Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: alnaser/bendix kick start NRG  (Posjeta: 4719 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
alnaser/bendix kick start NRG
« : 13 Lipanj, 2010, 20:50:15 »
dakle slažem jednog nrg-a sad bi na tehnički trebao ići i sve je složeno osim tog kick starta pa neznam dal će čovjeka pustiti ako može samo na kurblu upaliti...???

-prvo sam stavio novi/polovni bendix kojeg sam nabavio ali s njim je na pritisak kick starta užasno cvilio..pa sam pomislio da je alnaser u pitanju,njega sam skinuo rastavio podmazao i očistio,četkice su dobre ima ih više od pola...
-kasnije sam skužio da na tom novom bendixu onaj zubčanik koji sjeda na alnaser ima jako plitke i uske zazore i da ne hvata alnaser pa sam sa svog runnera prebacio bendix..
-sa runnerovim bendixom također neće upaliti,ne cvili nego samo zuji,skinuo deklo stavio šarafciget na bendix i probao upaliti okreće alnaser bendix ali ga ne diže do položaja koji bi zakrenuo/pokrenuo radilicu???

namam više ideje di bi mogao biti problem,jedino još nisam probao akumulator sa runnera staviti,ali sve radi na nrg-u svijetla ,pokazivači smjera,pali na kurblu na zub....
-šta da pogledam i napravim-hvala na pomoći
« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2010, 15:33:34 nostra »
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: alnaser/bendix kick start NRG
« Odgovori #1 : 14 Lipanj, 2010, 15:36:05 »
alo ljudi ,pa šta nitko nezna guknut riječ dvije oko tog alnasera,bendixa i kick starta,koji bi mogao biti razlog da se bendix ne penje do kraja da upali skuter???(bendix je ispravan na runneru radi bez jeb**mti)
razguliiii

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: alnaser/bendix kick start NRG
« Odgovori #2 : 14 Lipanj, 2010, 15:40:47 »
ako na runneru radi bez greske, a na nrg ne moze dohvatit remenicu znaci da vjerovatno nije to ta remenica :laughing7:

-prvo sam stavio novi/polovni bendix kojeg sam nabavio ali s njim je na pritisak kick starta užasno cvilio..
kakve veze ima kick sa bendixom :drunken_smilie:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: alnaser/bendix kick start NRG
« Odgovori #3 : 14 Lipanj, 2010, 15:45:21 »
ako na runneru radi bez greske, a na nrg ne moze dohvatit remenicu znaci da vjerovatno nije to ta remenica :laughing7:kakve veze ima kick sa bendixom :drunken_smilie:
-kad sam palio prije zadnje zamjene bendixa skuter na tipku onda je cvilio kao da kolješ krme,jel sada jasnije,a taj bendix ima zubce koji idu na alnaser zglodane totalno,jbga kupio sam a da nisam odmah provjerio i sad mogu taj bendix u smeće baciti,jer mi neće s njim ni na runneru pokrenuti skuter....

blokovi su isti,bendixe sam mjenjao iz nrg-a tog i na mom runneru više puta i paše sve s jednog na drugi...
razguliiii

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: alnaser/bendix kick start NRG
« Odgovori #4 : 14 Lipanj, 2010, 15:45:45 »
teoretski moze zezat, ali kladio bi se da ce proci

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: alnaser/bendix kick start NRG
« Odgovori #5 : 14 Lipanj, 2010, 15:49:02 »
-kad sam palio prije zadnje zamjene bendixa skuter na tipku onda je cvilio kao da kolješ krme,jel sada jasnije,a taj bendix ima zubce koji idu na alnaser zglodane totalno,jbga kupio sam a da nisam odmah provjerio i sad mogu taj bendix u smeće baciti,jer mi neće s njim ni na runneru pokrenuti skuter....

blokovi su isti,bendixe sam mjenjao iz nrg-a tog i na mom runneru više puta i paše sve s jednog na drugi...
bas to....i kako onda ne moze bendix dohvatit remenicu :icon_scratch: :drunken_smilie: :dontknow:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: alnaser/bendix kick start NRG
« Odgovori #6 : 14 Lipanj, 2010, 16:06:14 »
zbilja mi je ideja ponestalo,sad je bendix koji radi unutra,nema cviljenja,nego samo onako zuji kad je tipka pritisnuta,danas ću probat ovaj novi akumulator iz runnera prebaciti na nrg pa se nadam da je do toga...
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: alnaser/bendix kick start NRG
« Odgovori #7 : 14 Lipanj, 2010, 21:24:04 »
evo bio kolega koji se puno više kuži i sve,akumulator dobar,bendix dobar,jedini zaključak je da alnaser pre slabo vrti pa ću probati s jednog runnera koji mi u dvorištu stoji prebaciti njegov alnaser...
-jel se može ovaj alnaser od nrg-a ikako složiti i kome da ga nosim?električaru nekom ili?
-još jedno pitanje pošto sam kupio taj polovni bendix a nisam provjerio taj zubčanik na bendixu koji nasjeda na alnaser(zubi su bendixu poderani u pola pa nemože hvatati)-jel tu postoji mogučnost da zubčanik sa starog strganog bendixa prebacim na ovaj koji radi ali ima razjebane zubce....(stari sam već rastavio)
razguliiii