Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??  (Posjeta: 1963 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« : 04 Studeni, 2010, 15:15:16 »
Imam kit na skuteru nekih 6500 km (tp trophy, yasuni city r, dellorto 19)
(prijenos - multivar 2000, malossi mhr kevlar long remen, rolice 6.0g, malossi mhr polutke, rms zvono, hebo kvacilo, zuti centralni i produljenje prijenosa 11%)

danas otvorim vario da cu promjenit rolice i vidi cuda :) onaj "zub" po kojem klizu slideri pojeden skoro na pola???

ovako stoji situacija, na 1000 km prijedjenih sa kitom (multivar 2000 i serijala prijenos, i bijeli centralni) zamjenio sam rolice i stavio rms 5.0g,
zatim na 3500 km zamjenio sam rolice (rms 6.0g) i slidere i u prijenos ubacio kevlar long remen, mhr polutke, rms zvono i hebo kvacilo
na 5000 km u prijenos sam ubacio produljenje od 11% i tvrdji zuti centralni feder, nove rolice 6.0g a slidere sam ostavio jer su mi se cinili u redu
danas na 6500  :violent1:

sad se pitam dali je mozda trebalo cesce mjenjat slidere, ili je mozda bio vario lose tvornicki napravljen ili sam variomat preopteretio ovim prenosom, volio bi neki pametni savijet :) ili ako je netko mozda imao slican problem sto je napravio, zahvaljujem  :notworthy:

Offline MIKSETA

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
  • Ona me je ostavila...sutnula u muda moga srca.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gostivar-Mak
  • Moj Skuter: Gilera Runner VXR 20
  • Moja Kaciga: 中国 i AGV
  • MojSetup: Seriski
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #1 : 04 Studeni, 2010, 15:45:24 »
Ja sam imao slican problem i resio sam ga kad sam stavio sajbicu iza variomat,posto kad sam kupio multivar on je dosao u komplet rolice,slajdere,variomat,i sajbica
I stavio sam sajbicu koja je bila namjenjena da se stavi iza variomata izmegu bolcne i ventilvar  :drunken_smilie:
Tako sam se vozio jedno 300 km i variomat je poceo da se struga samo ne na tvoje mesto gde klizu slajdere nego blizu njih i sajbica je bila savijena pa svetnulo mi je u glavi da sajbica sluzi da drzi distanca izmegu variomat i to iza variomata nz kako se zove.
Sada se vozim sa istruganim multivar ali imao sam srece moglo je biti lose kao tebi  :icon_biggrin:


Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #2 : 04 Studeni, 2010, 16:07:24 »
Ja sam imao slican problem i resio sam ga kad sam stavio sajbicu iza variomat,posto kad sam kupio multivar on je dosao u komplet rolice,slajdere,variomat,i sajbica
I stavio sam sajbicu koja je bila namjenjena da se stavi iza variomata izmegu bolcne i ventilvar  :drunken_smilie:
Tako sam se vozio jedno 300 km i variomat je poceo da se struga samo ne na tvoje mesto gde klizu slajdere nego blizu njih i sajbica je bila savijena pa svetnulo mi je u glavi da sajbica sluzi da drzi distanca izmegu variomat i to iza variomata nz kako se zove.
Sada se vozim sa istruganim multivar ali imao sam srece moglo je biti lose kao tebi  :icon_biggrin:



Misilm da je kod mene malo drugaciji problem, ja imam sajbicu normalno sa vanjske strane. I onaj "zub" gdje klizu slideri na pocetku je normalan i neostecen (znaci pri kretanju i maloj brzini on se nije ostetio), a negdje od jedne trecine prema gore je doslovno izbrusen (to bi znacilo da od nekih 25-30 km/h na gore je islo to izjedanje).

Kopao sam malo po forumu pa se pitam koji bi novi variomat mogao da kupim? malossi definitivno otpada, dali mozda polini speed control

http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/P241670/Variator+POLINI+HiSpeed+Control.aspx

citao sam da je dobra zavrsna obrada pa se manje trosi, dali mozda netko zna ako stavim polini dali treba vaditi alnaser i koje rolice idu unutra 16x13 ili?

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #3 : 04 Studeni, 2010, 16:16:25 »
Kako se meni nakon 18000 km nije poderao multivar?..trebao si stavit malossi rolice a ne onaj rms shit....one su pre tvrde i izjedaju variomat brzo...:D

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #4 : 04 Studeni, 2010, 16:27:27 »
Kako se meni nakon 18000 km nije poderao multivar?..trebao si stavit malossi rolice a ne onaj rms shit....one su pre tvrde i izjedaju variomat brzo...:D

do 5000 km sam imao rms, nije bilo problema, nakon toga sam stavio rolice bgm pro prodjuljenje i tvrdji centralni, danas sam izvadio bgm i istrosene su poprilicno nisam ni sam siguran dali je to problem, mislim da su istroseni slideri veci probelm ovdje...ima jos kakav prijedlog sto bi moglo biti?

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #5 : 04 Studeni, 2010, 16:45:40 »
slideri kad su istroseni onda ti variomat ima lufta...i onda ronda u leru...al ako je potroseno do te mjere da jede variomat onda ti je mozda zato unisten...al meni klizaci traju bas oko 5000 km.... :toothy3:

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #6 : 04 Studeni, 2010, 17:30:54 »
slideri kad su istroseni onda ti variomat ima lufta...i onda ronda u leru...al ako je potroseno do te mjere da jede variomat onda ti je mozda zato unisten...al meni klizaci traju bas oko 5000 km.... :toothy3:

slideri su istroseni ful, bit ce da je zbog toga, jer koliko sam primjetio imamo dosta slican setup ja i ti, a ti kazes 18000 km nema problema, idem u nabavku novog variomata pa je mir :) i ubuduce budem provjeravao malo cesce te slidere, ne kosatju nisa a ako procvile ode variomat i evo troska  :BangHead:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #7 : 04 Studeni, 2010, 17:33:52 »
slideri....

nema kaj drugo bit.



Jedino kaj me cudi je to sto su meni slideri vizualno izgledali kao novi i nakon 20.000km na istom variomatu

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #8 : 04 Studeni, 2010, 17:46:48 »
slideri....

nema kaj drugo bit.



Jedino kaj me cudi je to sto su meni slideri vizualno izgledali kao novi i nakon 20.000km na istom variomatu

Koji variomat si imao, multivar ili top-ov?

ovi slideri koje sam ja skinuo bili su totalno izlizani ne kuzim kako, masina nije prejaka, straznji dio prijenosa mozda radi nesto vece opterecenje zbog produljenja i tvrdjeg federa ali bas toliko ne kuzim.. :BangHead:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #9 : 05 Studeni, 2010, 00:10:17 »
kod minarellija na multivaru je ubrzano trosenje normalno, negdje jako ubrzano, negdje malo manje, treba koristiti polinijeve slidere koji su tvrdji i sporije se trose, jer malossijevi se hoce prebrzo potrositi i probiti pa onda kalota pojede slidere... piaggio multivar ima vece slidere i drukcije vodilice i puno puno je kvalitetniji po tom pitanju... za minarelli ima multivar od overrangea koji je isti kao od piaggia, dakle puno bolja stvar od obicnog multivara.

vozi dok ide  :dontknow:

polinijev speed control ima identicno rjesenje, ali su ipak vodilice bolje napravljene kao i sami slideri...


meni je dojadilo zveketanje u leru sa multivarom zbog potrosenih vodilica pa sam nabavio topov variomat koji ima obradu na razini tvornicke, iako nemam vise problema sa neugodnim zvukovima koji mogu dolaziti iz variomata rolice mi ne traju bas dugo iako kanali ne mogu biti u boljem stanju, sad ne znam da li je to zbog male dimenzije rolica, ali rolice mi nikada nisu dugo trajale  :dontknow:  ne znam sto najvise ubija te rolice da dobiju bridove, valjda nelinearna pomicna polutka koja zadrzi promjenu prijenosa u jednom trenutku i onda naglo popusti  :dontknow:


« Zadnja izmjena: 05 Studeni, 2010, 00:11:52 SlowRider »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi Multivar poderan nakon 6500 km??
« Odgovori #10 : 05 Studeni, 2010, 00:12:58 »
Koji variomat si imao, multivar ili top-ov?

multivar2000 za piaggio