Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?  (Posjeta: 1040 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« : 09 Lipanj, 2010, 19:48:31 »
evo, ovo bi mi trebalo prevesti
ja dok si idem provodit, pol toga sj**** i nemam pojma onda o cemu je rijec tocno

Citat:
forks have been removed from bike,top of forks where they clamp is a white nylon cap.does this come off to top up oil in forks?.in the diagram i have showing view of parts,there is no such cap.just an allen key cap which when removed looks like it release the top spring?are there different stantions,piaggio use on the 500.someone mentions on forum,fill up fork legs before you put the new seals in.in the gap where seals fit..how many days will it take to fill as oil is not moveing in the one fork i am repairing....many thanks russell

That plastic cap presses in to reveal a circlip (takes some doing!). Remove that and the cap comes off to reveal the allen cap.
If you depress the forks the oil can be put in through the seal gap or through the drain bolt at the bottom, but again it's a slow job. I used an old syringe that came with a printer ink refill kit.

how far down is the allen cap as i put a thin screwdriver down the hole i drilled it went in a long way into the fork tube.if i take a photo how can i upload it on here? now i have drilled it can i buy a new one? is it there as a seal to stop air leaking? i have removed old seals dug them out.underneath seal is i washer then the metal of the lower fork.are there any other seals manythanks russell

500 evo owners read daves comment 1st if dismantling forks. DONT do what i did drill holes in the top nylon cap.the only way to get cap out is what dave said push cap into top of leg to remove hidden circlip.all that holds the fork spring in is an inch long cap or plug,that is fitted into top of fork held in by a wire surclip.

ukratko, u tekstu je objasnjeno kako rastavit moj tip vilica s tim nekim plasticnim sranjem na vrhu
..::4T Powaa::..

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« Odgovori #1 : 09 Lipanj, 2010, 20:25:16 »
google translator ako ti nesto nije jasno

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« Odgovori #2 : 09 Lipanj, 2010, 20:33:26 »
haha
vidim vec si se bacio na posao sa vilicama od nesrece  ::)
taj sam

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« Odgovori #3 : 09 Lipanj, 2010, 20:48:39 »
google translator ako ti nesto nije jasno

ajd probaj bas to u google translator stavit i vidi onaj prijevod
nema smisla nikakvog
..::4T Powaa::..

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« Odgovori #4 : 09 Lipanj, 2010, 20:49:10 »
haha
vidim vec si se bacio na posao sa vilicama od nesrece  ::)

zasto ovaj smajlić?
..::4T Powaa::..

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« Odgovori #5 : 09 Lipanj, 2010, 20:55:28 »
a to je netko ovako pisao,pa ima neki sleng koji translator ne moze prepoznati,inace solidno prevodi

Offline pixa.93

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 900
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: na glavi u svakom momentu
Odg: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« Odgovori #6 : 09 Lipanj, 2010, 20:56:51 »
evo ovo kaze onaj u google transalteu

vilice su uklonjene sa bicikla, vrha vilice gdje su spona je bijele plastike cap.does ovu otpasti na vrh gore ulje u vilice?. u dijagramu imam prikazuje pogled na dijelove, ne postoji takva cap.just Allen ključ kapa koja ako se uklanja izgleda kao da je puštanje na vrh proljeća? jesu li različiti stantions, Piaggio koristite na 500.someone spominje na forumu, napuniti vilica nogu prije nego što stavite novi pečati in.in prazninu gdje pečata stati .. kako koliko dana će se ispuniti što je nafta nije moveing u jednog tanjura ja sam za popravak .... mnogo hvala russell

Taj plastični poklopac pritišće u da bi se otkrilo obrubom i steznim prstenom (traje nekih radiš!). Uklonite poklopac i da ispada da bi se otkrilo Allen kapu.
Ako pritisnuti viljuške ulje možete staviti u preko pečata jaz ili kroz odvod vijak na dnu, ali opet je spor posao. Koristio sam stara šprica koje ste dobili s pisačem refil tinte kit.

koliko daleko dolje je kapa Allen kao ja staviti tanki odvijač rupa izbušena ja je otišao na dug put u tanjura tube.if ja uzeti sliku kako mogu uploadati na ovdje? sada sam izbušio ga mogu kupiti novi? Da li je tamo kao pečat da se zaustavi zrak curi? sam uklonio stare pečate ih iskopali out.underneath pecat i onda pranje metalnih donje fork.are li neki drugi brtve manythanks russell

500 evo pročitajte vlasnika Daves komentirajte 1. ako je demontaža vilice. DONT učiniti ono što ja je rupa u gornjem najlona cap.the jedini način da biste dobili vanjska strana kapa je ono što je rekao Dave push kapu na vrhu noge za uklanjanje skrivenih circlip.all koji drži vilica u proljeće je inčni duga kapu ili utikač, koja je uklopljena u vrhu vilica održava u koje žice surclip
nigdar ni bilo da nekak ni bilo i nigdar nece bit da nekak nece bit

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« Odgovori #7 : 09 Lipanj, 2010, 20:59:09 »
a to je netko ovako pisao,pa ima neki sleng koji translator ne moze prepoznati,inace solidno prevodi

da ,to je lik na forumu jednom napisao kako rastaviti takve vilice, a jebu me ove stručnije rijeci
..::4T Powaa::..

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« Odgovori #8 : 09 Lipanj, 2010, 21:03:13 »
google translator nije savrsen da prepoznaje neciji nacin interpretacije,kao sto na forumu ekipa spominje rolice,roline,kugle,valjci....pa si zamisli da netko prevodi sa hrvatskog na engleski(znaci doslovno) kako bi to englezu zvucalo.

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: tko je dobar s engleskim? za prevest nesto?
« Odgovori #9 : 09 Lipanj, 2010, 21:19:45 »
zasto ovaj smajlić?

ma smajlic je bio ovak iz sale...
ak netko u međuvremenu ne prevede budem ja sutra... sad mi se zbilja neda...
taj sam