Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nova masina  (Posjeta: 2552 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Nova masina
« : 19 Srpanj, 2007, 15:42:11 »
Skupilo se nesto love i odlucio sam malo poboljsati performanse Neosa. Uzeo sam Trophy kit AC, multivar Malossi, kvacilo malossi Fly, Dellorta 17.5, ubacio red sponge i stavio sam RR auspuh. Lezaji su promjenjeni.

Vec sam presao 700km i sve je ok, ali me muci visoka potrosnja od 6 litara i kada je jako vruce, ima rupu u medjuubrzanju i prevrtava se u startu.

Kada skinem poklopac dekla i vozim se, jako se osjeti razlika u performansama, ali opet ima rupu u medjuubrzanju. Npr. idem do 40km/h i pustim gas, dodam, i nece se razvrtiti do 70km/h.

U Dellortu imam diznu 85 i malo je velika, a izvadio sam onu lulicu iz airboxa.

Rolice su 5.1 grama, remen je kewlar malossi sa 1500km od prije, bijeli centralni malossi feder.

Zanima, me kako da pokrpam rupu koja se javlja kada pustim gas.
Gdje se moze kupiti Silikonski kabel za svijecicu?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Nova masina
« Odgovori #1 : 19 Srpanj, 2007, 16:25:38 »
dizna oko 76
role mislim da su preteske trebaju oko 4-4,5g....nisam siguran





It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Nova masina
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2007, 16:28:42 »
dizna oko 76
role mislim da su preteske trebaju oko 4-4,5g....nisam siguran


signature  ;D
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Nova masina
« Odgovori #3 : 19 Srpanj, 2007, 17:37:11 »
Hmmm, u vezi rolica se ne bi slozio. Kada sam imao 5.7gr imao sam jaci sus na manje rpm-a, a kada sam stavio 4.7 gr. derao se full a slabije je isao. Do prije 2 tjedna je sve bilo OK. Otkako su ove vrucine nastupile neide vise kako treba.


Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Nova masina
« Odgovori #4 : 19 Srpanj, 2007, 17:39:50 »
Mislim da su 2 stvari u igri. Stavi tvrdji centralni i pogledaj remen koliko je sirok.
U vezi potrosnje, probaj sa diznom 78, cini mi se da serijska dizna uz Malossi Dellorto dolazi 80.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Nova masina
« Odgovori #5 : 19 Srpanj, 2007, 20:13:16 »
Hmmm, u vezi rolica se ne bi slozio. Kada sam imao 5.7gr imao sam jaci sus na manje rpm-a, a kada sam stavio 4.7 gr. derao se full a slabije je isao. Do prije 2 tjedna je sve bilo OK. Otkako su ove vrucine nastupile neide vise kako treba.



jel to sve sa multivarom isprobano i bijelim centralnim 4,7 i 5,7 g

jer inace tako ide 4-4,5 (cak su neki i ispod 4g stavljali role) sa multivarom, bijeli c, spuh, kit blabla.....setup na minarelli


kako se tvoj motor uopće hladi na +40 u hladu, de ti testiraj taj svoj neos tamo negdje navece kad padne temp


i sad kad bi stavio zuti centrani recimo, malo bi si ispeglao rupu, mislim da ju ne bi dobio skoz, i da ju dobijes skroz, izgubio bi na krajnoj brzini malo
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2007, 20:14:47 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline MARINO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otok Krk
  • Moj Skuter: APRILIA RS 125/SR 150
Odg: Nova masina
« Odgovori #6 : 19 Srpanj, 2007, 21:28:23 »
sorry ali moram na ovo prigovorit,sta se zalis sta ti trosi 6l,pa covjece imas kit a ti bi da ti trosi 3l...nejde to tako frende moj

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Nova masina
« Odgovori #7 : 19 Srpanj, 2007, 21:57:47 »
sorry ali moram na ovo prigovorit,sta se zalis sta ti trosi 6l,pa covjece imas kit a ti bi da ti trosi 3l...nejde to tako frende moj

Potrosnja na ovom kitu, ne bi trebala prelaziti 5L.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Nova masina
« Odgovori #8 : 19 Srpanj, 2007, 22:13:38 »
sorry ali moram na ovo prigovorit,sta se zalis sta ti trosi 6l,pa covjece imas kit a ti bi da ti trosi 3l...nejde to tako frende moj

ma kakvi, on sa tim 17,5 karbom i ako smanji tu diznu za 10 brojeva, ne bi smio preko 5l neke prosjecne potrosnje...da ga jeb...
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Nova masina
« Odgovori #9 : 19 Srpanj, 2007, 22:32:30 »
sorry ali moram na ovo prigovorit,sta se zalis sta ti trosi 6l,pa covjece imas kit a ti bi da ti trosi 3l...nejde to tako frende moj

ma kakvi, on sa tim 17,5 karbom i ako smanji tu diznu za 10 brojeva, ne bi smio preko 5l neke prosjecne potrosnje...da ga jeb...

upravo tako, 6l trosi slabiji midrace, a ne base.

btw. imam frenda koji vozio sr70 (trophy, RR, multivar, struja, karb 17.5 + preradjen airbox) trosi 3.7l a ide prejebeno...  :headbang:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Nova masina
« Odgovori #10 : 19 Srpanj, 2007, 23:23:18 »
Ljudi imam problem. Jako je slab odaziv na gas, odaziva se ali neide u visoke okretaje. Kad krecem, okretaji padnu, pa se naglo povecaju toliko da se dere a neide, pa onda padnu malo manje od idealnoga i polako se razvrtava. Neznam vise sto da mjenjam. :help:
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2007, 23:36:08 NEOs »

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: Nova masina
« Odgovori #11 : 20 Srpanj, 2007, 00:35:21 »
krivo u vezi rolica. Moj frend je nabirjavo eosicu i stavio je skoro najteže rolice motor leti. Vjeruj mi nemožeš pogrješit..  :headbang:

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Nova masina
« Odgovori #12 : 24 Srpanj, 2007, 20:16:41 »
Danas sam kupio novi zuti centralni feder i skuter se hoce raspasti od okretaja do 30km/h, a poslje 30 je sve uredu i nema nikake rupe u ubrzanju. Sa zutim federom se prevrtava do 30km/h a posje je u redu.

Kada stavim bijeli centralni, prevrtava se do 20km/h i od 20 do 50km/h pada u rupu i tesko se razvrtava.

Kada stavim serijski feder, onda do 10km/h se prevrtava i naglo spusti okretaje i vuce se u velikoj rupi do 60km/h.

Lud sam, neznam sto da radim vise :dontknow:

Primjetio sam da vecina na minarelliju i opcenito base kitu ima bijeli centralni, onda mene zezaju rolice??? Imam najtvrdje federe na kvacilu, neznam jel to stogod znaci?

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Nova masina
« Odgovori #13 : 24 Srpanj, 2007, 20:25:46 »
krivo u vezi rolica. Moj frend je nabirjavo eosicu i stavio je skoro najteže rolice motor leti. Vjeruj mi nemožeš pogrješit..  :headbang:

Meni je tesko staviti teze rolice jer me muci sljedece.

Ako teze rolice ublaze visoke okretaje u startu, zar nebi trebali onda pasti okretaji jos vise, tj. da masina padne u vecu rupu ubrzanja, nego sa laksim rolicama.

Primjer kod mene: imam 5.1 grama rolice. Prevrtava se u startu i ima okretaja do 30km/h, a kasnije je rupa koja se razvlaci.

Kad bi stavio 6 grama, imao bi start sa manje okretaja e sadneznam sto bi se desilo dalje, da li bi okretaji padali ili sto vec?

Cudno mi je to, da imam lagane rolice a on nemoze drzati konstanto visoku turazu, vec okretaji variraju.

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nova masina
« Odgovori #14 : 24 Srpanj, 2007, 21:07:25 »
i ja imam takvu situaciju, al jednostavno ne das gas dokraja i kad pređe one pocetne okretaje savrseno vuce.