Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: razrada serijskog cilindra  (Posjeta: 2112 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline speedfight 2

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • Moja Kaciga: Takachi TK-110 (zeleno-crvena)
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Laser x pro chrom
razrada serijskog cilindra
« : 06 Ožujak, 2010, 10:45:53 »
ee ovako zanima me dali je potrebno razradivati serijski cilindar podizani su tajminzi na cilindru i naravo uz to sam kupio novi klip i karike pa me zanima ako treba razradivati na koji nacin da to napravim...hvala
Speedfight in memory,Aprilia SR in garage...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #1 : 06 Ožujak, 2010, 10:49:12 »
prije montaže malo cinindar pošmirglaj vodoravno grubljim vodobrusnim papirom (600-800) tek toliko da površina cilindra nije glatka nego malo mat..
to je da se karike prije razrade..
budi oprezan i razrađuj kao novi..
znači upali, nek malo radi na leru, onda se provozaj s njim lagano do pola gasa 10-15 minuta, pusti da se skroz ohladi sat-dva onda opet ponovi istu vožnju..
nakon toga vozi se još 200 km do pola gasa a onda možeš dalje normalno..

Offline speedfight 2

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • Moja Kaciga: Takachi TK-110 (zeleno-crvena)
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Laser x pro chrom
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #2 : 06 Ožujak, 2010, 11:02:33 »
ee hvala ti car si...
Speedfight in memory,Aprilia SR in garage...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #3 : 06 Ožujak, 2010, 12:23:59 »
3x paljenje/gašenje, 10km lagane vožnje, 90 km dinamične vožnje i samo gas.

Pobogu, nisu to materijali više iz 80tih di su stubline bile tvrde a klipovi i karike mekani. Nema potrebe za zastarjelim tehnikama.
Dečki koji slažu profesionalno motore, ako je sve novo, naprave razradu za 50km i to sa puno puno dinamike u vožnji.

Ono što je kritično je stvoriti pritisak kratkotrajni na karikama da "sjednu" a ne pregrijati ih, prevrtiti ih i svakako ih ne ostaviti bez ulja!
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #4 : 06 Ožujak, 2010, 12:25:56 »
nemoj uspoređivati kvalitetu materijala honde cbr1000 i peugeot speedfighta.. nek se drži recepta koji sam mu propisao..
respect

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #5 : 06 Ožujak, 2010, 12:27:56 »
Istina... Pug i nije baš najsretniji po tom pitanju.  :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #6 : 06 Ožujak, 2010, 12:30:51 »
cijenim tvoje znanje u tehnici ali komentiraj na ovaj način samo ono što si baš siguran a svatko nek napiše ono što je iskusio jer iskustvo je majka znanja pogotovo na ovakvim forumima..
npr peugeot cilindar je aluminijski sa niklovanom košuljicom a karike su od gusa i koštaju po 25kn/kom tako da treba biti jako oprezan..

Offline speedfight 2

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • Moja Kaciga: Takachi TK-110 (zeleno-crvena)
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Laser x pro chrom
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #7 : 06 Ožujak, 2010, 12:33:24 »
ivane svaka ti cast nema  sta poslusat cu tvoj recept nije mi bed heh...tnx
Speedfight in memory,Aprilia SR in garage...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #8 : 06 Ožujak, 2010, 12:47:16 »
cijenim tvoje znanje u tehnici ali komentiraj na ovaj način samo ono što si baš siguran a svatko nek napiše ono što je iskusio jer iskustvo je majka znanja pogotovo na ovakvim forumima..
npr peugeot cilindar je aluminijski sa niklovanom košuljicom a karike su od gusa i koštaju po 25kn/kom tako da treba biti jako oprezan..

Kao prvo, pustio sam jer nisam htio se natezati al kad me več natežeš da i ja kažem onda ponešto.

1.Čovjek je pitao opčenito, opčenito je i dobio odgovor. Da je pitao direktno za Puga i to sa detaljem da je termogrupa rabljena, odgovor bi bio vrlo sličan tvome.
2.Ovo sa šmirglanjem cilindra ručno mi je u najmanju ruku neozbiljno. To "honanje" u kučnoj radinosti sigurno kasnije ne doprinosi trajnosti cilindra jer se lako rade kanali kontra honanju i stvaraju se špice i propusti.
Kako si ti siguran da češ sve dobro pošmirglati, tj. da budem precizniji, kako si ti siguran da češ i istom smjeru i pod istim kutem to rukom odraditi?
Očito osoba koja pita nije iskusna i dat nekome takav savjet je riskantno na svoju ruku. Ja znam da to nikad sam nebi radio. Iz tog razloga se nikasilira nanovo ili se buši cilindar pa se hona nanovo kako bi postupak bio ispravan i efikasan.
3. Razrada po ovom principu koji sam napisao je ista i na 50ccm i na 2000ccm i napravljena je desetine puta. Nakon ponovljenog otvaranja, niti najmanjih problema nije bilo. Dakle, stvar radi itekako dobro.

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline speedfight 2

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • Moja Kaciga: Takachi TK-110 (zeleno-crvena)
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Laser x pro chrom
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #9 : 06 Ožujak, 2010, 12:51:08 »
oke giz nego ajd mi onda objasni ovo 3x paljenje gasenje kak to mislis upaliti da se zagrije pa ugasit da se ohladi i tako 3 puta jesam u pravu???
Speedfight in memory,Aprilia SR in garage...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #10 : 06 Ožujak, 2010, 12:53:44 »
neću se svaditi, mehaničar sam od 1994. godine.. uvijek sam kod izmjene karika lagano šmirglao cilindar što je slično honovanju, i nikad mu se ništa neće dogoditi, bitno je da cilindar ima male poprečne riseve da nije gladak..
ako za to nisi čuo, to je tvoj problem, ako ti to nebi radio, isto tako tvoj problem..
ja ću ovu temu zaključati da nema više prepirke jer bi obojica mogli dobiti ban..
sretno sa tvojim generalkama majstore  :icon_thumright:

da, mora se ohladiti i ugrijati 2-3 puta da se i klip koji se širi neravnomjernije od cilindra prilagodi cilindru..
to je kod izmjene klipa, ako se mijenjaju samo karike to nije potrebno..

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: razrada serijskog cilindra
« Odgovori #11 : 06 Ožujak, 2010, 12:56:35 »
Nastavak na PM.

2 SF2: Da, upališ da se zgrije i pustiš barem 3 sata da se skroz ohladi kao što ti je Ivanm rekao..  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"