Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nitro razrjedjivac  (Posjeta: 11715 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #40 : 14 Srpanj, 2010, 16:31:06 »
nevjerovatno koliko debila ima ovdje na forumu

sta imas javljat, dovoljno sto si se javio da ides probat :omfg:
taj sam

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #41 : 14 Srpanj, 2010, 16:44:24 »
 ::) :rofll: ako vas baš zanima, moj prijatelj je stavio kerozina u skuter, bolje nije išo samo se čulo neko lupkanje u mašini
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #42 : 14 Srpanj, 2010, 16:47:52 »
da zakljucimo....


nitro na skuteru porez na budale  :notworthy:

ocete divljat kupite jaci motor a nemojte od skutera raketu radit jer cete sam nes razj***t i posle ce vam bit zao :dontknow:
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #43 : 14 Srpanj, 2010, 16:56:26 »
Ekipa iz županje prije neki 5 godina je radila neke eksperimente s nekim medicinskim plinom, a možda je to bio samo čisti kisik, uglavnom nabrijani skuteri+ taj plin kad ga odvrne ide puno bolje i brže, samo rezultat je bio otopljeni klipovi nakon par km vožnje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #44 : 14 Srpanj, 2010, 18:30:40 »
neznam .. ja sam samo probao... i ne kazem da ne skodi jer znam da skodimotoru i kao sta sam vec rekao mototu nije potrebno stavljati nitro razrijeđivača...
a vi se odma vrijeđate itd...  :nono:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #45 : 14 Srpanj, 2010, 18:35:30 »
Ne bih se voli igrat s time...ulij kerozina odma ili spreja kao moj prijatelj koji je s automatikom letio preko 100...pa mu je svječica iskočila van, probila rezeorvar, klip se raspao i on po susjedovoj ogradi ko mačak
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #46 : 15 Srpanj, 2010, 07:49:26 »
Ne bih se voli igrat s time...ulij kerozina odma ili spreja kao moj prijatelj koji je s automatikom letio preko 100...pa mu je svječica iskočila van, probila rezeorvar, klip se raspao i on po susjedovoj ogradi ko mačak
Ako si to vidio i mjerio s nečim brzinu koliko ide onda vjerujem
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #47 : 15 Srpanj, 2010, 08:17:15 »
Ekipa iz županje prije neki 5 godina je radila neke eksperimente s nekim medicinskim plinom, a možda je to bio samo čisti kisik, uglavnom nabrijani skuteri+ taj plin kad ga odvrne ide puno bolje i brže, samo rezultat je bio otopljeni klipovi nakon par km vožnje
kisik jako osiromaši smjesu i daje visoku temperaturu, motor radi dobro kratko vrijeme i onda se pregrije..

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #48 : 15 Srpanj, 2010, 09:40:21 »
kisik jako osiromaši smjesu i daje visoku temperaturu, motor radi dobro kratko vrijeme i onda se pregrije..
to onda mora biti to, al skuteri su puno bolje išli, iako krajnje neisplatno klip žrtvovat zbog par minuta veselja
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #49 : 15 Srpanj, 2010, 10:48:26 »
e ljudi evo probao sam skroz isprazniti rezervar...
i pokusao sam staviti ovu smijesu... na mojih 5.5 litara rezervara sam stavio...
1 litru goriva
 jedan čep ulja Husqvarna
i 1 deci univerzalnog nitrko razrijeđivača ....

i oisao sam probat....
i motor je stvarno dosta bolje ubrzavao...
i vozio sam se 15 minuta bez prekida ...
i sada.... isao sam pogledati cilindar i karike i klip.....

i skinuo sam cilindar i glavu...i stvarno nista nije bilo... sve je kao novo ...posto sam upravo tek razrafio svoj polini sport.... jos uvijek je bez riseva ,i karikama nista nije bilo i sve je u redu...

Ali jos uvijek i ja mislim da nije potrebno takvu smijesu radit.... jer bi nakon duze voznje zaribao ....
i ako tko hoce  malo bolje ubrzanje neka stavi samo deci na 5 litar.... najvise...i po meni nista nece biti....  :icon_thumright:

ovo sam tek sad vidio... ja ne vjerujem... di je wonderkid?

 :omfg: :omfg: :omfg: :omfg: :omfg: :omfg: :omfg: :omfg: :omfg: :omfg: :omfg: :omfg: :omfg:
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #50 : 15 Srpanj, 2010, 12:52:00 »

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #51 : 15 Srpanj, 2010, 13:28:51 »
vec sam ja bio tu ;D ;D

 :toothy3: :toothy3: :toothy3:


koji su to talenti...  8)
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #52 : 15 Srpanj, 2010, 19:50:32 »
kisik jako osiromaši smjesu i daje visoku temperaturu, motor radi dobro kratko vrijeme i onda se pregrije..

Dizna 15 brojeva veća i da vidiš veselja.  :laughing7:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #53 : 15 Srpanj, 2010, 20:57:29 »
Dizna 15 brojeva veća i da vidiš veselja.  :laughing7:
al problem onda kad nema kisika, a oni su na ventilu odvraćali kisik i znam da je taj jedan imo race setup i odvrnio previše bara pa explodiralo nešta u mašini a neznam točno šta, uglavnom puklo je ko big bang
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #54 : 15 Srpanj, 2010, 23:18:59 »
Plin za smijanje, plin protiv bolova kod zubara, n2o ili ti popularni nitro. Jedina razlika između automotive nitra i medicinskog je dodatak u automotive koji spriječava ljude da ga zlorabe kao što smo to mi radili.
Naime, automotiv nitro ima dodatak kako bi znao da instalacija pušta, tj. da budem točniji, ima jaki miris ako pusti instalacija u autu. No ja i moja ekipa smo nabavili medicinski za naše aute, daleko jeftiniji i sponzoriran od strane dragog HZZOa. :icon_biggrin:


Osobno sam "pucao" 75ks na motor od 135ks, sasvim dovoljno u auteku od 900kg.  :laughing7:

Evo da vidiš kako to izgleda:









Sad da se vratim na tvoj post. Nitro se ispucava pri 1700bara minimuma, idealno oko 1900 a boca kad je puna onda ide do 2050bar. Boce od po 5, 7.5 ili 10kg.
Naravno, moja ekipa je imala 2 x 25kg boce u autu slaganom za 402 ravno. No to je sasvim druga priča.

Sam nitro NIJE eksplozivan, ne gori, i u malim količinama NIJE štetan. Posljedica ubrzigavanja nitra je oslobađanje dodatne molekule kisika iz kemijskog spoja n2o tako da na auspuh ide samo dušik (uz ostale nusprodukte izgaranja goriva).
Naravno, ono što se želi dobiti je:
- hlađenje cilindra
- više smjese u cilindru
- više snage  :icon_biggrin:

Nitro u manjim količinama NE šteti autu jer hladi ventile, klip i cilindar no u većim količinama je problematičan iz jednog jedinog razloga a to je činjenica da nitro ne daje konje toliko koliko daje MOMENT a zna se da moment ubrzava auto dok konjska snaga omogučuje veći top speed. Direktno vezano na to je činjenica da MOMENT trga klipnjače i tako si ekipa ubija aute. Obično klipnjača popusti prva i klip napravi kaos.

Sa novim elektronikama se to regulira ili preko dodatnih modula kao što sam ja imao ili preko standalon ECUa tipa VEMS, Megasquirt, sybele, motec ili tako dalje. Dakle, elektronika upravlja solenoidima koji se ugrađuju na lošije sisteme ili pulsoidama koje koristi WON aka "wizards of nos". NOS kao firma je razvikana no u PRO instalacijama se u 90% slučaja koristi baš WON, taj sistem sam imao i ja, sa minimax kontrolerom koji je progresivno kontrolirao onaj početni šut kako se klipnjače nebi spigale.

Inače, u pro drag utrkama se koristi nitrometan kao pogonsko gorivo VRLO VRLO visoke kalorijske vrijednosti i eksplozivnosti. Zašto to pišem? Zato što u takvim aplikacijama nitro hladi motor i omogučava početni spool motora i turbine prije drag utrke.

Bla, ima toga gro još a problem je što ljudi apsolutno ne razumiju što nitro je, kako se koristi i što se s njim dobije. Nažalost, naslušao sam se takvih gluposti da se mogu dugo dugo vremena smijati. Al ajde, nitko se nije rodio pametan.  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 16 Srpanj, 2010, 00:32:22 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #55 : 15 Srpanj, 2010, 23:24:25 »
Ekipa iz županje prije neki 5 godina je radila neke eksperimente s nekim medicinskim plinom, a možda je to bio samo čisti kisik, uglavnom nabrijani skuteri+ taj plin kad ga odvrne ide puno bolje i brže, samo rezultat je bio otopljeni klipovi nakon par km vožnje

znas da ti iz zupanje nikad nisu bili cisti

ivkulja i co.  :toothy12: :toothy12:

bio je onaj nesupjeli pokusaj stavljanja nitra na akrosa (ak se ne varam)  :toothy12: :toothy12: :toothy12:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #56 : 16 Srpanj, 2010, 00:15:59 »
Giz super si pojasnio te stvari, nije mi bilo jasno baš zašto kad bude puno nitra sve ode u Kur** a nitro hladi pa sam mislio ako ga bude previše da napravi veliku exploziju u cilindru dovoljnu da razjebe mašinu
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #57 : 16 Srpanj, 2010, 00:24:11 »
Smjesa u 14.7:1 omjeru nije eksplozivna već izgara kontrolirano, čim je siromašnija to je podložnija detoniranju, samim time se motor raspada jer nije predviđen za takav rad. Dizeli pak jesu po nekom principu al to je sasvim druga priča.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #58 : 16 Srpanj, 2010, 00:29:47 »
Divim se Giz-ovom znanju  :notworthy:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: nitro razrjedjivac
« Odgovori #59 : 16 Srpanj, 2010, 00:30:55 »
Radije plati pivu.  :laughing7:



Evo, tu se jako dobro vidi kako pulsoida od WONa radi. Dakle, nije stalno otvorena kao kod ostalih već pulsira prema okretajima motora kako bi motor stalno dobio idealnu smjesu.



Ovaj ima isti kontroler kao što sam ja imao. Vidi se kako postupno pojačava smjesu da se nebi motor oštetio.



A tu se jako dobro vidi kako kontroler regulira količinu nitra. Primjetite na početku kako se mlaz širi i skuplja.



A evo i ogromne razlike da se vidi koliko nitro igra ulogu.
Prvi run bez nitra, u drugom 125ks nitra.  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 16 Srpanj, 2010, 00:48:02 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"