Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: MALOSSI SPORT 70cc  (Posjeta: 21265 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #20 : 03 Listopad, 2007, 13:33:29 »
mozes stavit oboje odjednom, al tokom razrade stavi teze rolice i mekse federe kuplunga da ga ne ubijas odma na pocetku.

uz malossi gus najbolje ide malossi replica spuh. odnosno ide vecina base spulja tipa ZX, RR, Replica, Yasuni Z,R, Arrow...

da te pitam koji karb imas gore?? ako je 12, nemoj ni slucajno stavljat kit dok ne nabavis minimalno 17.5 PHBG (dizna 74-75 sa serijskim boxom), ili 17.5 PHVA (dizna cca 76 sa serijskim boxom.)

krajnja bi ti po satu bila nekih 100-110, al bi dobio puuuno ubrzanja.  :icon_thumright:

da ti odma napomenem na tu kilometrazu koju imas bilo bi pozeljno promjenit lezajeve i smerenige, remen takodjer.  :headbang:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #21 : 03 Listopad, 2007, 13:34:53 »
MOZE JEDAN UPIT
IMAM NEG MC3 I 15000 KM IZA NJEGA
MOTOR DOST DOBRO U BRZAVA I U STARTU SE JOS DOBRO NOSI SA NOVIM SKUTERIMA ALI MI JE PAL KRAJNJA BRZINA.
PO SATU KOJI JE DOSTA TOCAN ISAO JE 80 A SAD OKO 75.
POSTO CESTO VOZIM VAN GRADA UBIJAJU ME KAMIONI KOJI ME ZAOBILAZE.
ZA STAVLJANJE GUSA SAM SE ODLUCIO ZBOG NJEGOVE TRAJNOSTI.
A ZANIMA ME KOJI ISPUH NAJBOLJE ODGOVARA UZ NJEGA? I KOLIKA BI BILA KRAJNJA BRZINA SA ISPUHOM I KITOM?
I DALI TO MOGU STAVITI SVE OD JEDNOM ILI MORAM PRVO RAZRADITI KIT PA ONDA ISPUH STAVITI?

HVALA UNAPRIJED

Mislim da ti je remen potrosen. Najlakse mozes provjeriti da ga izmjeris... ili da skines dekl i pogledas ocima samo do kuda je remen ostavljao tragove na variomatu. Ako ima do vrha cca 1cm i vise, onda je remen potrosen.

Offline lokios

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: PIAGGIO NRG MC3
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #22 : 03 Listopad, 2007, 13:48:20 »
i mislo sam odma promjeniti i lezajeve i semeringe

a remenje sam mjenjao i na variomatu i onaj mali na pumpi na 10 000km tak da mislim da bi to jos trebalo valjati

karburator ja na njemu seriski 17,5 ali neznam kolika je dizna

i stavit cu red malossi filter umjesto seriskog

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #23 : 03 Listopad, 2007, 13:51:32 »
uzmi subler i ako ti je remen manji od 17.5mm mozes ga bacit.  :icon_thumright:

serijski karb je 17.5 onda je vjervatno PHVA verzija.  :glasses9:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #24 : 03 Listopad, 2007, 16:24:36 »
Neces bas previse dobiti na krajnjoj brzini stavljanjem kita. Ali ako stavis kit, imat ces dovoljno snage da tjeras dulju getribu s kojom bi dobio dosta na krajnjoj koja ti treba (ako sam dobro shvatio, vozis cesto na prigradskim cestama gdje ti treba brzina).

Base kit, odgovarajuci spuh, 15% dulja getriba - 100+ km/h.

Offline lokios

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: PIAGGIO NRG MC3
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #25 : 03 Listopad, 2007, 16:37:33 »
koju preporucas da uzmem

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #26 : 03 Listopad, 2007, 16:39:48 »
koju preporucas da uzmem

Getribu? Recimo, Stage6, jer ona dolazi vec uprešana i sam ju možes lagano staviti. A ako pitas koliko dugu - ne preko 15%.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #27 : 03 Listopad, 2007, 16:46:30 »
koju preporucas da uzmem

Getribu? Recimo, Stage6, jer ona dolazi vec uprešana i sam ju možes lagano staviti. A ako pitas koliko dugu - ne preko 15%.

ee

cist info

recimo sa seriskom getribom ide 90, i stavi se 15% duza, jel to znaci da se krajnja povecava za 15% tj. 13,5 po satu = 103 po satu

hm..??
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #28 : 03 Listopad, 2007, 17:39:14 »
sa seriskom getribom ide 90, i stavi se 15% duza, jel to znaci da se krajnja povecava za 15% tj. 13,5 po satu = 103 po satu

hm..??

Ako imas iste okretaje i remen u istom polozaju na variu/polutkama - da. Ukoliko to nije slucaj nego je brzina manja, znaci da motor nema dovoljno snage da izgura remen u taj polozaj i to je znak da si pretjerao sa duljinom getribe.

Offline corleone

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • IMPERARE SIBI MAXIMUM IMPERIUM EST
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER 50
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #29 : 03 Listopad, 2007, 17:47:48 »
ima li jos ko iskustva u vezi moje teme...gusa...ne bi trebalo zaribati bez povoda,zar ne?
CORLEONE

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #30 : 03 Listopad, 2007, 17:54:04 »
sa seriskom getribom ide 90, i stavi se 15% duza, jel to znaci da se krajnja povecava za 15% tj. 13,5 po satu = 103 po satu

hm..??

Ako imas iste okretaje i remen u istom polozaju na variu/polutkama - da. Ukoliko to nije slucaj nego je brzina manja, znaci da motor nema dovoljno snage da izgura remen u taj polozaj i to je znak da si pretjerao sa duljinom getribe.

pa da to sam mislio ono teoretski :icon_thumright:

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #31 : 03 Listopad, 2007, 17:59:20 »
ima li jos ko iskustva u vezi moje teme...gusa...ne bi trebalo zaribati bez povoda,zar ne?

Nikad, ali bas nikad niti jedan kit jos nije zaribao bez povoda. E sad, sto je bio povod to je druga stvar...  ;D


Ako je motor pravilno razradjen, ako je gore posteni karb koji je dobro postelan, ako se koristi dobro ulje i u dobrom omjeru i motor ne tjera u okretaje na hladno, onda moze riknut samo ako je neka tvornicka greska u pitanju.


Ali...
...ja bi (skoro) uvijek preporucio MHR Repliku prije Malossi gusa osim ako nije neophodno sa kitom napraviti 50000+km jer je kit trajan, nesto jaci (ali i dalje to nije pravi midrace, barem ne dok ga se ne preradi), lakse se hladi jer je od aluminija koji preko 5 puta (500%+) brze odvodi temperaturu od gusa i koji isto moze raditi sa spuhovima za base kiteve (iako je sa slabijim midrace spuhovima osjetno jaci) i kojeg zapravo i ne treba razradjivati - dovoljno ga je 2-3 puta zagrijati i ohladiti u leru nakon montaze i eventualno pripaziti prvih 20-30 km da se ne ide full gasom jer se na njemu zapravo cilindar ne razradjuje nego samo karike.
Na strani gusa je niza nabavna cijena, mogucnost reparacije nakon zaribavanja i duza trajnost koja u slucaju lose postelanog karba, nepravilne razrade ili gazenja na hladno moze biti i puuuuuno manja od replike.

E da, za oba kita (a i za TP Trophy ako njega uzmes) su dijelovi lako nabavljivi u HR i tu nebi smjelo biti problema.
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2007, 18:02:15 3alfa3 »

Offline corleone

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • IMPERARE SIBI MAXIMUM IMPERIUM EST
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER 50
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #32 : 03 Listopad, 2007, 19:50:41 »
Sto mislis pod tim "zbog nepravilne razrade"...odma nakon montiranja početi ga klati?

I reci mi da li na replici treba svakih nekoliko tk mijenjati klip,jer ja sam sa gusom mislio dobiti "stavi,odrzavaj,i vozi se bez
zajehancije 20-30 tk"
CORLEONE

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #33 : 03 Listopad, 2007, 23:36:44 »
Sto mislis pod tim "zbog nepravilne razrade"...odma nakon montiranja početi ga klati?

I reci mi da li na replici treba svakih nekoliko tk mijenjati klip,jer ja sam sa gusom mislio dobiti "stavi,odrzavaj,i vozi se bez
zajehancije 20-30 tk"

nemozes ni gus samo stavit i vozit 20tkm, moras na 10-ak t km karike promjenit, a na replici cak i malo ranije, no to ce alfa rec, jel on o tom kitu sve zna.  :headbang:

a ovo "zbog pravile razrade" misli bas na to sto i ti, ako ga kolje odma na pocetku ne zagrijava ga, neradi dobro mjesavinu (premda to sve vrijedi i kad se razradi).  :glasses9:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline corleone

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • IMPERARE SIBI MAXIMUM IMPERIUM EST
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER 50
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #34 : 04 Listopad, 2007, 12:41:50 »
pa ako radi dobro mijesavinu sada valjda ce i onda,ili treba nesto stelati poslije stavljanja kita?a za karike nakon0tk znam
CORLEONE

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #35 : 04 Listopad, 2007, 12:45:04 »
ma joj de ne slusajte palca on kao nesto zna :) heheheheheh :D
sala stari :)

SLUSAJTE GA  :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #36 : 04 Listopad, 2007, 14:22:00 »
ima li jos ko iskustva u vezi moje teme...gusa...ne bi trebalo zaribati bez povoda,zar ne?

Nikad, ali bas nikad niti jedan kit jos nije zaribao bez povoda. E sad, sto je bio povod to je druga stvar...  ;D


Ako je motor pravilno razradjen, ako je gore posteni karb koji je dobro postelan, ako se koristi dobro ulje i u dobrom omjeru i motor ne tjera u okretaje na hladno, onda moze riknut samo ako je neka tvornicka greska u pitanju.


Ali...
...ja bi (skoro) uvijek preporucio MHR Repliku prije Malossi gusa osim ako nije neophodno sa kitom napraviti 50000+km jer je kit trajan, nesto jaci (ali i dalje to nije pravi midrace, barem ne dok ga se ne preradi), lakse se hladi jer je od aluminija koji preko 5 puta (500%+) brze odvodi temperaturu od gusa i koji isto moze raditi sa spuhovima za base kiteve (iako je sa slabijim midrace spuhovima osjetno jaci) i kojeg zapravo i ne treba razradjivati - dovoljno ga je 2-3 puta zagrijati i ohladiti u leru nakon montaze i eventualno pripaziti prvih 20-30 km da se ne ide full gasom jer se na njemu zapravo cilindar ne razradjuje nego samo karike.
Na strani gusa je niza nabavna cijena, mogucnost reparacije nakon zaribavanja i duza trajnost koja u slucaju lose postelanog karba, nepravilne razrade ili gazenja na hladno moze biti i puuuuuno manja od replike.

E da, za oba kita (a i za TP Trophy ako njega uzmes) su dijelovi lako nabavljivi u HR i tu nebi smjelo biti problema.

Racunaj da ce vecini ekipe zacvikati kit, tako da bi ipak preporucio prije gus, manje ce zaliti za potrosenim novcem.
Replica je za one koji se kuze u skutere gdje je sve tip top.


Jos nikada nisam kit tjerao u okretaje na hladno, uvijek zagrijavanje i lagana voznja min. 2 km.
Cesto mi se prolaznici smiju, cude, sto se vozim kao baba kada tek krecem... a kad se zagrije, onda se ja smijem drugima. :evil6:
« Zadnja izmjena: 04 Listopad, 2007, 14:24:36 SlowRider »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #37 : 04 Listopad, 2007, 14:28:20 »
Cesto mi se prolaznici smiju, cude, sto se vozim kao baba kada tek krecem... a kad se zagrije, onda se ja smijem drugima. :evil6:

Trebas vidit mene - obicno krecem na cestu koja ima uspon pa se vozim do 35 km/h i zaobilaze me ko gubavca. Kad se skut nakon par km zagrije, sve to naplatim duplo.  ;D

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #38 : 04 Listopad, 2007, 14:34:27 »
Cesto mi se prolaznici smiju, cude, sto se vozim kao baba kada tek krecem... a kad se zagrije, onda se ja smijem drugima. :evil6:

Trebas vidit mene - obicno krecem na cestu koja ima uspon pa se vozim do 35 km/h i zaobilaze me ko gubavca. Kad se skut nakon par km zagrije, sve to naplatim duplo.  ;D


Mislim da je mhr replica moj sljedeci izbor, upravo zbog prednosti pred gusom. Vidjeti cu kako ce ici sa serijskom getribom, ako nebudem zadovoljan, staviti cu getribu malossi, onda ide kao base kit, ali poslje 70km/h udje u okretaje i poleti.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: MALOSSI SPORT 70cc
« Odgovori #39 : 04 Listopad, 2007, 14:41:18 »
Kad se skut nakon par km zagrije, sve to naplatim duplo.  ;D

lol  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...