Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: tuning kymco s50  (Posjeta: 29427 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #40 : 31 Srpanj, 2010, 10:18:25 »
Evo nabavio sam Stage 6 Pro Replica malosi federe(bijeli,zeleni,crveni,plavi) i valjcice(5.1,5.6,6.1,6.6,7.6).
Koje valjcice i koje federe da stavljam jer cu ga sada cipati samo otvorena cesta uz navedeni auspuh.
http://yfrog.com/5uimg1950vj
OVo je slika u upustvima od federa i kod moj je 29 9605 slika skroz doli desno i ovo je za original kvacilo.
Mislio sam bile federe eventualno zelene a sada se mislim kada sam vidio ovo tako da molim za pomoc.
Malo se slabije na slici vidu okretaji a idu 2k,4k,6k,8k,10k rpm
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2010, 10:20:23 Duje-s50 »

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #41 : 08 Kolovoz, 2010, 16:32:23 »
http://tinypic.com/r/300721d/4
Evo stavio auspuh i 5.5g valjke. Federi na kvacilu original i centralni feder.
Moram staviti jos lakse valjke to ce biti 5g i staviti cu zelene federe na kvacilo.
Narucio sam multivar i Malosi kelvar pa cu i prominiti centralni feder tako da ubrzava ravnomjerno ali sa auspuhom sam opcenito zadovoljan jer je dobio dosta na snazi. Motor na nekom brdu gubi brzinu ako ides recimo 60 a ako isto brdo ide preko 75 sa zaletom nece usporavat jer su jos preteski valjci. Mnogi su mi rekli da ima puno stelat oko ovoga auspuha  sta smjesu karburatora i sta prijenos ali nema uopce problema niti je prejak za serijalu. Sveukupno 3 sata je trajala kompletna montaza i to sam minjao 2 puta valjke a smjesu nisam ni stelao ali mu fali malo zraka.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #42 : 08 Kolovoz, 2010, 18:18:40 »
lakse rolice stavi, ovo je dosta tromo. koja je trenutno dizna u karbu i koji je karb uopce?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #43 : 09 Kolovoz, 2010, 12:51:11 »
lakse rolice stavi, ovo je dosta tromo. koja je trenutno dizna u karbu i koji je karb uopce?

Sada je na njemu karb keinhein 17 dizna 88. Znam da je trom u startu jer sam bio lin za zaminit federe staviti tvrde ali zato kada dode do 70 motor bas se razleti na okretaje i samo cupa i brdo mu posli nesmeta niti malo a i vidi se pri kraju snimke kako onda brdo bere. To je za otvorenu cestu napravljen i takav mi i treba za sada. Multivar sam narucio i kada dodem u grad za 3tjedna stavljam njega i stavljam lakse i prave kuglice od 5 grama i zelene federe kvacila i naravno kevlar
Poslije cu oko 11 miseca staviti malosi sport jer mi motor treba dok ne zahladi pa cu se igrat oko njega

Offline ante_f18

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dugi Rat
  • Moj Skuter: Malagut Warrior F18
  • Moja Kaciga: Uvex
  • MojSetup: Novi
  • MojSpuh: Serdarevic
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #44 : 09 Kolovoz, 2010, 13:00:34 »
:dontknow:  slike?

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #45 : 09 Kolovoz, 2010, 13:08:31 »
:dontknow:  slike?
Mislis slike motora? stavit cu ih sutra ili danas uvijek zaboravim.

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #46 : 14 Kolovoz, 2010, 16:23:55 »
Evo slika kakav je bio. Naime tu vecer sam pao sa skuta pa sam lijepo isfriza cijelu desnu stranu i iskrivio rucice kocnice. Top od auspuha isfrizao i auspuh udubio na 2 mjesta. Iznenadilo me koliko je izdrzljiv spuh naime na kromiranom zx crom ili nikal sam odpadne od temperature a ovdje nije i na udubinama nije isto nigddje otpao niti friza. Predpostavljam da je pravi prokrom odnosno inox
http://img717.imageshack.us/gal.php?g=img2077yz.jpg
Muka mi ga je iti slikat kako izgleda.
Inace vozio sam pri 70 na sat jer je na cesti bilo neocekivanog zala u okuci i samo proklizao a pao sam na nekoj malo brzini i nema tragova da je klizao. Sada se mislim sta bi trta me vozit a vozio sam ga odma i isa s njime na hitnu i doma. Mislio sam da je volan otisao od udarca ali nije sve sam provjerio.
SADa bi morao auspuh rijesiti jer mi je muka a multivar kevlar ceka da stavim a jos sam tribao kit naruciti. Najradije bi spuh prodao i novi kupio. AJME JEDNOM rjecju
« Zadnja izmjena: 14 Kolovoz, 2010, 16:25:32 Duje-s50 »

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #47 : 14 Kolovoz, 2010, 17:03:32 »
Evo slika kakav je bio. Naime tu vecer sam pao sa skuta pa sam lijepo isfriza cijelu desnu stranu i iskrivio rucice kocnice. Top od auspuha isfrizao i auspuh udubio na 2 mjesta. Iznenadilo me koliko je izdrzljiv spuh naime na kromiranom zx crom ili nikal sam odpadne od temperature a ovdje nije i na udubinama nije isto nigddje otpao niti friza. Predpostavljam da je pravi prokrom odnosno inox
http://img717.imageshack.us/gal.php?g=img2077yz.jpg
Muka mi ga je iti slikat kako izgleda.
Inace vozio sam pri 70 na sat jer je na cesti bilo neocekivanog zala u okuci i samo proklizao a pao sam na nekoj malo brzini i nema tragova da je klizao. Sada se mislim sta bi trta me vozit a vozio sam ga odma i isa s njime na hitnu i doma. Mislio sam da je volan otisao od udarca ali nije sve sam provjerio.
SADa bi morao auspuh rijesiti jer mi je muka a multivar kevlar ceka da stavim a jos sam tribao kit naruciti. Najradije bi spuh prodao i novi kupio. AJME JEDNOM rjecju


spuh odnesi kod nekog limara koj radi na slupane automobili ili sl i to ce ti lako stediti

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #48 : 16 Kolovoz, 2010, 11:23:00 »
Evo odlucio sam sta cu sa spuhom bacit cu ga u smece i staviti tvornicki. Vjerovatno ne bi ni dobio neke pare za njega.
Evo ovo je jedino ostecenje na auspuhu.
http://yfrog.com/j2img2083lj
Na motoru moram minjat donju plastiku  jer je pukla i sveukupno ima par frizeva i nije toliko strasno kao sto bi moglo bit.
Auspuhu mislim da nisu narusene perfomanse sa ovom rupom jer ide s istom snagom kao da mu nije nista nego ga ja ovakvoga ne mogu gledati cak i ide malo bolje zbog aero dinamicnosti jer nema jedne bocne plastike pa je rupa na ulazu i izlazu :S
« Zadnja izmjena: 16 Kolovoz, 2010, 11:26:48 Duje-s50 »

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #49 : 16 Kolovoz, 2010, 11:27:22 »
Nikako u smeće,to što neizgleda kao nov neznači da ne valja

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #50 : 16 Kolovoz, 2010, 11:58:10 »
Nikako u smeće,to što neizgleda kao nov neznači da ne valja
Apsolutno se slazem s tim nego ne zelim da ga gledam isfrizanog  a da ga sada idem prodavat ne bi dobio neke pare za njega niti mogu traziti neke pare kada je ovakav a da ga dam za neke male pare a ja ga platio ima misec 1200kn ne dolazi u obzir.
Cuo sam da mi je i prije pada pocelo neko zeljezo od zeljezo kao vibrirati i cud se takav zvuk. ja mislim da je do ovih valjica jer su polini valjcici.
www.sip-scootershop.com%2FDE%2FProducts%2FP242023%2FVariatorrollenset%2Bschwer.aspx&h=935cfLxpYEm8hEvhO6HxXl_ZjwQ
Takve su rolice. Primjetio sam i po voznji da su se istrosile jer je poceo bolje ici i dizati a max brzina pala mu je na 80. na njima je 600km. zanima me da znam hoce li nastetiti motoru?
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2010, 09:30:20 Duje-s50 »

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #51 : 16 Kolovoz, 2010, 12:08:43 »
Evo odlucio sam sta cu sa spuhom bacit cu ga u smece i staviti tvornicki. Vjerovatno ne bi ni dobio neke pare za njega.
Evo ovo je jedino ostecenje na auspuhu.
http://yfrog.com/j2img2083lj
Na motoru moram minjat donju plastiku  jer je pukla i sveukupno ima par frizeva i nije toliko strasno kao sto bi moglo bit.
Auspuhu mislim da nisu narusene perfomanse sa ovom rupom jer ide s istom snagom kao da mu nije nista nego ga ja ovakvoga ne mogu gledati cak i ide malo bolje zbog aero dinamicnosti jer nema jedne bocne plastike pa je rupa na ulazu i izlazu :S


odnesi spuh kod nekog limara sredice ti to nece se poznavati da si padao s motora i da si ostetio spuh

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #52 : 16 Kolovoz, 2010, 12:12:23 »
Apsolutno se slazem s tim nego ne zelim da ga gledam isfrizanog  a da ga sada idem prodavat ne bi dobio neke pare za njega niti mogu traziti neke pare kada je ovakav a da ga dam za neke male pare a ja ga platio ima misec 1200kn ne dolazi u obzir.
Cuo sam da mi je i prije pada pocelo neko zeljezo od zeljezo kao vibrirati i cud se takav zvuk. ja mislim da je do ovih valjica jer su polini valjcici.
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.sip-scootershop.com%2FDE%2FProducts%2FP242023%2FVariatorrollenset%2Bschwer.aspx&h=935cfLxpYEm8hEvhO6HxXl_ZjwQ
Takve su rolice. Primjetio sam i po voznji da su se istrosile jer je poceo bolje ici i dizati a max brzina pala mu je na 80. na njima je 600km. zanima me da znam hoce li nastetiti motoru?

i da uzmi si klasicne rolnice ( koje su gotove a ne ti da gi sastavjas ) polini koje su dosta kvalitetne evo imam ih 3500km i nikad problema i jos uvjek vozim na nih

http://scootershop.com/catalog/images/242_240_maxi.jpg                 evo ovakve

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #53 : 16 Kolovoz, 2010, 12:22:22 »

odnesi spuh kod nekog limara sredice ti to nece se poznavati da si padao s motora i da si ostetio spuh

vidit cu ali sumnjam- top je kao da je plastificiran pa ce se to tesko rijesiti a motor naravno cijeli rjesavam.
A sto se tice rolica narucio sam od bgm 5g jer niti je bilo od malosia niti polinia od ovoga mog nabavljaca a rolice ko rolice.
Moram slikat ove tvirnkicke kugle neke su 9g neke 7g koliko su nekvalitetne. A sada ove od 5 ce biti lagane pa cu naruciti od 7 grama posto ce biti tvornicki spuh ako moga ne rijesim.

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #54 : 19 Kolovoz, 2010, 14:45:58 »
Zna li tko promjer usissa dellorta 19 jer ga mislim naruciti pa mislim se sada naruciti bolji filter sta propusta vise zraka. ili gljivu ili red sponge?
Nesto su svi ocrnili red sponge da propusta sve u cilindar vamo tamo pa ne znam?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #55 : 24 Kolovoz, 2010, 19:20:35 »
Ma dobar je redsponge, ima skutera koji godinama voze snjim bez komplikacija, clan skopa ti rjesava spuhove dosta jeftino

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #56 : 26 Kolovoz, 2010, 11:22:23 »
evo malo novih dijelova
http://yfrog.com/n5dsc02904fj
Necu sada nista stavljati nego samo valjke promijeniti i eventualno federe. na otvorenoj nije izgledalo da je toliko dobio ali kada sam dosao u grad samo poteze vecinu skutera rijesava osim runerice koja mi je bolna mana zbog starta.

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #57 : 26 Rujan, 2010, 19:28:12 »
Evo da vratim temu iz mrtvih.  :confused5:
Evo videa kako motor ide sa mojih 90kg.
Na motoru su zeleni malosi federi za start i cini mi se da bi mogli jos tvrdi jer skuter ide na vece okretaje kada multivar uvati,Centralni Bijeli malosijev i ima neki tvornicki torsion kontroler, i multivar sa 5g valjcima bez kevlara i Pro replica koju sam zadrzao ali cu je skiniti sada u 10 misec kada stavim kit pa cu stavit i tvornicki auspuh i tako ce i ostati a proreplica zametnuta negdi po garazi da je ne gledam.
http://tinypic.com/r/1z2oyuf/7
http://tinypic.com/r/344bo7q/7
Sve u svemu Za 2000kn dijelova ulozenih Nezadovoljan jedino sto je najbolje doslo motoru je multivar i nista vise. Prije mi je na ovome pravcu isao 60 pa posli ako navuce jos nesto a sada ide nekih 75. A ovo brdo je prije isao nekih 35 sada nekih 43.Sveukupno nista posebno nisam dobio sa stvarima koje sam uzeo jedino ce kit bit razlika.  :sad3: :sad3:

Offline Cobra

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka (Fakultetlija)
  • Moj Skuter: KYMCO Super 8 2t (PRODAN)
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #58 : 26 Rujan, 2010, 22:19:55 »
Nekako ti slabo nabire brzinu,ja imam istu masinu ko ti i jos nemam multivar pa ide bolje.Mozda je razlog tome sto imam 20kg manje  :toothy12:

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: tuning kymco s50
« Odgovori #59 : 26 Rujan, 2010, 22:28:02 »
Nekako ti slabo nabire brzinu,ja imam istu masinu ko ti i jos nemam multivar pa ide bolje.Mozda je razlog tome sto imam 20kg manje  :toothy12:

a je sada si mi se dosao i rugat a ono. A nista bitno ono smrsavit cu jedno 20 kila(sto mi je ravno nemoguce) pa cemo onda vidit koji ce bolje
nabirati brzinu ...  :notworthy: