Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi variomati za Piaggio 50  (Posjeta: 2507 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Malossi variomati za Piaggio 50
« : 25 Srpanj, 2010, 16:32:01 »
Pozdrav!

Evo gledam da su se pojavili "novi" variomati od malossija. Ovo isto imate i na SIP-u, isti je i tekst, samo su druge cijene  :laughing7: Koja je sad razlika imeđu dobro poznatog Multivara 2000 i ova dva:

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637602000&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_SR50R&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB%3ACAT_ANTRIEB_VARIOMATIK

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637603104&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_SR50R&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB%3ACAT_ANTRIEB_VARIOMATIK

Mislim vrijedili li sačekati još i skupiti još para pa uzeti jedan od ova dva ili uzeti Multivar 2000?
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2010, 17:29:25 SlowRider »

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Malossi variomati
« Odgovori #1 : 25 Srpanj, 2010, 16:44:15 »
ne isplati se cekati,skuplji su nekih 100-200kn od multivara a daju iste performanse :icon_thumright:
mislim da je bolja kvaliteta izradi kod tih mhr,ali nezz koliko ti to igra ulogu ako su perf. iste :dontknow:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Malossi variomati
« Odgovori #2 : 25 Srpanj, 2010, 16:46:00 »
ne isplati se cekati,skuplji su nekih 100-200kn od multivara a daju iste performanse :icon_thumright:
mislim da je bolja kvaliteta izradi kod tih mhr,ali nezz koliko ti to igra ulogu ako su perf. iste :dontknow:

siguran si da daju iste performanse? a koja je razlika između ova 2 gore. na slici su isti, drugi je naziv, ista je cijena?? a ne znam citam evo sad neke teme kako je kod multivara slaba izrada, brzo se potroše klizači i to pa ne znam...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #3 : 25 Srpanj, 2010, 17:33:00 »
to su dobri variomati, kako po performansama tako po kvaliteti. Ali opet bi bilo pozeljno ugladiti kanale od rolica finim smirglom i vodilice po kojima idu klizaci variomata.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #4 : 25 Srpanj, 2010, 17:40:19 »
to su dobri variomati, kako po performansama tako po kvaliteti. Ali opet bi bilo pozeljno ugladiti kanale od rolica finim smirglom i vodilice po kojima idu klizaci variomata.


bolji od multivara 2000?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #5 : 25 Srpanj, 2010, 17:44:46 »
Ne sjecam se tocno detalja, ali ovaj MHR je mrvicu bolji na odredjenom podrucju jer ima manju oscilaciju okretaja, a za ovaj mhr v2008  :dontknow:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #6 : 25 Srpanj, 2010, 18:00:07 »
a tu im je negdje cijena, čak je ovaj skuplji za 6 centa  :laughing7:  a vidiš šta piše za V2008 da je to ustvari nova verzija multivara 2000. i šta sad?? šta kupiti?

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #7 : 25 Srpanj, 2010, 18:14:34 »
Multivar 2000, nemas neki setup tako da ce biti ok!  :icon_thumright:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #8 : 25 Srpanj, 2010, 19:55:28 »
ja sam naručio multivar mhr v2008 stiže mi ovaj tjedan pa vas obavjestim kakav je  :icon_thumright: ak neko oče i ima alat za stopirat variomat i zvono-kvačilo možemo to zajedno složit

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #9 : 25 Srpanj, 2010, 20:02:31 »
ma to je sve isto, multivar i mhr samo su stavili ljubičasti feder i dve garniture rolica i to je to..

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #10 : 25 Srpanj, 2010, 20:08:27 »
ovaj mhr v2008 je drukčiji što se tiče završne obrade tj ima bolju završnu obradu i ima veči hub diameter sa 20-22mm i što rezultira sa manje trenja i poboljšano mijenjanje brzina ja sam dao 80 eura za njega tih 100-200 kn mi niš ne znači ako je i malo bolji od starog multivara

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #11 : 25 Srpanj, 2010, 20:10:50 »
pa mhr je i inače drukčiji od multivara 2000, i dalje ne mislim da su izbacili nešto novo nego samo varijantu prijašnjih proizvoda..

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #12 : 25 Srpanj, 2010, 20:17:22 »
hajde funky kad ga stavis onda javi u ovu temu kakav je. ne znam da li da kupim multivar 2000 ili jos da stedim i kupim mhr... malo prije mi kazu na jednom italijanskom forumu da su ova 2 variomata beskorisni na serijali, tj. da su za 70 ccm.  :dontknow:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #13 : 25 Srpanj, 2010, 20:49:43 »
ma ti mhr i stari 2000 multivari su skoro isti k tak da nema veze kaj kupiš ja sam uzeo mhr v2008,kevlar,deltu+wingbell al planiram kroz mjesec dva malossi repliku 70cc kupit pa onda rhq radilicu i 19mhr carb budem po malo dijelove kupovo pa ču mašinu složit odjedamput a ovaj prijenos če bit na serijali do tad ak ne planiraš stavljat kit gore onda uzmi obični multivar ili bolje si uzmi auspuh neki prije multivara to če ti više pomoč ,ja sam se preporodio kad sam stavio recorda totalno drugi motor  :icon_thumright:

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #14 : 25 Srpanj, 2010, 20:54:22 »
Ja imam taj v ali nikad nisam imao multivar 2000 pa  :dontknow: razliku.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #15 : 25 Srpanj, 2010, 21:33:14 »
fora je u tome da variomat ne prebacuje brzine nego je napravljen da daje skuteru linearno ubrzanje

ja sam uvijek za kupovinu novih izuma i novije tehnologije pa ako je v2008 bolji za 1% od ovog multivara 2000 imaš ga razlog kupiti

po meni funkyzg će imati jedan od ljepših setupova ako ostvari napisano
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #16 : 25 Srpanj, 2010, 23:09:03 »
Uglavnom dobar su odabir oba variomata, a da ne otvaram novu temu, šta je sa ostalim variomatima tipa: Stage 6, Polini, Hebo, Motorforce, Doppler? Koji najbolje paše na Piaggio mašinu? Ovamo na italijanskom Aprilia forumu mi kažu Stage 6...

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #17 : 25 Srpanj, 2010, 23:13:21 »
pogledaj polini speed control,ima bolju zavrsnu obradu od multivara i sto sam primjetio duplo mi vise polini cuva rolice nego ser. vario... :icon_thumright:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Malossi variomati za Piaggio 50
« Odgovori #18 : 25 Srpanj, 2010, 23:32:06 »
vozio sam multivar nekih 7-8tkm

hrapavi multivar, prve role sam mjenjao nakon 5tkm, samo zato jer sam htio probat teze

potrosile su se nista

ne znam po cem je polini bolje kvalitete

nakon tih 8tkm multivar je izgledao kao nov, slikano kad sam ga odlucio prodat, kad se fino prebrise uopće se ne vidi da se remen vozao po njemu, ovako je izgledao i prvog dana izvađen iz one kutije



dalje, multivar za bb ima glatke kanale da ne mogu biti glađi, speed control za vxa ima hrapave kanale, nista kvalitetnije ne izgleda, samo pristojnije zbog semeringa

dalje polini speed control za minarelli koji sam vidio, pored ovog mog multivara sa 50ke je izgledao kao groblje, ploca istrosena, kanali nikakvi

il sam ja imao srece, il ljudi se ne znaju odnositi prema dijelovima, pa to ubrzo ne lici na nista, a onda je najlakse reci to ne valja, smece je
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2010, 23:34:42 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...