Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nadogradnja RAM-a?  (Posjeta: 5006 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
nadogradnja RAM-a?
« : 15 Ožujak, 2010, 12:19:13 »
1.da li je moguca nadogradnja? i koje komponente trebam gledat na kompu da bih znao dal je moguce nadograditi još RAM-a?
2.imam dosta  p*****a koje mi Avast antivisrus nemože obrisat, pa odmah pitanje koji bi bio najbolji antivirus?
3.ovaj tjedan ce mi frend instalirat xp sa coverom od viste, mislio sam staviti winodws 7, al imam 1gb RAM-a, a htio bih proširiti barem na 2 ili na 3 ako je moguce?
procesor je sa dvije jezgre 3.4 GHz
sad sam vidio da imam na kompu xp sp2 to je verzija od 2002, jel moguce da je zbog toga sporiji komp? i da komp ima 2 godine
4. kad upalim komp stalno mi se pojavljuje check disk, i kad su mi postavljali iskon, rekli su mi da ce mi hard vrisnut i da ga zamjenim na  vrijeme. Može se to nekako drugčije riješiti i sve instaliravam na novo ili baš moram projeniti hard? ne kuzim se uopće u komp pa ako mi može netko barem okvirne odgovore dat na moja pitanja bio bih mu jako zahvalan!
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #1 : 15 Ožujak, 2010, 12:59:00 »
vjerovatno je moguće nadogradit i mnogo više od 2 gb rama, to se gleda po slobodnom mjestu na matičnoj ploči, kad kupuješ važno je da znaš dali je DDR obični ili DDR2, DDR3 nemaš sigurno. ram će ti svatko ko se imalo kuži u pc znat ubacit, windows 7 možeš instalirat uz moju preporuku od još 2 gb rama, windows 7 je dosad najbrži, procesor ti je dobar. najbolji antivirus ti je nod 32. Disk ak ti je oštećen kupi novi sad bar nisu skupi (oko 400kn 600 gb) a taj stari ostavi kao dodatni za pjesme slike itd Pozz
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #2 : 15 Ožujak, 2010, 13:15:14 »
Sve preko 3GB RAMA-a na 32-bitnom operacijskom sustavu je uzalud jer ih OS ne vidi  :laughing7:


Većina Windowsa XP koje koristite su 32 bitni. Noviji Windowsi Vista i 7 postoje u obadvije izvedbe (doduše i XP postoji ali nije tako zastupljen driverima pa se ne priča o njemu) tako da u tom slučaju nadogradnja na 4+ GB RAMA nije nikakav problem

Ovo što pričaš za disk je prva naznaka da će uskoro prdnuti. Često radi jako sporo prije nego crkne, imao sam par slučajeva dosad. Znači novi disk i prebaci sve što uspiješ  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2010, 13:16:45 dhorvat »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #3 : 15 Ožujak, 2010, 13:35:15 »
windows Xp 64 bit je tek skoro izašao... a u mene windows 7 32bit radi normalno na intel 2.6 (jedna jezgra), 1.5 gb ram, 40gb hdd, jedna od najstariji 256mb grafički  :headbang:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #4 : 15 Ožujak, 2010, 14:12:20 »
windows Xp 64 bit je tek skoro izašao... a u mene windows 7 32bit radi normalno na intel 2.6 (jedna jezgra), 1.5 gb ram, 40gb hdd, jedna od najstariji 256mb grafički  :headbang:

Izašao je prije nekog vremena, al kao što je rekao dhorvat već nekoristi ih skoro nitko. Inače, ja nebi na tvom mjestu instalirao sedmicu, previše harda popije a imaš samo 40 giga :(

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #5 : 15 Ožujak, 2010, 14:24:32 »
windows Xp 64 bit je tek skoro izašao... a u mene windows 7 32bit radi normalno na intel 2.6 (jedna jezgra), 1.5 gb ram, 40gb hdd, jedna od najstariji 256mb grafički  :headbang:

Joj, da. Sedmica bez problema radi i na 1GB RAM-a jer se OS ajmo reć prilagodi količini RAM-a koji imaš pa ne zauzima tolko prostora u radnoj memoriji. Nekome recimo sama sedmica na gigi rama uzme 570 MB page file-a, dok meni na 4 GB rama uzme 1,1 GB Page file-a  :drunken_smilie:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #6 : 15 Ožujak, 2010, 17:09:56 »
a taj pc mi služi samo za internet, a ovaj jaki što imam na njemu 64 bit verziju uzima skoro 1.5 gb od 6gb ddr2
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #7 : 15 Ožujak, 2010, 17:42:41 »
DDR2 je, znaci hard bi trebao novi uzet, ja imam od 160 giga, i to mi je dosta, znaci mogo bi staviti 3-4 rama i novi hard. onda cu to vjerovatno i napraviti, kako se kreću cijene za ove komponente? vidio sam 7 , predobar je. i da imam neku slabu graficku(od 256) jer neigram igrice na kompu.
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #8 : 15 Ožujak, 2010, 17:48:42 »
DDR2 je, znaci hard bi trebao novi uzet, ja imam od 160 giga, i to mi je dosta, znaci mogo bi staviti 3-4 rama i novi hard. onda cu to vjerovatno i napraviti, kako se kreću cijene za ove komponente? vidio sam 7 , predobar je. i da imam neku slabu graficku(od 256) jer neigram igrice na kompu.

Snaga grafičke se nemjeri količinom rama na njoj! Bitan je čip a ne toliko ram na njoj!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #9 : 15 Ožujak, 2010, 18:13:37 »
vjerovatno imaš 1 pločicu od 1gb i 4 mjesta na matičnoj (nemora da znači al vjerovatno), onda imaš 3 slobodna mjestapogledaj cijene na protisu
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #10 : 15 Ožujak, 2010, 18:15:25 »
Snaga grafičke se nemjeri količinom rama na njoj! Bitan je čip a ne toliko ram na njoj!
ja sam vec naveo da se nekuzim u kompove, znam da nije neka jer sam namjernu uzimao slabiju
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #11 : 15 Ožujak, 2010, 18:18:07 »
a sta je sa ovim hercima pored RAM-a, vidim ima od 800,1333?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #12 : 15 Ožujak, 2010, 18:28:53 »
sad sam isao gledat garanciju istekla mi je prije 2 mjeseca, mogao sam imat novi hard  :angry9:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #13 : 15 Ožujak, 2010, 18:44:45 »
sad sam isao gledat garanciju istekla mi je prije 2 mjeseca, mogao sam imat novi hard  :angry9:
dokle god radi nebi ti priznali, lopovi su to. Brzina rama se mjeri u MHZ ako ti je stari 800 mhz onda i novi uzmi od toliko a i jeftiniji je
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #14 : 15 Ožujak, 2010, 19:03:53 »
sad gledam racun 533 MHz, ima ovaj moj, pa nije bas da mi je letio komp kad sam ga kupio... uzeo bi od 800, a moze ovaj od 1333?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #15 : 15 Ožujak, 2010, 19:31:40 »
sad gledam racun 533 MHz, ima ovaj moj, pa nije bas da mi je letio komp kad sam ga kupio... uzeo bi od 800, a moze ovaj od 1333?
ako matična ploča podržaje onda može i onda vjerovatno ćeš morat izbacit taj od 533 da bi radio na 1333
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #16 : 15 Ožujak, 2010, 19:34:57 »
ako matična ploča podržaje onda može i onda vjerovatno ćeš morat izbacit taj od 533 da bi radio na 1333
neznam dal je bolje staviti 800, to bi onda isto bilo 1333, maticna je MB Gigabyte 945GM-S2, dal se moze na netu provjeriti ta kompitabilnost?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #17 : 15 Ožujak, 2010, 19:41:27 »
Memorije mozes staviti max do 667 mhz znaci ddr2! Tesko ces naci danas u trgovinama 667 mhz, ali probaj! Dosta je stara ploca, probaj uzeti jedan od 2 gb 800 mhz i da ti neko smanji mhz na ploci, pa ce ti raditi normalno! Ako ces ostaviti i staru memoriju, siguran sam da ce ti zajebavati komp, znaci ili blue screen ili stalno restartira!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #18 : 15 Ožujak, 2010, 19:50:30 »
komp ima 3 godine, sta znaci nemoze ici 800 mhz zbog stare ploče, koja može maks 667? gdje si našao tu informaciju?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: nadogradnja RAM-a?
« Odgovori #19 : 15 Ožujak, 2010, 19:59:05 »
komp ima 3 godine, sta znaci nemoze ici 800 mhz zbog stare ploče, koja može maks 667? gdje si našao tu informaciju?

Pogledao sam ti plocu sta podrzava! Znaci mozes staviti memoriju od 800 mhz ali nece ti raditi na 800, nego na 667 mhz! To je njegova maximalna brzina! Odakle znam... zato sto sam vec 500 kompjutera imao!  :toothy12: