Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gusenje pezoa sf2... help  (Posjeta: 4762 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #20 : 11 Srpanj, 2010, 12:38:12 »
ma ne 53, to mi je samo za probu, uzet cu 64 jer nema 65, a ionako ih nigdje ne mogu nac nego u jednom ducanu di ih imaju najvise.

a nije fus ako ce ta metoda radit, vidjet cu kako mi pita kad stavim novu diznu, cak sam cuo da se mozda moze samo tunel skinut i da je vec blizu postelano.

nego mene zanima jedna stvar, postoji jedan srafcic koji ne izgleda kao obicni, okrugao je i sa jedne strane je zarezan (uz sraf za stelanje lera) koji ide 1-2mm van i unutra kad se srafa, to sam probao kad sam prao karb, on mora bit za stelanje smjese, jedino je pitanje da li on uopce radi. citao sam malo na netu da je kad se zasrafljuje zatvaranje zraka a kad se odsrafljuje otvaranje.  :dontknow:

bilo kako bilo odlucan sam to napravit jer 50 je stvarno premala dizna ova original, sutra idem po 64 i bacam se na posao, nadam se da cu uspjet postelat a da pritom necu bezveze razbusit i razrezat pola toga...  :toothy9:

necu ni razmisljat koliko dodje novi airbox za pezoa jer gledam da mi skut izgleda dobro i nikad ne fusarim pa ne bih da ga moram kasnije krpat. :icon_biggrin:

hvala na pomoci i strpljenju.

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #21 : 11 Srpanj, 2010, 13:03:56 »
ma nema frke  :icon_thumright: ako si nasao diznu 64 jos bolje,cak bi mozda bilo taman samo skidanjem tunela s tom diznom,probaj pa ce s vidjet

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #22 : 13 Srpanj, 2010, 12:09:09 »
evo radovi na pezou su gotovi, jucer sam se malo zezao sa stelanjem karba da to ide kako treba.

stavio sam dellorto diznu u originalni karburator tako sto sam skratio stupic u karbu sa pilom za zeljezo i onda ga brusio po potrebi turpijom tako da dizna dodje do kraja. inace sam picajzla i ne volim fusarit, a moram priznat kako je ovo ispalo dosta dobro. bojao sam se da nesto ne zeznem pa sam brusio pomalo, onda prvo zasrafio originalnu diznu jer ju je lakse centrirat kad je pocetak navoja obrusen, pa onda dellorto.

odmah sam skinuo tunel do airboxa i stavio malossi red sponge, ali izgleda da mu je to bilo malo previse zraka pa sam vratio originalni filter. moram priznat da je velika razlika izmedju red spongea i obicnog filtera u protocnosti. sa red spongeom se gusio zesce, a sa originalnim povremeno.

onda sam isao sa finim stelanjem i suprotno misljenjima koje sam cuo, gurtner karb se da stelat, postoji mali vijak lijevo dolje od vijka za stelanje lera, okretanje vijka u smjeru kazaljke na satu je zatvaranje zraka, a obrnuto je otvaranje.
mozda ovo nekome zvuci kao da sam otkrio toplu vodu, ali gdje god sam trazio na forumima svi kazu da ne postoji taj vijak. buduci da sam ja amater sto se skutera i motora tice tek kad sam oprao karb koji je izvana bio jako prljav i zamascen jer mi je prije malo pustalo ulje kroz spoj na cijevi od rezervoara sam vidio da se taj vijak zapravo vrti  :happy3:

dakle kad sam stavio originalni filter gore, jos se malo gusio poslije vecih razina gasa, okrenuo sam taj vijak tako da zatvorim zrak za 3 zuba i mogu rec da sam prezadovoljan, isao sam nesto obavit i testirao to na malo duzoj voznji.

odziv na gas je puno bolji, a kretanje sa semafora... skuter doslovno cupa do 50 kmh (vjerojatno smijesno onima koji imaju 70cc kit), poslije do 80 ide onako konstantnim ubrzanjem. max brzina je bez vjetra po ravnom 90, sad koliko laze u to ne ulazim.

primijetio sam i neke druge promjene otkad sam stavio vecu diznu, recimo ispuh mi manje smrdi, paljenje je puno lakse.

iscrpna analiza....  :icon_biggrin:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #23 : 13 Srpanj, 2010, 12:21:00 »
vazno da si nasao rjesenje problema

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #24 : 13 Srpanj, 2010, 13:49:28 »
to je to  :icon_thumright:

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #25 : 13 Srpanj, 2010, 16:57:31 »
 :klanj: svaka ti cast momak, otvorio si temu sa problemom i kada si ga konacno rijesio (sam se snasao) vratio si se ovdje da to podjelis s nama, da nam objasnis kako si to uradio, nisi kao drugi, uopce ne kazu da su rijesili problem, a i ako se jave to bude: "Snasao sam se, moze lock" jos jednom hvala :falafala:
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #26 : 13 Srpanj, 2010, 23:09:40 »
ma nema beda, znam koliko sam ja stvari nasao na forumima zahvaljujuci onima koji su postali, pa tome forum i sluzi.

osim toga ako sam vec otvorio temu red je da napisem rjesenje ako do njega dodjem jer su i drugi pridonijeli da se problem rijesi...