Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Hyosung 50 (tomos TSR50)  (Posjeta: 1508 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline malisale

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: hyosung 50
Hyosung 50 (tomos TSR50)
« : 14 Travanj, 2010, 02:15:44 »
Zdravo,
Pre možda cca 10 godina je Tomos uvozijo skutere od Hyosunga i davao etikete Tomos tsr50- original pa je bijo Hyosung cab 50. Lani sam slučajno dobijo taj skuter. Nisam bijo zadovoljan sa brzinom pa sam ga odvezo u servis. Serviser mi je rekao da mi nije original remen i da mi je zato došlo do kvara na varijatoru. Varijator za njega i remen nisam mogao dobiti ali sam zato dobijo original nov motor koji nikad nije bijo vožen. Dobijo sam ga sa sajlom, uljnom pumpom i karburatorom. Karburator sam očistijo i produvao s kompresorom i otada počinju muke i problemi. Sa starim motorom je upalijo iz prve na alnaser, na novom motoru posle 20 puta kurblanja nožno. Kad upali normalno me vozi cca 300-500 m (lijepo povuče i dobro reagira na gasu). Čim smanjim brzinu na ler i da čekam 1 minutu dodam gas i nešto ga počne gušiti. Nema snage za povući a ako nastavim da pojačavam gas ugasi se. Nakon 5-8 puta dodavanja i oduzimanja gasa krene i normalno ga mogu voziti i do par km pod punim gasom i brzinom oko 50-55 km. Čim se zaustavim i malo sačekam problem se ponavlja. Ako sam tad na uzbrdici nema šanse da startam. Skinem novi karburator i uljnu pumpu i dam onoga sa starog motora (do premontaže radio 100% uredu) ali opet problemi isti. Proobo vozit brez čepa na rezervoaru i isto. Zamenjao lamele i opet isto. Proobo vozit bez filtra i opet isto. Par puta menjao i čistijo karburator i uvijek isti problem.Drugo nisam ništa dirao niti mjenjao na toj mašini. Polako mi nestaje ideja šta bi moglo biti. Ako ima neko sa kakvom idejom šta još da uradim pre nego što dignem ruke od svega bi ga molijo da mi napiše. Za svaki odgovor se zahvaljujem. :dontknow:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Hyosung 50 (tomos TSR50)
« Odgovori #1 : 14 Travanj, 2010, 02:34:31 »
provjeri semeringe na radilici, ako jedan pušta znaš u čemu je problem
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline malisale

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: hyosung 50
Odg: Hyosung 50 (tomos TSR50)
« Odgovori #2 : 14 Travanj, 2010, 07:28:10 »
Da li moram rastavljat motor jer do sada nisam rasturao motor od skutera. Inače motor je potpuno nov.