Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem  (Posjeta: 3607 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sxnin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zhongyu 125
  • Moja Kaciga: metro :-)
Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« : 22 Travanj, 2010, 06:50:50 »
Hmm, pozdrav svima, evo da pokušam s novom temom, vozim Zhongyu 125 od početka (novi) kupljen 2005.g., super sam zadovoljan, 13000km, mijenjano ono klasično, remen dva puta, evo nedavno cdi-box, svjećice, ulje itd...
Uglavnom od nedavno nema servisera u mom kraju više za kineze, pa ću sam se uhvatit posla! Smatram da nije neki bauk (imam iskustva s mehanikom), radio gornju zonu na 290 TD. mercedesu :-), ispalo super, radio na celici 2.0 GT, V-stromu, TL1000 itd...uglavnom, najbnije je imati pravu informaciju..
Naime, kupio sam povoljno još jednog Zhongyu-a 125 za malog, sa cca 9500km, uglavnom, skut ima problem čudno prima gas, naime, kako i svaki, pali na zub, ili nikako (onda je neki prob), radi lipo, kad se ide vozit, cca na 55-60km/h, po njegovom satu, guši se, kao da si mu oduzeo gas, isto tako, na nogarama kad je, i daš mu ful gas, on kao zaletava se, ne može uhvatit fuul gas, ono kao da ga cimam s gasom, dam pa oduzmem, a kad je lagano dan gas cca 1/3, sve pet  ...i naravno, čim se zagrije ne pali bez mrvicu gasa, la naravno opet pali na zub, samo s mrvicu gasa..
Uglavnom, probao sam sa CDI-em, bobinom drugom i nije do toga, pa reko možda je nešt oko ventila, jerbo nemam pojma kako je prijašnji vlasnik održavao skut, možda nije podešavan zazor ventila?!?
Možda netko zna šta mu je na osnovu ovih informacija, i jaako bitno mi je, ova informacija usis na 0.05mm, i ispuh jna 0.10mm, vridi za koji skut i da li je 100% točna?! Isto kao i ona prethodna (nekoliko postova prije) usis na 20 (čega), ispuh na 30 (čega),pa sljedeća iz service manuala za isti usis: .008" te ispuh: .010" (valjda inča, nemam pojma, koliko bi to bilo u milimetrima?) i za šta su prethodni podatci i da li su 100% točne, baš za Zhongyu 125ccm??

Hvala Vam svima unaprid

LP, Zlatko

P.S.
Bilo bi super kad bi se imalo voje za objasnit kako, tj šta triba napravit prije samog štelanja zazora ventila?







Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #1 : 22 Travanj, 2010, 10:00:02 »
sto se tice ventila, to neznam, ali provjeri karburator, jer je on uglavnom kriv za gusenje
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline sxnin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zhongyu 125
  • Moja Kaciga: metro :-)
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #2 : 22 Travanj, 2010, 16:51:32 »
sto se tice ventila, to neznam, ali provjeri karburator, jer je on uglavnom kriv za gusenje

Hmm, a nisam naveo da sam i to napravio, OK da ponovim, karburator sam skinuo i rastavio, fino očistio, oprao, dizne poskidao, membranu, veću+manju, nisu probijene, filter očistio-oprao, provjerio crijeva, zatim pokušao s drugom bobinom, svjećicom, cdi-em, lulom, sve to sa skutera gdje sve radi ko urica, i niš, uvik isto, isti simptom, pa sam došao do zaključka, uz naravno praćenje i googlanje o istim i sličnim problemima, da bi možda moglo bit do zazora ventila, čak mi je natuknuo jedan serviser za kineze iz Buzina isto,paa, nemam pojma više ni sam...zato evo pokušavam ovdje saznat što god pametno???

pozdrav svima

Offline Jankkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespa PX150
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #3 : 22 Travanj, 2010, 17:33:06 »
Ako se isti problem javlja i dok je motor hladan onda vjerojatno nije do ventila. Za zazor neznam ali pretpostavljam da je 05 i 07, a za ziher ti metni 07 i 10 jer se tak stavlja kod kitiranih kineza koji se vise griju.

Kaj se tice ovog trokiranja to ti je vjerojatno stvar do frgicha, probaj se igrati sa stelanjem igle. Onaj zeger kad maknes prema gore ti ide manje goriva a kad maknes za dole onda ide vise goriva. Vrlo vjerojatno ti je smjesa prebogata pa zaljeva svjecicu.

CVK frgich imas pretpostavljam ???

Offline sxnin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zhongyu 125
  • Moja Kaciga: metro :-)
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #4 : 22 Travanj, 2010, 20:59:33 »
Ako se isti problem javlja i dok je motor hladan onda vjerojatno nije do ventila. Za zazor neznam ali pretpostavljam da je 05 i 07, a za ziher ti metni 07 i 10 jer se tak stavlja kod kitiranih kineza koji se vise griju.

Kaj se tice ovog trokiranja to ti je vjerojatno stvar do frgicha, probaj se igrati sa stelanjem igle. Onaj zeger kad maknes prema gore ti ide manje goriva a kad maknes za dole onda ide vise goriva. Vrlo vjerojatno ti je smjesa prebogata pa zaljeva svjecicu.

CVK frgich imas pretpostavljam ???

Dok je motor pali na zub bez gasa  ;D  kao i svaki zhongyu 125 kad je sve OK  :dontknow:, no samo kad se zagrije, treba mu gasa da upali, al isto na zub... To da metnem 07 i 10, to je mm ili?

A što se tiče karburatora, ne kontam to sa štelanjem igle  :dontknow: ne znam da li je to uopće moguće kod moga ?? Šta ti je to zeger, i kako misliš prema gore, a kako prema dole, može slika, slika govori kao tisuću riječi!? Molim te!?
A da ponovim simptom, dakle, bio hladan, bio topal, isto je, prima gas super (vuče super) do cca 55km/h-60km/h a onda hop gušenje, ono kao da si mu isključio struju, na sekund dva i opet primi gas, pa opet gušenje, sve to sa ručicom gasa do kraja, isto i na nogarama kad je, dam mu full gas, a on kao da se zaletava, ono kao da gasiram, dam pa oduzmem, ne kontam, a ako ga vozim sa malim gasom ispod 55-60, ide normalno...
A glede karba koji je, nemam pojma, vidim sutra pa javim....


Offline Jankkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespa PX150
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #5 : 23 Travanj, 2010, 08:30:26 »
05, 07 i 10 su ti oznake na špiunuma, znjima bus stelal ventile, kjne  :icon_scratch: To su ti stote od milimetra znaci 0.05mm recimo.

Evo prouci malo ovo
http://www.motori.hr/Teorija_rasplinja_a_135.html

imas i tu nekaj
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=6355.0

Tu ti je slika jedna pojednostavljena


A ak ti to sve nije dost pogledaj na 4Tskuteri.com ekipa je imala dosta problema sa frgichima pa ima dosta toga.

Offline sxnin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zhongyu 125
  • Moja Kaciga: metro :-)
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #6 : 23 Travanj, 2010, 14:04:36 »
I evo mene, pomalo razočaran, ipak sam se pnadao da će biti do karburatora, a NIJE, stavija sam, tj zaminija karbuiratore jedan s drugim, i mam isti rad, zaletava se pri ful gasu, a oba karba rade ok na jednom od skutova  ???, znači nije do karburatora...
e a primjetija san da u momentu gušenja pa kad primi gas, baci crni dim, znači svako gušenje i ponovno primanje gasa, dolazi do bacanja crnog dima, a ssvićica za niti minutu rada bude totalno čađava-crna!?
Šta radit dalje, ostalo je podšavanje-provjera zazora ventila i nemam pojma, onda možda nešt oko magneta-paljenja, nemam pojma kakvo je šta? di? kud? kako?....uffff  :dontknow:
pokušao sam sve osim navedenog, savjet kakav, smjernicu!

I da, hvala na linkovima, jaako poučno, super opisano...  :falafala:

Offline Jankkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespa PX150
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #7 : 23 Travanj, 2010, 21:16:36 »
MOguce ti je i da nema dovoljno goriva, znaci trebo bi promjeniti filter goriva i procistiti vakumventil i onu mrezicu u rezervaru.

Offline sxnin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zhongyu 125
  • Moja Kaciga: metro :-)
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #8 : 23 Travanj, 2010, 23:27:40 »
MOguce ti je i da nema dovoljno goriva, znaci trebo bi promjeniti filter goriva i procistiti vakumventil i onu mrezicu u rezervaru.

Ma joooj, jesam to napravija kad sam i karb čistija, skinija i opra rezervar, izvadija tu mrežicu-filter i očistija i vakumventil..nije niš do dotoka goriva, sigurno!!  :nono:    ???

Offline Jankkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespa PX150
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #9 : 24 Travanj, 2010, 11:46:45 »
He neznam onda vise kaj bi moglo biti. Mozda je nekaj sa strujom a mozda i ventili zezaju.

Ima frend isti takav simptom na 70cc minezu, idemo danas stelat ventile pa cemo vidjet.

Offline sxnin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zhongyu 125
  • Moja Kaciga: metro :-)
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #10 : 24 Travanj, 2010, 11:54:34 »
He neznam onda vise kaj bi moglo biti. Mozda je nekaj sa strujom a mozda i ventili zezaju.

Ima frend isti takav simptom na 70cc minezu, idemo danas stelat ventile pa cemo vidjet.
Aha, a što set očno njemu događa, aj javi šta se prominilo ako išta  je, nakon štelanja ventila!?

Offline Jankkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespa PX150
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #11 : 24 Travanj, 2010, 18:16:28 »
Ma ustvari nije slican problem, frendu na punom gasu radi super i super ide sam mu na lergasu nece radit i tesko pali.
To je vjerojatno do pilot dizne jer je kit gore, a dizna je serijska, ili je nekaj zastopano.

Stvarno neznam kaj ti vise moze biti probaj sve jos jednom prekontrolirati na frgichu da nekaj nije zastopano ili da neka od membrana nije otisla. ali ak kazes da frgich na drugom motoru radi onda nije do njega vjerojatno.

Prekontroliraj dali ti je bregasta u fazi i dali negdje zrak vuce na prirubnici ili tak negdje. Neznam koji CDI imas mozda je do njega ili do pickup-a koji iskru regulira. Moguce je i da magnet nije originalni pa m.u je ona izbocina za pickup prekratka.

Neznam vise ni sam kaj moze biti. probaj usporedit sve sa motorom koji radi, mozda je neko nekaj menjal pa nije dobro stavio

Offline sxnin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zhongyu 125
  • Moja Kaciga: metro :-)
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #12 : 24 Travanj, 2010, 19:20:11 »
Ma ustvari nije slican problem, frendu na punom gasu radi super i super ide sam mu na lergasu nece radit i tesko pali.
To je vjerojatno do pilot dizne jer je kit gore, a dizna je serijska, ili je nekaj zastopano.

Stvarno neznam kaj ti vise moze biti probaj sve jos jednom prekontrolirati na frgichu da nekaj nije zastopano ili da neka od membrana nije otisla. ali ak kazes da frgich na drugom motoru radi onda nije do njega vjerojatno.

Prekontroliraj dali ti je bregasta u fazi i dali negdje zrak vuce na prirubnici ili tak negdje. Neznam koji CDI imas mozda je do njega ili do pickup-a koji iskru regulira. Moguce je i da magnet nije originalni pa m.u je ona izbocina za pickup prekratka.

Neznam vise ni sam kaj moze biti. probaj usporedit sve sa motorom koji radi, mozda je neko nekaj menjal pa nije dobro stavio

Pa da, nema mi druge nego uspoređivati sve po malo s ovim koji radi!! ali imam jednu nepoznanicu iz tvog teksta "pickup", što bi bilo to,di se nalazi itd...malo o tome!??

Hvala

Offline Jankkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespa PX150
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #13 : 25 Travanj, 2010, 13:37:18 »
pickup ti je sonda koja daje signall za svjecicu paliti, alternativa za platine.

Offline magaszag

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • FUBAR is an acronym that commonly means "fucked up
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zapresic
  • Moj Skuter: Kymco Agility 125
  • Moja Kaciga: Nolan 71
  • MojSetup: Morski
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Kinez-Zhongyu 125 (četiri takta)_problem
« Odgovori #14 : 25 Travanj, 2010, 21:29:26 »
Pogledaj koja je dizna veličine da netko nije se igro s zračnim filterom.....

Moguće je da imaš ulaz dodatnog zraka poslije fergića ili da usisna grana nije dobro zašarafljena.......
Jao što sam brz....