Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pitanje?!  (Posjeta: 3918 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Pitanje?!
« : 17 Kolovoz, 2007, 17:35:14 »
Ovako zanima me posto sutra dobijam digtung koji vec dugo cekam tj onaj kao papirni za cilindar ...ko je cito vec ranije teme moje zna o cemu pricam..eh zanima me jel ja njega mogu samo stavit onako tj nataknut ili je bolje da ga prvo namazem onom digtung masom iz bocice??? i jos nesto ,htio sam rijesit problem grijanja prijenosa i izbusit jos koju rupu na deklu...zanima me hoceli to po kisi smetat motoru ?? konto sam ondje na prednjem poklopcu dekla ono gdje se kvacilo nalazi ispod njega..napravit posto vec ondje ima kao 6 rupica ali zacepljene napravit po 3 rupe sa jedne strane ono prema vani da ulazi zrak a sa druge strane 3 da izlazi zrak..hocul time sta dobit ???  bolje hladjenje i to ?? i za sto sluzi usisna lamela..imam karbonsku neku  polinijevu...znam da ono metalna kad ode moze sjebat klip i to...zanima me hocul sta dobit ako je zamjenim sem sigurnosti ??thx
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #1 : 17 Kolovoz, 2007, 19:19:36 »
Voda mu nece smetati jel nece niti moc uci unutra.Ovisi mozes jos vise rupica izbusiti ja ih imam jedno 20 na svom deklu.Najbolje je busiti kod zvona iza i napred kod multivara jel je tmao ventilator i odmah moze usisati hladini zrak izvana.Pa hladit ce se bolje prijenos ali to nije bas tolko osjetno.Dobit neces uglavnom nis.Osim da ce ti se manje remem rastezati ali ono to je sveu  granicama minimuma.Na serijskim skuterima sumnjam da se osjeti.kod sebe jedva da osjetim razlike a ja se dosta "na mjestu vozim".Kad stuntas na parkiralistu ak neke fore izvodis onda ne radis vece brzine od 40 ovisi  o cemu se radi.stalno stajes kreces i to.

Voda ce ti jedino uci kad peres motor ali mu i to ne smeta.Bar meni do sad nije.Prijenos se brzo zagrije i ono malo vode sta ude ispari.
Under construction...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #2 : 17 Kolovoz, 2007, 19:29:13 »
stavi diht mase na cilindar

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #3 : 17 Kolovoz, 2007, 20:15:37 »
...jel ja njega mogu samo stavit onako tj nataknut ili je bolje da ga prvo namazem...

Ocisti na tom dijelu blok i cilidar i samo stavi dihtung. Nikakva diht masa.

...usisna lamela..imam karbonsku neku  polinijevu...znam da ono metalna kad ode moze sjebat klip i to...zanima me hocul sta dobit ako je zamjenim sem sigurnosti

Zapravo, nista osim sigurnosti da nece zaribati motor ako pukne. Stavi ih ako ih vec imas (dvije su).

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #4 : 17 Kolovoz, 2007, 22:13:07 »
na Piaggio LC bloku netreba bušit rupe, sistem hlađenja dekla serijski je prilično dobro riješen..
druga priča je Piaggio AC kao i Minarelli i Peugeot..

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #5 : 18 Kolovoz, 2007, 09:57:00 »
Nemoj stavljati diht masu, očisti ovu prethodnu ako si stavljao i samo stavi dihtung...
Who's looking for punishment ??

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #6 : 18 Kolovoz, 2007, 12:01:52 »
mozda jest rijesno bolje nego kdo drugi scoota ali ne tako dobro rijeseno jer motor kad je hladan oni prvih 20 minuta nije da ide nego leti...a kad se zagrije prenos ono vuce sigurno 30 % slabije ali zato kad je npr zima napolju ono 10 stepeni ...motor isto leti hehe :)  ali cim se prenos ugrije nije to vise to ..zato sam konto reko sta izbusit nekako da napravim hladjenje kakvo bolje ali eto ocito necu nista dobit tim...thx
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #7 : 18 Kolovoz, 2007, 14:04:49 »
ma kako neces dobit nista busenjem... vozi se malo bez dekla da vidis kak ce bit. meni je to drgi skuter od kad sam probusio deklo.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #8 : 18 Kolovoz, 2007, 14:21:08 »
Kao prvo Piaggio se neda nitit upaliti bez dekla.
A kao drugo to je najveca glupost sta se da napraviti na piaggiu jel on ima u deklu lager koji stabilizira zadnju osovinu od getribe i moglo bi se lako desiti da se nesto svine bez dekla.Govorim o osovinama.
Under construction...

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #9 : 18 Kolovoz, 2007, 14:25:15 »
to skidanje sam naveo samo kao primjer da vidi jel ce bit promjene, naravno da se nece vozit bez dekla. ali kolko znam piaggio ima dobro rjeseno hlađenje prijenosa. 

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #10 : 18 Kolovoz, 2007, 14:57:07 »
A dobro runner i nrg ima dovod zraka kroz deklo u prijenos.Ja recimo nemam pa sam probusio jedno 15 rupa u deklo da ima bolje hladenje.
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #11 : 18 Kolovoz, 2007, 16:39:06 »
pa da ima on rijeseno dovodjenje zraka u deklo ali eto opet nedovoljno ...jer svi se se na runnerima i nrg zale da motor puno oslabi kad se ugrije....a i sam osjetim to...izgubi 30% sigurno snage i svega...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #12 : 18 Kolovoz, 2007, 18:42:55 »
pa da ima on rijeseno dovodjenje zraka u deklo ali eto opet nedovoljno ...jer svi se se na runnerima i nrg zale da motor puno oslabi kad se ugrije....a i sam osjetim to...izgubi 30% sigurno snage i svega...

potpis, izgubi se i to dosta.

al zato kevlar majka, meni kad se motor i ugrijo ide koda je hladan sa kevlarom.  :headbang:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline SF2osk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • Lete dve ptice......a narocito ona desna.....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • moj skuter
  • Mjesto: osijek,višnjevac
  • Moj Skuter: peugeot sf2 70ccm
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #13 : 18 Kolovoz, 2007, 20:30:47 »
ja sam na peugeotu izbusio 4 rupe naprijed na deklu promjera 2 cm i nazad iza zvona 2 rupe prommjera 2 cm
i prijenos se dobro hladi
jedan vuk zavija a drugi odvija

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #14 : 18 Kolovoz, 2007, 22:33:11 »
ma kupi cu kevlar da se rijesim i tog sranja cim skupim sta para :) hehe sad odo zvala me frendica da nocim kod nje ,nema joj nikog  :icon_tongue: ne treba mi veceras kevlar  :icon_biggrin: mozda hladjenje kakvo dobro dodje  :laughing7: :laughing7:
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #15 : 19 Kolovoz, 2007, 22:05:24 »
a da vas pitam onaj...ako izbusim te rupe ...na deklu npr da necu slucajno sjebat strujanje zraka ??ako znate na sta mislim ...i dali npr mogu ja stavit top od ZX znam da na moj tecnigas isti onaj gore dio kao u zx znaci moze se sve postavit bez problema,isto sarafi postavljeni i sve, nece nista bit jel tako ??? reko da malo probam sa zxom i tako hehe :) ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #16 : 20 Kolovoz, 2007, 01:49:20 »
pa mozes stavit top, ali neces imati nikakve promjene jer tebi top sluzi samo da ti sredi zvuk, preformance ti lonac i grana odredjuje :)

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #17 : 21 Kolovoz, 2007, 21:40:30 »
pa da ima on rijeseno dovodjenje zraka u deklo ali eto opet nedovoljno ...jer svi se se na runnerima i nrg zale da motor puno oslabi kad se ugrije....a i sam osjetim to...izgubi 30% sigurno snage i svega...

potpis, izgubi se i to dosta.

al zato kevlar majka, meni kad se motor i ugrijo ide koda je hladan sa kevlarom.  :headbang:

 :icon_thumright: i moj scut se hebeno grije i od kad sam ga kupio razmišljam o kelvaru i uskoro ce gore  :icon_tongue:
Ja na svom deklu imam jos jedan orugli plasticni i spod kojeg je spuzva koju cu odstranit da zrak ima bolji protok rupa je 1X5 cm otprilike i mislim da ce to bit vise nego dovoljno  :icon_thumright:

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Pitanje?!
« Odgovori #18 : 21 Kolovoz, 2007, 22:37:03 »
pa da ima on rijeseno dovodjenje zraka u deklo ali eto opet nedovoljno ...jer svi se se na runnerima i nrg zale da motor puno oslabi kad se ugrije....a i sam osjetim to...izgubi 30% sigurno snage i svega...

potpis, izgubi se i to dosta.

al zato kevlar majka, meni kad se motor i ugrijo ide koda je hladan sa kevlarom.  :headbang:

 :icon_thumright: i moj scut se hebeno grije i od kad sam ga kupio razmišljam o kelvaru i uskoro ce gore  :icon_tongue:
Ja na svom deklu imam jos jedan orugli plasticni i spod kojeg je spuzva koju cu odstranit da zrak ima bolji protok rupa je 1X5 cm otprilike i mislim da ce to bit vise nego dovoljno  :icon_thumright:

samo kad stavis kevlar, vejrovatno ces morat stavit do jedno cca 0.5g lakse rolice, jel je kevlar siri od serijskog remena.

a sto se tice samog remena, meni je predobar, stavrno ono, al i kosta 300kn a traje mx 5 t km, iako zna ruknit nakon 200-300km, sve ovisi na kakvu seriju naletis.  :toothy11:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake: