Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Human Target  (Posjeta: 624 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Human Target
« : 06 Travanj, 2010, 12:44:14 »
Human target aka Živa meta američki je strip kojeg su davne 1972. kreirali Len Wein (kokreator Swamp Thinga i Wolverinea) i Carmine Infantino (crtačka snaga tijekom Srebrnog razdoblja američkog stripa). Glavni lik serijala je Christopher Chance odnosno Human target – jedinstvena kombinacija privatnog detektiva i tjelohranitelja koji koristi infiltraciju i impersonaciju svojih klijenata da bi ih tako zaštitio, i naravno izvukao negativce na vidjelo. Osim toga on je vrsni borac u borilačkim vještinama, vičan oružju, detektiv, čovjek s tisuću lica kojemu nijedan zadatak nije nemoguć. Pojavio se u izdanju DC Comicsa kao sporedni junak, prvi put u Action Comics #419, serijalu poznatijem po svojem naslovnom junaku Supermanu. Zatim, popunjavao je rupe i u ostalim DC serijalima. Chance je također objavljen u zasebnoj limitiranoj seriji 1999. godine. Autori su Peter Milligan (gost Mafesta 2009.) i naše zemlje rod, danas pokojni Edvin Biuković. Uspjeh je izrodio i ongoing seriju objavljivanu pod etiketom Vertigo (2003.-2005.) od 21 epizode koje je također radio Peter Milligan.


http://www.stripovi.com/images/recensions/human-target-series.jpg

Human target je dvaput adaptiran kao televizijska serija, nakratko 1992. godine u ABC produkciji, te nedavno na Fox kanalu – premijera serije bila je 17. siječnja 2010. Trenutno se nalazimo na 7. epizodi serijala. Razlika između serije i stripa je ta da u seriji Chance (Mark Valley) uzima "cover" identitete blizu "mete", a u seriji bi preuzimao sam identitet mete! Chancea u misijama prati njegov poslovni partner Winston (Chi McBride) i sumnjivi plaćenik Guerrero (Jackie Earle Haley). Serija je pretežito akcijske prirode, te će vas prvih par epizoda zasigurno podsjetiti na klasike Umri muški/Bruce Willis ili Opsadu/Steven Seagal.

Len Wein se vratio na strip scenu da bi napisao 6-dijelnu miniseriju o svom liku. Crtež rade Bruno Redondo i Sergio Sandoval, koscenarist Peter Johson i crtač Chris Spouse/Karl Story. Chance ima zadatak štititi visokorangiranog "špiju" i sakupljati optužujuće dokaze diljem Europe. Ubrzo saznaje da ga svaki plaćeni ubojica od Pariza do Praga ima na nišanu…

http://www.stripovi.com/images/recensions/human-target-staff.jpg




sta reci :icon_thumright: na seriju....ja sam je poceo skidati...cuo sam da je jako dobra...pogledao sam malo prve epizode i cini mi se super...