Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prepravka sr50 replika ditek u karburator  (Posjeta: 13486 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #20 : 07 Veljača, 2010, 01:49:00 »
ne znam zasto svi pljujete po didiju i pj-u tj znam - zato jer ga malo ljudi zna nastelat a oni koji ne znaju njima ne ide i jede svjecke stalno i trokira i bla bla..didija sam vozio serijalu sa 4rejsom i skuter ide jebeno al nema krajnju a vozio sam i pj-a serijala sa mhr replicom i isto ide jebeno s tim da ima bolju krajnju od didija i cisto za usporedbu..pj samo replica na njemu i runner karb sa replicom, multivarom, flaj - pj ga dere do nekih 80 (po uricama) i onda ode karb..(oba su bila nastelana) dakle didi i pj su odlicni skuteri ako imas znanja

Offline Mislav46

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 635
  • Spol: Muški
  • 2t u srcu/4t u garazi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 ditech /gilera runner vx 180 /stalker for stunt
  • Moja Kaciga: hjc hx-246
  • MojSetup: 180 alu
  • MojSpuh: china
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #21 : 07 Veljača, 2010, 03:32:05 »
vozim ditecha vec 5 godina, imao sam problema tipa trokiranja, nakupljanja emulzije u casici (koje sam ocistis kada primjetis da se skuter cudno ponasa) i brzo izgaranje svjecica dok sam tenkirao na ini ali odkad sam presao na tifon i omv nema vise problema. Na njemu imam zx, 6,5g rolice, srednje federcice-nemogu se vise ni sjetit koji su kada sam ih davno stavljao (zuti valjda) ostalo sve serijala.....skuter ide i vise nego dobro 85 mu je krajnja a u startu perem te mal slabije masine sa kitom tipa sf2, tgb, neos, podgotovo ak nisu nastimane kak treba......trosi 2,5-3l na 100km i u 5g nikad nikakvih kvarova, mjenjana samo potrosna roba....ima clanova na forumu koji su ga vozili i znaju sta pricam......tesko koja serijala moze ici bolje....

Offline Aprilija sr50

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #22 : 07 Veljača, 2010, 14:08:49 »
ja sam prepravio na karb. mogu da ti pomognem ;D

jel ti masina piaggio ili minareli?
Mislim da je  minareli di tec 2001 god.Nisam siguran moram pogledati koja je razlika izmecu ze dvije masine.
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2010, 14:10:45 Aprilija sr50 »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #23 : 07 Veljača, 2010, 14:36:35 »

e nije piaggio purejet na sr-ki se zove di tech

ja imam piaggo masinu koja se trpa na sr-ke od 07.2003

evo vam moja tema pa vidite

http://www.skuteri.org/forum/index.php?/topic/6246-prerada-aprilije-sr-di-tech-u-karburatordeteljno-uz-slike/

piaggio se razlikuje jer ima mehanicku pumpu za ulje dok morini ili minareli imaju elektronsku
tako da na piaggio mora da se zbudzi da sajla ima tri kraja da bi mogao da ide jedan u karb, jedan na klapnu da pomera paljenje i jedan u pumpu

inace poznajem ljude koji su preradili i runner, jet force i apriliju sa morini il minareli

slušaj dečko, meni se nemoj bahatit jer neke stvari znam malo bolje nego ti,
osnovno je da je piaggio purejet ugrađivan na piaggio/gilera rame znači nrg,runner,a morini ditech na SRku do 2003, a 2003 je piaggio kupio apriliu i krenuo trpat purejet mašine na srke. Takve srke sa purejet mašinom ja nisam vidio u hrvatskoj, u njemačkoj ih ima i u italiji,ali to sad nije tema.Jedino u HR su bile prodavanje SRke sa piaggio hiper2pro i ima ih par na forumu. A to što su oni preimenovali purejet u ditech kad su stavljali na srku mogu si nabit u šupak jer purejet nikad neće bit ko ditech,a pravi znalci znaju i mogu prepoznat ditecha na kilometar.


MINARELLI nikad ALI NIKAD nije imao skuter niti razvijenu tehnologiju sa sustavom elektronskog ubrizgavanja za 50ccm stoga NEMOJ DA MEŠAŠ pojmove nego malo istraži forum ili pitaj nekog.

I da,šta još....aha, daj mi dokaz od tih tvojih ljudi koji su minarelli ditecha pretvorili u karb  :icon_thumright:

I kao zadnje, cijenim tvoj projekt i vidi se da imaš dobrog znanja al fale ti neke finese  :binkybaby:
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2010, 14:39:07 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Mislav46

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 635
  • Spol: Muški
  • 2t u srcu/4t u garazi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 ditech /gilera runner vx 180 /stalker for stunt
  • Moja Kaciga: hjc hx-246
  • MojSetup: 180 alu
  • MojSpuh: china
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #24 : 07 Veljača, 2010, 15:08:53 »
moj je 2003.g morini, vxr alu 200 isto 2003.g ma najbolja godina  :toothy10:

Offline qwerty

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: held cobby
  • MojSpuh: serijski
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #25 : 14 Veljača, 2010, 18:47:19 »

Offline bijesna glista

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Vi
  • Moj Skuter: Runner4ever
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: -a
  • MojSpuh: nemam auspuh
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #26 : 12 Travanj, 2010, 03:51:32 »
ima runner pure jet racing replica



Da...ovakav je bio i moj dok ga nisam prepravio i ofarbao.
Op mala mic imam novi bic sjedni mi na sic ako neceš onda šic.

Offline Daci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: ludi DiTech
  • Moja Kaciga: eto vidiš
  • MojSetup: malossi sranje
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #27 : 12 Travanj, 2010, 11:31:39 »
isuse bože ljudi ... pa koji vam je...prvo @aprilia ditech ... jesi ti siguran da ti je kvar injektor???

e sad dalje ... ditech treba znat popravljat i ponavljam naši mutavi serviseri koji nemaju pojma o ničemu kunu diteche jer oni jednostavno nemogu shvatit tu tehnologiju pa kad mu dođe ditech ili pure jet na servis njemu je jedino riješenje da sve mijenja dok motor ne proradi...

pretvorbu u krab sam napravio među prvima uopće u ovom dijelu europe...zbog toga su me zvali na par stranih foruma da im objasnim kako šta i jel dobro funkcionira...uglavnom ja sam imo i karb glavu itd... ja mogu potvrdit da to radi relativno ok ...al dugoročno memogu garantirat da će dobro radit ...jer jednostavno to nije to ...nije problem rupe u bloku od kompresora već je jednostavno problem struja cijela...tj ditech ima induktivno paljenje za razliku od karbova koji imaju kapacitivno paljenje...da ne spominjem prjomjene kuta paljenja koje mu određuje mapa...najbolje bi bilo nabavit struju od karba cijelu...veliki problem i razlika ... s karbom troši gro ulja i gro benzina...i vjeruj mi ak pretvoriš na karb ćeš tek vidit kolka je to jebena razlika u potrošnji...zbog prerađivanja prirubnice koja stoji pod drukčijim kutem nego karb prirubnica nisam mogo stavit serijski filter a motor s gljivom i 19 karbom mi je na full gasu trošio 8-9 litara....još jedna stvar koja me smeta je t što stalno moraš sam radit mješavinu što je jako iritirajuće...curi iz boce u kojoj je pa ti sve sjebe ispod sica...ruke poslije svakog točenja masne i da ne pričam da sam u 2 tjedna potrošio pol litre ulja što je definitivno previše ( 2 % mješavina) ...ditech s litrom pređe 2000-3000 km....

motor ko serijala je definitivno najbolji motor ikad...sve druge serijale sam prao...kad sam stavio auspuh sam sa piaggio karbovima (sa auspuhom) bio isti do 80 a onda karb ode malo....

evo primjer zašto je ditech zakon...vozili se prije par dana po sljemenu i okolici 3 frenda i ja ... jedan frend ima ngr power sa mhr replicom (auspuhom) , ja na svom ima kit i pun k**ra* ostalih pi*darija ... uglavnom natočili oba do čepa .. nakon vožnje koja je trajala dobrih 2-3 sata njemu je ostala još jedna crtica na njegovom pokazivaču a meni kazaljka još uviek zakucana u iglici od full-a, nije se ni pomaknula...nema ništa bolje  :toothy9:

opet ponavljam ditech treba znat popravljat i održavat a prvenstveno shvatit kako ta tehnologija radi...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #28 : 12 Travanj, 2010, 12:30:24 »
ti mogu bit frend  :toothy12:

sprdam se

imam prodat cijelu struju za morini karb ako kome treba

paljenje od ditecha je varijabilno i to si ispravno rekao zato nekolicina samo stavi glavu i karb i teraju i onda kad nađu rupu u klipu kažu da je motor smeće ič tako neš....ta tehnologija je jaaako jednostavna kad skužiš kako funkcionira al zaživit će tek kad skuteri budu morali biti euro 3,4,5 norme, a to je za 10 godina ili više
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #29 : 12 Travanj, 2010, 13:19:37 »
Oćemo svoj INJEKŠON podforum da više ne moramo slušat ove pametnjakoviće koji u životu nisu vidjeli džek za injektor a za dalje da ne pričam  :toothy12:

Offline Daci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: ludi DiTech
  • Moja Kaciga: eto vidiš
  • MojSetup: malossi sranje
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #30 : 12 Travanj, 2010, 16:10:43 »
ti mogu bit frend  :toothy12:

sprdam se

imam prodat cijelu struju za morini karb ako kome treba

paljenje od ditecha je varijabilno i to si ispravno rekao zato nekolicina samo stavi glavu i karb i teraju i onda kad nađu rupu u klipu kažu da je motor smeće ič tako neš....ta tehnologija je jaaako jednostavna kad skužiš kako funkcionira al zaživit će tek kad skuteri budu morali biti euro 3,4,5 norme, a to je za 10 godina ili više

ak mi pokloniš tu struju za karb bit ćeš mi frend  :toothy9:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #31 : 12 Travanj, 2010, 16:44:54 »
već bi poslo da je moja, al je od frenda i on prodaje za 500ak kn ja mislim, sve komplet dobiš đekove i sve...
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #32 : 12 Travanj, 2010, 17:31:11 »
Ja opako razmisljam da si nabavim morini karb blok,ofkors sa strujom i da slozim nekog midrace zmaja,samo ne znam kak se cijene krecu i dali bi bilo isplativije naci neku staru srku karambol pa onda dijelove raskopavat.

Jel ko probo uopce dali ide plug n play gore na nosace za morini tech?

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #33 : 12 Travanj, 2010, 17:37:22 »
cijenim ditecha kao skuter sa malom potrosnjom i dosta velikom snagom za serijalu...

ali jebes takav skuter/motor koji ne mozes furat po zadnjem preko 5 sekundi  :toothy12:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #34 : 12 Travanj, 2010, 17:50:59 »
Ja opako razmisljam da si nabavim morini karb blok,ofkors sa strujom i da slozim nekog midrace zmaja,samo ne znam kak se cijene krecu i dali bi bilo isplativije naci neku staru srku karambol pa onda dijelove raskopavat.

Jel ko probo uopce dali ide plug n play gore na nosace za morini tech?
ja probao, idu plug & play
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Daci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: ludi DiTech
  • Moja Kaciga: eto vidiš
  • MojSetup: malossi sranje
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #35 : 12 Travanj, 2010, 21:46:44 »
cijenim ditecha kao skuter sa malom potrosnjom i dosta velikom snagom za serijalu...

ali jebes takav skuter/motor koji ne mozes furat po zadnjem preko 5 sekundi  :toothy12:
inače ja stuntam sa svojim ditechom..tj stunto sam skup sa hrvojem al u zadnje vrijeme ne baš nekak sam izgubio volju  :toothy9:

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #36 : 12 Travanj, 2010, 21:53:23 »
Lako moguce ali sumnjam da nisi nista preradjivao oko rezervoara...ja sam mislio na cistu serijalu

Offline Daci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: ludi DiTech
  • Moja Kaciga: eto vidiš
  • MojSetup: malossi sranje
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #37 : 12 Travanj, 2010, 21:54:16 »
pa koja razlika serijala i moj...natočiš do čepa i peglaj

Offline qwerty

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: held cobby
  • MojSpuh: serijski
Odg: Prepravka sr50 replika ditek u karburator
« Odgovori #38 : 20 Travanj, 2010, 17:14:40 »
presao sam malo vise sa sr pure jet preradjenim na karb i nisam zadovoljan strujom :nono:
nesto se zeznula struja posle promenjenog automata za paljenje i ne ide preko 60kmh  :angry9:

e sad onaj malossi digitronic kit za preradu struje jel valja uopste? kad bih ga stavio jel komp mora da ostane ili ne? koliko je pouzdan jel ima neko iskustva?