Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problemcici?!  (Posjeta: 2763 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Problemcici?!
« : 08 Kolovoz, 2007, 23:05:05 »
Ovako skoro kao sto vecina zna da sam farbo scoot i ono kad su bile sve plsatike poskidane ..reko da rastavim sve i ocistim,karb,klip ,cilindar da pregledam...eh sve sam ja to raskopo ocistio i vratio...jedino onaj digtung sto dodje na cilindru dole onaj kao papirni ili od cega je vec ...mi je puko na jednom mjestu i kako kod nas nema drugog za nabavit ja sam stavio taj i sve poslozio...eh sad ovako ...prije mi je scoot na startu ,skoci na 9800 rpm i padne oko 9000 i onda ono ubrza kako treba i radi na jedno 9500rpm ..sad mi nekad znaci na jednom semaforu radi tako ok i super starta na drugom semaforu koji je dalje 200 metara kad dam full gas on skoci na 9100 i padnu obratji na 7800 i pocne ono da se trese jako i onda kad idem obratji gdje su prije bili 9500 sad su na 9100 i nece dalje i tako onda opet ista prica jedno 5 minuta je ok 5 nije i sve tako ??  da nije do onog digtunga ??da to nesto ne zafrkaje ...zuti su federi na njemu ,i rolnice su 4.5 grama stage 6 ...??imal ko kavu ideju sta je u pitanju...btw danas sam kupio novu svjecu i nakon jedno 40 Km onako svijeca je onako boje kafe ..ne bijele nego bas kafena ?? sta trebam pojacat zrak ili gorivo ??thx unaprijed :help: :icon_scratch:

ps: zaboravi reci da scoot ide isto kao i prije ista je max brzina i medjuubrzanje samo sto nekad start eto zafrkaje i to gore naveedeno ??? i evo slika tog digtunga koji je puko na jednom mjestu ,zaokruzeno je crnom bjojm na slici,kod mene je kao papirni tacnije od nekog klengerita ili tako nesto a ne ovakav metalni
Shot at 2007-08-08
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2007, 23:26:50 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #1 : 08 Kolovoz, 2007, 23:47:23 »
A jel ti puse zrak na tom mjestu gdje je dihtung pukao i je li mozda slini smjesa na tom mjestu... GUbi tu kompresiju...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #2 : 09 Kolovoz, 2007, 00:09:18 »
Da to obavezno pogledaj. To zna hebat.... Uglavno sorry na offtpicu al bi pito nesto vezano za sliku. Jel ovo na slici termogrupa od aeroxa? šta ima samo jednu kariku?

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #3 : 09 Kolovoz, 2007, 00:23:11 »
neznam ja samo upiso gilera runner engine parts i on mi naso tu sliku...a neznam jbg nije pristupacno to mjesto pa da mogu mogu vidjet jel puse sta i to za smjesu...al nabavit cu ovi danan ovi digtung pa vidit ...a ovo sto se trese na startu nekad a nekad ne do cega je to ???nekad ono normala ful gas dam on skoci na 9800 padne na 9000 i onda ono ubrza pravo a nekad ode na 9400-9500 i manje i padne ispod 8 i pocne da se trese jako???da i to niej do togA ?
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #4 : 09 Kolovoz, 2007, 09:21:21 »
ajde neko neka odgovori ,bilo bi od velike pomoci...i kako smanjit zazor na svjecici jel ima neka potrebna spravica ili kako vec ??? i koja bi mi Denso svjecica odgovarala na runnera ?? dugi je navoj !
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2007, 09:25:02 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #5 : 09 Kolovoz, 2007, 09:40:00 »
za podešavanje svećice ti treba alat (listići koje provlačiš između zazora) da bi znao koliki zazor da podesiš.. :'(a što se tiče svećica za tvoj skut čini mi se da ima u nekim od tema koja ti odgovara!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #6 : 09 Kolovoz, 2007, 10:03:01 »
a znam i ja da negdje ima tema ali je nemogu na nigdje hehe pa reko da pitam ovdje...e boja svjecice mi je onako kao kafa znaci,nije bijela kafa nego obicna kafa ...i suha je ??? cega jos da dodam zraka ili ??i ako neko moze pomoc da mi kaze koja bolja svjecica od ove NGK Br9es moze na moj motor Denso neka ili NGK neki drugi malo bolji model ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #7 : 09 Kolovoz, 2007, 10:13:48 »
Što se tiče boje svjećice ona mora biti boje biljele kave, znači trebaš dodati zraka, ne možeš na karburatoru štelati gorivo (samo ler gas), gorivo se štela veličinom dizne. Dakle odvrći (ja mislim) vijak za zrak i usput se vozikaj i provjeravaj boju dok ne dođe do boje bijele kave.

A dihtung ti je najlakše nabaviti drugi da si miran.
Who's looking for punishment ??

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #8 : 09 Kolovoz, 2007, 11:56:06 »
kod nas ti je digtung nedo bog nikome koliko je tesko nabavit :S obidjes sve piagio servise i dabe nigdje ga nema u jebenom gradu hehe ...tako da opet moram narucit iz splita ccc ....al vidite ovo ja kako god okrenem onaj vijak za zrak svjeca je uvijek crna....znaci okreno ja njega jednom ili 6-7 puta isto crna svijeca ...:S nista mi nije jasno ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #9 : 09 Kolovoz, 2007, 11:56:49 »
svijecica mora biti boje kave i suha, al nebas tolko svijetla da bude kao bijela kava kao sto kaze punisher.

btw. reko sam ti na msn neki dan da ti mozda pusta kompresiju, trebo si ako je vec pukla kupit negdje tekucu brtvu pa i nje malo stavit al ne previse radi squish-a.
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #10 : 09 Kolovoz, 2007, 11:59:47 »
kod nas ti je digtung nedo bog nikome koliko je tesko nabavit :S obidjes sve piagio servise i dabe nigdje ga nema u jebenom gradu hehe ...tako da opet moram narucit iz splita ccc ....al vidite ovo ja kako god okrenem onaj vijak za zrak svjeca je uvijek crna....znaci okreno ja njega jednom ili 6-7 puta isto crna svijeca ...:S nista mi nije jasno ...

to ti sluzi samo za fino stelanje, odnosno za stelanje rada motora na leru, a smjesa se stela diznama, iprobavas dizne i dok ne potrfis odgovarajucu boju onda znas da valja, naravno ako nije dobra dizna osjetit ces da se gusi ili trokira. i svijcica mora biti odg. toplinske vrijednosti da bi mogo gledat jel boja dobra.

to ti je najbolje uzmes par dizni i iprobavas, promjenis diznu i izadjes na cestu i drzis ga pun gas 2-3km i stanes skines svijecku i pogledas.  :headbang:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #11 : 09 Kolovoz, 2007, 12:38:42 »
kod nas ti je digtung nedo bog nikome koliko je tesko nabavit :S obidjes sve piagio servise i dabe nigdje ga nema u jebenom gradu hehe ...tako da opet moram narucit iz splita ccc ....al vidite ovo ja kako god okrenem onaj vijak za zrak svjeca je uvijek crna....znaci okreno ja njega jednom ili 6-7 puta isto crna svijeca ...:S nista mi nije jasno ...

to ti sluzi samo za fino stelanje, odnosno za stelanje rada motora na leru, a smjesa se stela diznama, iprobavas dizne i dok ne potrfis odgovarajucu boju onda znas da valja, naravno ako nije dobra dizna osjetit ces da se gusi ili trokira. i svijcica mora biti odg. toplinske vrijednosti da bi mogo gledat jel boja dobra.

to ti je najbolje uzmes par dizni i iprobavas, promjenis diznu i izadjes na cestu i drzis ga pun gas 2-3km i stanes skines svijecku i pogledas.  :headbang:
Pa vidiš da mu se to desilo nakon farbanja kad je išao čistiti cilindar i sve, tako da ne treba isprobavati dizne...

Ja mislim da je do dihtunga i da ga je raštelao pri rastavljanju.
Who's looking for punishment ??

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #12 : 09 Kolovoz, 2007, 12:41:59 »
neeee, ne govorim ja o njegovom problemu, nego o stelanju motora, vidim da se prica o tome, pa sam reko par rijeci o tome.

nemas brige sve sam mu ja sad objasnio preko msn.  :headbang:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #13 : 09 Kolovoz, 2007, 15:26:48 »
kod nas ti je digtung nedo bog nikome koliko je tesko nabavit :S obidjes sve piagio servise i dabe nigdje ga nema u jebenom gradu hehe ...tako da opet moram narucit iz splita ccc ....
ma moraju imat u servisu,pa kako bi oni promijenili karike,dihtung obavezno pukne,jesi  stavio diht mase kad si slagao

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #14 : 09 Kolovoz, 2007, 15:27:43 »
nije pa što ga pitaš
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #15 : 09 Kolovoz, 2007, 18:22:59 »
ma u servisu nisu ga ni vidili ocima a kamoli da imaju hehe ali evo jbg nabavio sam drugi tj doce za 3 dana a da vas pitam ja imam onog materijala sto se od njega pravi digtung taj znaci imam ga stvarno dosta ..ali je problem sto je kao 2 ona digtunga po debljini znaci ove komade sto ja imam kockaste tog materijala duplo su deblji nego onaj digtung sto dodje ???reko da napravim sebi od toga pa da stavim da imam ta 3 dana jel moze ?? ja mislim da nema veze sto je malo deblji od onog ?? sta vi mislite ?a nisam stavio tu masu ccc nisam ni razmisljo o tome dosad hehe :) mislim zaboravio sam je stavit a znam da treba i sad skonta ccc:)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Problemcici?!
« Odgovori #16 : 09 Kolovoz, 2007, 20:57:25 »
ma u servisu nisu ga ni vidili ocima a kamoli da imaju hehe ali evo jbg nabavio sam drugi tj doce za 3 dana a da vas pitam ja imam onog materijala sto se od njega pravi digtung taj znaci imam ga stvarno dosta ..ali je problem sto je kao 2 ona digtunga po debljini znaci ove komade sto ja imam kockaste tog materijala duplo su deblji nego onaj digtung sto dodje ???reko da napravim sebi od toga pa da stavim da imam ta 3 dana jel moze ?? ja mislim da nema veze sto je malo deblji od onog ?? sta vi mislite ?a nisam stavio tu masu ccc nisam ni razmisljo o tome dosad hehe :) mislim zaboravio sam je stavit a znam da treba i sad skonta ccc:)
ako je tako debelog stavis odmah ti je veci squish,to ti rezultira manjom snagom i kompresija ti je manja,mozes se vozit tako dan dva dok ti ne dodje orginalni dihtung