Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problemi sa paljenjem  (Posjeta: 1216 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline L1ch

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi atlantis
  • Moja Kaciga: posuđena
problemi sa paljenjem
« : 26 Travanj, 2010, 22:45:15 »
pa ajmo redom
sto se tice skuter te opcenito neke mehanike nisam nikakav znalac tj. nemam pojma o nicemu kako to funkcionira, ali sam htio sam popraviti nesto na svom ljepotanu te nesto pritom i nauciti da nisam totalni tudum.
servis je napravljen prosle godine u 9 ili 10 mjesecu i promjenjene su kocnice, svjecica te je ociscen karburator te je ostalo bilo jos za promjeniti auspuh i akumulator koji je stvarno vec bio na izdisaju i kojeg sam vec nekoliko puta punio. vozio sam se prosl tjedan bas kad sam trazio di kupiti akomulator te sam cuo zvuk ko pucanja nekakvog lima ili da je nesto otpalo. skuter je automatski izgubio gas te se nakon nekog vremena ugasio. nakon sto sam ga ponovo upalio gas bas i nije hvatao i uredno se gasio te sam pretpostavio da je u pitanju auspuh koji je jedva cekao da rikne. tako sam kupio auspuh i akomulator te ih isao sam promjeniti. auspuh sam promjenio a isto tako i akumulator koji sam uspio krivo spojiti. skuter je radio ali gas bas i nije hvatao opet ali ipak bolje nego prije. skuzio sam da je akomulator krivo spojen pa sam prebacio zice onako kako bi trebale ici ali sad ne pokazuje lampicu ulja i benzina kad mu dam kontakt. pritom mi ne radi ni dugme za paljenje nego ga moram paliti preko kurble. cak i tako jedva ga upalim te se ubrzo nakon ugasim.
evo sad kad sam vas malo, a neke i vise nego puno nasmijao molim vas da mi malo pomognete jer bi to stvarno volio sam popraviti bez servisa.
hvala

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16908
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: problemi sa paljenjem
« Odgovori #1 : 26 Travanj, 2010, 22:50:52 »
od kojeg je djela motora dolazio taj zvuk pucanja lima iz prednjeg djela, djela bloka motora, auspuha ili s lijeve zadnje strane s getribe?

Offline L1ch

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi atlantis
  • Moja Kaciga: posuđena
Odg: problemi sa paljenjem
« Odgovori #2 : 27 Travanj, 2010, 19:04:44 »
meni se cinilo s desne zadnje strane gdje je auspuh, ali nemora biti

Offline mao1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Honda lead
Odg: problemi sa paljenjem
« Odgovori #3 : 27 Travanj, 2010, 19:42:36 »
pa ajmo redom
sto se tice skuter te opcenito neke mehanike nisam nikakav znalac tj. nemam pojma o nicemu kako to funkcionira, ali sam htio sam popraviti nesto na svom ljepotanu te nesto pritom i nauciti da nisam totalni tudum.
servis je napravljen prosle godine u 9 ili 10 mjesecu i promjenjene su kocnice, svjecica te je ociscen karburator te je ostalo bilo jos za promjeniti auspuh i akumulator koji je stvarno vec bio na izdisaju i kojeg sam vec nekoliko puta punio. vozio sam se prosl tjedan bas kad sam trazio di kupiti akomulator te sam cuo zvuk ko pucanja nekakvog lima ili da je nesto otpalo. skuter je automatski izgubio gas te se nakon nekog vremena ugasio. nakon sto sam ga ponovo upalio gas bas i nije hvatao i uredno se gasio te sam pretpostavio da je u pitanju auspuh koji je jedva cekao da rikne. tako sam kupio auspuh i akomulator te ih isao sam promjeniti. auspuh sam promjenio a isto tako i akumulator koji sam uspio krivo spojiti. skuter je radio ali gas bas i nije hvatao opet ali ipak bolje nego prije. skuzio sam da je akomulator krivo spojen pa sam prebacio zice onako kako bi trebale ici ali sad ne pokazuje lampicu ulja i benzina kad mu dam kontakt. pritom mi ne radi ni dugme za paljenje nego ga moram paliti preko kurble. cak i tako jedva ga upalim te se ubrzo nakon ugasim.
evo sad kad sam vas malo, a neke i vise nego puno nasmijao molim vas da mi malo pomognete jer bi to stvarno volio sam popraviti bez servisa.
hvala

Prijatelju to sto ti ne pali na dugme i sto ne gore lampice mislim da ti je nesto pregorilo kad si zamjenio zice na akomulatoru moras promjeniti sijalice ili relej

Offline L1ch

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi atlantis
  • Moja Kaciga: posuđena
Odg: problemi sa paljenjem
« Odgovori #4 : 27 Travanj, 2010, 21:58:50 »
sad sam ga probao upaliti i zmigavci ne rade. sutra cu ih skinuti da vidim sta je s njima