sranje od mašine,gora je neg ove kinske.

skiper se lako presloži na 200 dd lc,ima 108 kila dok leonardo ima preko 130
to kaj ima doboš nie nikakav minus na relatovno laganom skuteru kak je ovaj.

edit; da imam rotax taj i da mi crkne ma nebi to stavil natrag ni da mi ju za 30 eura neko donese ganc novu.
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2011, 16:34:41 stefek »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #29 : 22 Siječanj, 2011, 16:50:29 »
ima dobos ko i fxr :P

jebi ga, ne ide ti bas prodaja leonarda?
neide,ali vidim da neide ni onima koji prodaju wx-e,wxr-e,i sr-e 150 najradije ga nebi ni prodavo ali moram jer mi se neda vise placat kazne....jbg sta je tu je...skipper ima kvalitetniju masinu ali sve ostalo - leonardo nema teorije da ima preko 130kila 150st leonardo novi ima 130kila,a izgleda duplo veci nego ovaj stariji....ako se ne varam leonardo ima i sa piaggio masinom......i nema teorije da je masina gora nego kineska,malo pretjerujes jer kineske masine idu duplo losije i duplo manje traju.......
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2011, 16:59:34 marin18 »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #30 : 23 Siječanj, 2011, 11:30:07 »
nije Wx ni Wxr nego VX i VXR..
ovo za kilažu sam pročital u manualima...
150 leonardo tak izgleda zbog dizajna plastika al je kilaža ista ko i 125,možda 150 ima koju kilu više..nisam se to izmislil neg sam čital po manualima.

druga stvar,frend ima keeway matrix 125,prošel je s njim 34 000 km a da nikad nie bil na servisu,ni mjenjal ulje ni remen ni svječku ni niš i motor još ide (sad je sve promjenjeno)
sad ti meni reci kolko bi rotax izdržal tak..
ljudi stavljaju leader mašine na leonardo jer ima se neda stalno slagat i ulagat u rotax.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline dt125x

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti phantom f12
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #31 : 23 Siječanj, 2011, 13:30:47 »
Može li mi neko pomoč, Ima li skipper st125 4t neki mjerač temperature? što bi trebalo biti na onome digitalnom satu koji meni ne radi... Koje ulje da ulijem i koliko sad kad budem mjenjao? moram i filter ulja mjenjat? Moze li se taj posal obavit sam (ulje promjenit nije problem al neznam kako taj filter ulja i di je), prednje vilice su tvrde i ne upadaju, ima malo ruzine na vilici nis posebno... jeli stvar u ulju,semeringu ili sta? koliki je to posal?
Hvala :toothy9:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #32 : 23 Siječanj, 2011, 16:19:01 »
heh...od svega toga smo zaboravili na usrane USD vilice na skipperu...  ::)

potrebno ih je rastaviti (sto i nije najlakse), zamjeniti brisace i staviti novu mast u njih (da, one su punjene masti, ne sa uljem)

ulje i filter nije tesko promijeniti ako imas alata, potreban ti je kljuc 24 za cep od kartera sa desne strane (kod grane ispuha), i neki kljuc (mozda sa lancem ili remenom) za filter ulja

ulja ide svega 1l, mozda i 1l i 1 dcl

ulje slobodno stavi 5 w 40
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline jozy

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: exc 525
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #33 : 23 Siječanj, 2011, 16:36:19 »
na tom digitalnom satu imas mjerac vanjske temperatire i sat koliko se sican, ulje i filter prominit ti je djecja igra
netribas cak ni alat imat stari filter mozes kacavidom odvidat

Offline dt125x

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti phantom f12
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #34 : 23 Siječanj, 2011, 17:17:28 »
heh...od svega toga smo zaboravili na usrane USD vilice na skipperu...  ::)

potrebno ih je rastaviti (sto i nije najlakse), zamjeniti brisace i staviti novu mast u njih (da, one su punjene masti, ne sa uljem)

ulje i filter nije tesko promijeniti ako imas alata, potreban ti je kljuc 24 za cep od kartera sa desne strane (kod grane ispuha), i neki kljuc (mozda sa lancem ili remenom) za filter ulja

ulja ide svega 1l, mozda i 1l i 1 dcl

ulje slobodno stavi 5 w 40

Ovako, maloprije sam pogledao vilice i vidim da je semering skoz ispa(visi)... dakle ulje je propisalo... ;D

Ako sam te dobro razumio treba skinit vilice sa skutera i razdvojit "šipke" iz tuba... dalje zamjeniti brisace (to su ovi "poklopci" preko semeringa ? ) i stavit tu mast...
Ajde bacit cu se malo u rastavljanje togapa ce bit jos koje pitanje... fala ;)
P.S. Naručujem onda u piaggia brisače i semeringe vilica... jel mi još išta treba ?
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2011, 17:44:45 dt125x »

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #35 : 23 Siječanj, 2011, 17:22:08 »
nema tu ulja unutri,već mast...

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #36 : 23 Siječanj, 2011, 17:35:39 »
nije Wx ni Wxr nego VX i VXR..
ovo za kilažu sam pročital u manualima...
150 leonardo tak izgleda zbog dizajna plastika al je kilaža ista ko i 125,možda 150 ima koju kilu više..nisam se to izmislil neg sam čital po manualima.

druga stvar,frend ima keeway matrix 125,prošel je s njim 34 000 km a da nikad nie bil na servisu,ni mjenjal ulje ni remen ni svječku ni niš i motor još ide (sad je sve promjenjeno)
sad ti meni reci kolko bi rotax izdržal tak..
ljudi stavljaju leader mašine na leonardo jer ima se neda stalno slagat i ulagat u rotax.
neznam sta mi bi da sam zabrijo sa w...ugl. keeway matrix 125 takodjer mi ga ima frend skuter ne da neide nego se skoro pa ne mice sa mjesta,ja sam ga dero sa polini sportom ac....samo cu ti to rec,i frenda je ostavio 5 puta daleko od kuce a mene leonardo ni jednom...zamisli

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Leonardo ili skipper
« Odgovori #37 : 25 Siječanj, 2011, 11:20:49 »
neznam sta mi bi da sam zabrijo sa w...ugl. keeway matrix 125 takodjer mi ga ima frend skuter ne da neide nego se skoro pa ne mice sa mjesta,ja sam ga dero sa polini sportom ac....samo cu ti to rec,i frenda je ostavio 5 puta daleko od kuce a mene leonardo ni jednom...zamisli

nisam rekel da ide bolje matrix od leonarda,al je prešel 34 iljade bez servisa i mašini niš...pitam ja tebe na kaj bi rotax ličil tvoj da isto napraviš?
zna se da kinezi 125 idu ko serijale 50cc 2t..

jedan poznanik iz grada je u 40 000 promjenil 3 mašine na leonardu (rotax 125)..
drugi pak je radil 2 generalke u 60 000..moreš reć kaj oćeš,al dokazano je da su g#vn% te rotax mašine i amen.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)